آموزش ابزار قنادی

با این روغن جداکننده دیگه کیک به قالب نمی چسبد

با این روغن جداکننده دیگه کیک به قالب نمی چسبد

روغن جداکننده از جدید ترین روش هایی هست که من برای اینکه کیک به قالب نچسبه از آن استفاده می کنم. با طرز تهیه روغن جدا کننده من مشکل چسبیدن کیک به قالب کیک رو نخواهید داشت.

من از خیلی وقت پیش مشکل چسبیدن کیک به قالب را داشتم و همیشه اولین چیز هایی به فکرم می رسید این بود که دستور کیک من درست نیست و یا فر من مناسب پخت کیک نیست و بدتر از این موارد فکر می کردم قالب کیک که خریده ام خراب هست.
وای چه فکر هایی که واهی که من می کردم الان با این طرز تهیه روغن جدا کننده که یاد گرفتم دیگه مشکل من حل شده است و دیگر نگران چسبیدن کیک به قالب نیستم.
در انتخاب و خرید قالب کیک راحتر عمل می کنم و دیگر وسواس گونه دنبال جنس قالب نچسب نیستم. وقتی می خواستم یک قالب کیک رو بخرم دنبال قالب کیک نچسب بودم ولی این روغن جدا کننده به من خیلی کمک کرده تا نگرانی ام کم بشود.

روغن جدا کننده چیست ؟

روغن جدا کننده نوعی ترکیب روغن می باشد که هم بصورت خانگی و هم بصورت صنعتی در بازار یافت می شود. روغن جدا کننده ترکیبی از روغن و مواد شیمیایی برای نچسب کردن قالب کیک است. روغن جداکننده خانگی ترکیبی از روغن کره و آرد می باشد که حسن این روغن جدا کننده خانگی در این هست که شیمیایی نیست و دیگر نگران این نمی باشید که زیانی به شما برساند.

روغن جداکننده را هم می توانید خودتان در خانه درست کنید و هم در بازار بصورت اسپری خرید کنید. ولی اگر وقت بگذارید و روغن جداکننده خانگی درست کنید برای چندین ماه مصرف شما کافی خواهد بود.

طرز تهیه روغن جدا کننده خانگی

روغن جداکننده بسیار راحت و آسان تهیه می شود و با فقط 3 قلم مواد که همیشه در خانه دارید که کار را سریع و آسان می کند و البته هزینه روغن جداکننده را نیز کم خواهد کرد.

مواد لازم روغن جدا کننده خانگی

آرد
روغن جامد
روغن مایع

مقدار مواد مصرفی در روغن جدا کننده خانگی حتما باید مساوی انتخاب شود. مثلا اگر با قاشق می ریزید 4 قاشق از هر کدام از مواد را انتخاب کنید.
یا اگر با ترازو وزن می کنید حتما مقدار مواد را به یک اندازه انتخاب کنید تا روغن جدا کننده شما به خوبی عمل کند.

طرز تهیه روغن جدا کننده خانگی

هر سه ماده آرد ، روغن جامد ، روغن مایع را با هم در یک ظرف می ریزیم و به مدت 1 دقیقه با یک چنگال یا همزن خوب بهم می زنیم.
حتما دقت کنید که مواد خوب مخلوط شوند و داخل مایع گلوله های آرد باقی نماند چون هم در کار کرد روغن جدا کننده تاثیر خواهد داشت و هم در ماندگاری روغن جداکننده مضر خواهد بود.
بعد از اینکه مطمئن شدید گلوله های آرد داخل مخلوط باقی نموندند و مخلوط یکدست شد روغن جداکننده خانگی شما آماده هست.
نحوه نگهداری از روغن جداکننده

روغن جداکننده را داخل یک ظرف دربسته بریزید و داخل یخچال نگه دارید. روغن جداکننده تا 3 ماه در یخچال می توانید نگه دارید برای همین بهتر است روغن جداکننده را در مقدار کم درست کنید تا بیشتر از 3 ماه نماند.

طرز استفاده از روغن جدا کننده
هر وقت خواستید کیک را بپزید این روغن جداکننده را با یک قلمو به قالب کیک بزنید و سپس مواد کیک را داخل قالب بریزید و قالب را در فر قرار دهید.
بعد از اینکه با تست خلال دندان ممتوجه شدید که کیک شما پخته شده است قالب را از فر دربیاورید و روی توری خنک کننده حداقل نیم ساعت کناری بگذارید تا خنک شود.
اگر کیک و قالب خنک نشود اولا کیک از قالب به راحتی در نخواهد آمد. مشکل دومی که برای کیک شما پیش خواهد آمد اینست که کیک شما از هم گسیخته شده و چند تکه می شود.
پس همیشه یادتان باشد که قالب کیک که از فر بیرون آمد حداقل نیم ساعت کناری بگذارید نا خنک شود این عمل بسیار ضروری و لازم می باشد.

 

فیلم طرز تهیه روغن جدا کننده

 

 

با این روغن جداکننده دیگه کیک به قالب نمی چسبد و شما می توانید به هر قالب کیک با هر جنسی از این روغن جدا کننده استفاده کنید و شما یکی از نکته هایی که برای خوب در آمدن کیک از قالب را باید رعایت می کردید به خوبی انجام دادید. یکی دیگر از مواردی بغیر از روغن جدا کننده اینست که قالب کیک که از فر درآمد حداقل نیم ساعت قالب کیک را کناری بگذارید تا خنک شود و این به جدا شدن خوب کیک از قالب به شما کمک خواهد کرد.
امیدوارم با این روغن جداکننده دیگه کیک به قالب نمی چسبد شما تجربه خوبی داشته باشید و تجربه خودتان را زیر همین آموزش با ما به اشتراک بگذارید تا همه از تجربه های شما استفاده کنند.

بازگشت به لیست