آموزش ابزار قنادی

بهترین چاقو برای برش کیک [ مخصوص سرآشپز حرفه ای ]

برش کیک

بهترین چاقو برای برش کیک [ مخصوص سرآشپز حرفه ای ] را با خواندن این مقاله انتخاب و خرید کنید. یکی از هیجان انگیزترین لحظات قناد این است که اولین تکه کیک برش بدهد، و برش زیبایی داشته باشد و لایه های زیبای داخل نمایان شود. اما اغلب اوقات ، هنگامی که کیک را برش می دهید ، برش ها با مغز کیک آغشته می شوند و یا خرده  می شوند.

پس از صرف ساعت ها برای تهیه یک کیک لایه زیبا ، می خواهید ارائه نهایی تأثیرگذار باشد. اکنون می توانید هر بار به آن ظاهر کامل برسید.

 

بهترین چاقو برش کیک

 

برش کیک اسفنجی

بهترین روش برای برش کیک

 

اولین باری که از این چاقوی باریک برای برش کیک تولد کلاسیکمان استفاده کردم ، به معنای واقعی کلمه با برداشتن اولین برش فریاد کشیدم: چقدر خرده های بی جا!

چاقوی دنده دار دارای دندانه های نسبتاً پهن است. بدون ایجاد فشار زیاد ، لایه های مغزی و کیک را برش می دهد. همچنین بسیار تیز است در حالی که دارای عرض باریک و عمق کوتاه است. این باعث می شود برای برش کیک ایده آل باشد. مساحت زیادی برای چاقو وجود ندارد که بتواند مایع را جمع آوری کرده و سپس آن را در بقیه کیک بکشد.

 

چاقو مخصوص کیک

 

احتمالاً برای شما این سوال پیش آمده است که آیا می توانید از چاقوی نان برای برش کیک استفاده کنید یا خیر. شما به مکان مناسب آمده اید. ما در مورد همه چاقوهایی که  برای برش کیک و چاقوی نان را انجام می دهد تحقیق کرده ایم.

 

چاقوی مخصوص کیک

بهترین چاقوی برش کیک

 

با استفاده از چاقوی نان می توانید یک کیک را کاملاً برش دهید. چاقوهای نان تیز برای اقلام ظریف مانند کیک مناسب هستند. یکی دیگر از مزایای برش کیک با چاقوی نان این است که طول چاقوهای نان از بسیاری از چاقوها بیشتر است و این به شما کمک می کند تا بتوانید اکثر کیک ها را در یک حرکت برش دهید.

خواندن این مطلب را متوقف نکنید به خواندن ادامه دهید تا در مورد روشهای جایگزین استفاده از چاقوی نان برای برش کیک ، چاقوهای نان برای چه چیزی بهتر است و چه چیزهای دیگری را می توانید با چاقوی نان برش دهید. همچنین می توانید به این دلیل بپردازید که چرا کیک شما هنگام برش خوردن از هم پاشیده می شود و اینکه آیا بهتر است کیک را وقتی داغ و سرد است برش دهید یا خیر.

 

چاقوی برش کیک چه ویژگی دارد

 

چاقوهای کیک چاقوهای دندانه دار با دسته محکم هستند. آنها معمولاً در آشپزخانه استفاده می شوند ، به دلایل مختلفی مفید هستند ، نه تنها برای برش دادن یک کیک و نان.

 

چاقوی برش کیک

بهترین چاقوی اره ای برش کیک

 

یکی از عوامل جذاب هنگام خرید چاقوی کیک این است که می توانید چاقوهایی را خریداری کنید که قابل شستشو در ماشین ظرفشویی نیستند. توضیحات محصول یا بسته بندی آن را بررسی کنید تا متوجه شوید آیا چاقوهای شما در ماشین ظرفشویی قابل استفاده هستند یا خیر.

 

از چه چاقویی برای برش کیک استفاده می کنید؟

 

یک چاقوی برش دندانه دار برای برش یک کیک بهترین است زیرا دارای تیغه نازک تری است و بدون تکه تکه شدن  کیک شما بریده می شود. تیغه های ضخیم تر خرده بیشتری ایجاد می کند و می تواند کیک شما را پاره کند. چاقوهای کیک برای برش کیک بسیار خوب عمل می کنند. آنها تیز باقی می مانند و معمولاً دسته چوبی دارند و در حین برش چیزی ظریف مانند نان یا کیک ، گرفتن آن را راحت تر می کند.

اگر کیک لایه ای دارید اما چاقوی دندانه دار ندارید ، می توانید آن را با یک چاقوی دندانه دار معمولی موجود در خانه برش دهید. ولی بدانید بهترین عملکرد را نخواهند داشت. چاقوهای دندانه دار برای کیک های نرم تر و نرم تری مانند کیک شیفون نیز کار خواهند کرد. با دقت از یک حرکت اره استفاده کنید و به آرامی از داخل  کیک برید تا برش کیک بدون شکستن آن انجام شود.

 

چاقوی اره ای مخصوص کیک

بهترین چاقوی برش کیک

 

چاقوی دندانه دار برای چه مواردی استفاده می شود؟

 

در بیشتر موارد ، چاقوی ندانه دار برای برش نان یا کیک استفاده می شود. آنها همچنین می توانند برای برش سایر محصولات پخته شده مانند شیرینی استفاده شوند. یکی از مزایای استفاده از چاقوی دندانه دار این است که می تواند غذاهای نرم را بدون از بین بردن یا خرد کردن آنها برش دهد. تیغه دندانه دار بلند می تواند برای غذاهایی که از بیرون کمی سخت تر و از داخل نرم تر هستند ، مانند نان ، کیک و شیرینی خوب عمل کند.

 

با چاقوی دندانه دار چه چیز دیگری می توانید برش دهید؟

 

چاقوهای دندانه دار بسیار متنوع هستند. از آنجا که چاقوهای دندانه دار به طور معمول حدود 9 اینچ طول دارند ، می توانید غذا را با حرکت های بلند برش دهید. آنها برای برش قرص نان ، از جمله نان مخصوص مانند کشمش دارچین یا قره قاط ، بسیار مناسب هستند.

 

چاقوی برش کیک تولد

 

کیک تولد

بهترین چاقو برای برش کیک تولد

بهترین انتخاب برای چاقوی برش کیک تولد همین چاقوی اره ای مخصوص برش کیک می تواند باشد. چرا که شما را هم در برش لایه ی خارجی کیک و هم در برش لایه ی داخلی همان مغز کیک کمک خواهد کرد و شکل و فرم کیک شما را خوب نگه خواهد داشت

 

آنچه نباید با چاقوی دندانه دار برش داد

 

شما نمی توانید غذاهای سخت را با چاقوی نان برش دهید. گوشت نمونه خوبی از یک غذای سخت است که نمی توانید برای آن از چاقوی دانه دار استفاده کنید. این به این دلیل است که برش گوشت با چاقوی دندانه دار می تواند چاقوی شما را کند کرده و گوشت را پاره کند. هنگام برش دادن گوشت ، چاقوی قصابی بهترین گزینه است.

چاقوهای دارای تیغه دندانه دار برای سبزیجات سفت مانند هویج ، پیاز و سیب زمینی مناسب نیستند. در مورد چاقوی دندانه دار ، برش خربزه و سبزیجات نرم تری مانند کدو یا کدو سبز گزینه بهتری هستند. چاقوی سرآشپز با سبزیجات سفت بهتر کار می کند.

 

چرا وقتی کیک بریده می شود کیک تکه تکه می شود؟

 

برش کیک

برش کیک اسفنجی

 

دلایل متعددی وجود دارد که چرا کیک شما هر زمان که آن را برش دهید می تواند از بین برود. کیک شما ممکن است به هم بریزد زیرا رطوبت کافی را حفظ نمی کند یا خیلی مرطوب است. اگر کیک خود را بیش از حد پخت یا کم پخت کرده اید ، ممکن است هنگام برش خوردن آن از بین برود. دلیل دیگری که ممکن است کیک شما خراب شود این است که آن را در دمای نامناسب پخته اید.

اگر کیک شما خراب شد و به نظر نمی رسد قابل استفاده باشد ، دوباره فکر کنید! به راحتی می توانید کیک خرد شده خود را به شکل کیک های خوشمزه تبدیل کنید. شما می توانید این کار را با مخلوط کردن کیک خرد شده خود با خمیر و سپس فرو بردن مخلوط خمیر کیک در شکلات ذوب شده انجام دهید.

 

کیک را گرم یا سرد ، برش دهیم؟

 

همیشه بهتر است اجازه دهید کیک شما قبل از هر کاری با آن خنک شود. اگر اجازه دهید کیک شما خنک شود ، شانس بسیار بیشتری برای از بین رفتن یا ترک خوردن آن هنگام برش دارید. وقتی سعی می کنید کیک را در حالی که هنوز داغ است برش دهید ، به احتمال زیاد کیک خرد می شود و به هم می ریزد.

 

قالب کیک

قالب گرد کیک ساده

 

کیک سرد ، که می توانید با قرار دادن کیک خود در یخچال پس از 20 تا 30 دقیقه سرد شدن انجام دهید ، محکم تر از کیکی است که دردمای اتاق خنک شده است. برای دستیابی به نتایج مطلوب هنگام برش یک کیک ، قبل از برش دادن به آن ، اجازه دهید کاملاً خنک شود.

فریز کردن کیک راهی است برای این که بتوانید کیک خود را به هر شکلی که دوست دارید بدون خرد شدن شکل دهید. اگر اجازه می دهید تا کاملا یخ بزند ، قبل از برش و شکل دادن به آن اجازه دهید کمی ذوب شود.

به طور کلی ، بهتر است کیک را به آرامی  سرد کنید و تا زمانی که هنوز گرم است ، آن را یکدفعه سرد نکنید.

 

انواع چاقوی اره ای مخصوص برش کیک موجود در بازار

 

در بازار ایران چندین مدل چاقوی مخصوص برش کیک وجود دارد که سایز ها و طرح های متنوعی دارند ولی در کل به فارغ از اندازه و طرح به چند دسته ی کلی زیر تقسیم می شوند

1. چاقوی برش کیک اره ای دندانه دار درشت

2. چاقوی برش کیک اره ای دندانه دار ریز

3. کارد و کفگیر برش کیک

 

کارد و کفگیر برش کیک

کارد و کفگیر جفتی برای برش کیک

 

چاقوی اره ای مخصوص برش کیک

 

تا اینجا باید شما متوجه شده باشید که بهترین چاقوی برش کیک چاقوی اره ای می باشد اینکه چاقوی برش کیک دندانه درشت باشد یا دندانه ریز بین اساتید اختلاف نظر است اما با تجربه ی فردی من چاقوی اره ای دندانه ریز عملکرد بهتری نسبت به چاقوی اره ای دندانه درشت دارد

شما می توانید چاقوی برش کیک را در در فروشگاه آنلاین لوازم قنادی سفارش دهید

این مقاله انتخاب و خرید قالب کیک مناسب ( راهنمای جامع و کامل ) به شما کمک خواهد کرد تا قالب کیک دلخوته خود را انتخاب کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *