آموزش شیرینی پزی

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟ [ راهنمای جامع ]

آرد قنادی

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟ این سوالی است که همه حتما به فکرشان رسیده است ولی شاید جواب خوبی را دریافت نکرده اند.

حتی قنادان با تجربه همیشه دلایل موفقیت خود را در انواع خاصی از آرد برای انواع خاصی از پخت می دانند. خبر خوب این است که تفاوت های اصلی بین اکثر آردها بسیار ساده است. خبر بد این است که این تفاوتها در عمل بسیار پیچیده هستند و تسلط بر آنها دشوار است.

 

بنابراین ، تفاوت آرد کیک و آرد شیرینی چیست؟ در حالی که هم آرد کیک و هم آرد شیرینی بسیار آسیاب می شوند ، آرد کیک بافت خوب و سبکی دارد. آرد کیک همچنین پروتئین کمتری نسبت به آرد شیرینی دارد و بر کشسانی و بافت محصولات پخته شده تأثیر می گذارد.

از آنجا که تفاوت بین آردها می تواند نسبتاً جزئی باشد ، ما همچنین در مورد برخی دیگر از انواع آرد صحبت خواهیم کرد تا مطلب واضح تری از تفاوت ها ارائه دهیم.

 

در پایان این مقاله ، درک بهتری از تفاوت بین آرد کیک و آرد شیرینی ، و همچنین درک بهتر از همه آردها ، به طور کلی خواهید داشت.

 

شباهت های آرد کیک و آرد قنادی

 

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

 

این دو آرد بسیار تخصصی هستند اما در نهایت بسیار شبیه یکدیگر هستند و در واقع می توانید یکی از آنها را در دستورهای قنادی جایگزین یکدیگر کنید.

در واقع آرد کیک و آرد شیرینی دو نوع آرد بسیار نزدیک به هم هستند. هر دو آرد بسیار ریز آسیاب شده ، دارای پروتئین کمی (گلوتن) هستند و تا حدی در برابر تشکیل زنجیره های طولانی گلوتن مقاومت می کنند .

 

هم آرد کیک و هم آرد شیرینی پزی برای کمک به شما در تهیه انواع بسیار سبک خمیر طراحی شده اند.

در واقع ، آماده سازی تأثیر بیشتری بر تفاوت بافت نسبت به آرد دارد.

 

تفاوت آرد کیک و آرد شیرینی

 

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

 

دو تفاوت اساسی بین آرد کیک و آرد شیرینی وجود دارد: میزان آسیاب شدن آرد و مقدار پروتئین آن.

 

بافت آرد

آرد شیرینی بسیار آسیاب شده است. این آرد بسیار بهتر از آردهای چند منظوره است که برای شیرینی های مختلف طراحی شده اند.

در حالی که می توانید شیرینی را با آرد همه منظوره تهیه کنید ، احتمالاً بافتی سنگین تر از شیرینی تهیه شده با آرد شیرینی خواهد داشت.

 

آرد قنادی نسبتاً همه کاره است ، اما همیشه نرم تر از یک آرد شیرینی  به نظر می رسد . آرد کیک بیشتر آسیاب می شود. اگر آرد کیک را با دست احساس می کنید ، یکی از اولین چیزهایی که احتمالاً متوجه آن می شوید این است که آرد در دست شما چقدر نرم ، خنک و سبک است.

 

پروتئین

پروتئین موجود در آرد خاصیت کشسانی و بافت را در هر شیرینی و یا کیک پخته شده ایجاد می کند.

به همین دلیل آرد شیرینی برای خمیر هایی که حالت کشسانی لازم دارند و باید ورز داد بهتر است و آرد کیک برای خمیرهایی ورز لازم ندارد و در هنگام پخت پف باید بکنند

 

پروتئین آرد شیرینی نسبت به آرد کیک کمتر است. این معمولاً به این دلیل است که از ارقام گندم ساخته شده است که به طور طبیعی پروتئین کمی دارند.

آرد شیرینی  یک آرد سفید است که تأثیرات بیشتری بر شیرینی دارد. ما بعداً در مورد تفاوت بین آرد سفید و آرد گندم کامل صحبت خواهیم کرد ، زیرا تأثیر زیادی بر آنچه می توانید از آرد خود انتظار دارید دارد.

 

از نظر آرد ، پروتئین کم به این معنی است که آرد کیک یک آرد بسیار نرم است. آردهای سفت حاوی پروتئین بالاتری هستند که منجر به تولید محصولات سفت تر یا سخت تر می شود.

این مهم است زیرا فقدان زنجیره پروتئینی در خمیر شما خاصیت ارتجاعی را کاهش می دهد ، که به شما امکان می دهد یک شیرینی ترد درست کنید و سفتی را کاهش می دهد ، که باعث نرمی در شیرینی شما می شود.

 

درست مانند بافت ، تفاوت بین آرد شیرینی و آرد کیک در این است که آرد کیک پروتئین کمتری نسبت به آرد شیرینی دارد.

به همین دلیل است که یک خمیر ساخته شده از آرد کیک و خمیر تهیه شده با آرد شیرینی ، دو بافت متفاوت از کیک را ایجاد می کند. هر دو خمیر هستند ، اما آرد تهیه شده از آرد کیک سبک تر و پف بیشتر خواهد کرد.

 

اگر یک خمیر  را با آرد کیک و خمیر دیگر را با آرد نان تهیه کنید . این دو خمیر اگر در قالب های مافین پخته  شود ، یکی از کاپ کیک که از خمیر آرد کیک درست شده است ، بسیار قابل تشخیص خواهد بود ، خمیری که از آرد کیک آماده شده خوب پف خواهد کرد ولی خمیری که از آرد شیرینی آماده شده خوب پف نخواهد کرد.

این بزرگترین دلیلی است که شما نمی خواهید آرد کیک را جایگزین نان یا آرد شیرینی  یا حتی آرد همه منظوره کنید.

 

انجام هر دستور العملی که نیاز به ورز دادن داشته باشد ، با آرد کیک دشوار است ، زیرا پروتئین زیادی برای ایجاد زنجیره پروتئین وجود ندارد. این زنجیره های پروتئینی بلوک اصلی بافت نان هستند.

تفاوت بین آرد کیک گندم کامل و آرد کیک سفید ، تأثیر قابل توجهی بر محصول نهایی شما دارد. همین امر در مورد آرد شیرینی نیز صدق می کند.

 

تفاوت آرد گندم کامل با آرد سفید

 

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

 

هر دانه گندم از سه قسمت آندوسپرم ، سبوس و جوانه تشکیل شده است. آرد گندم کامل فقط آردی است که از هر سه آن تهیه شده است. معمولاً کمی درشت تر از آرد سفید است ، اما می توان آن را با ظرافت مشابه آسیاب کرد.

آرد گندم کامل دارای مواد مغذی بیشتری است زیرا دارای مزایای بیشتری از مواد مغذی ذخیره شده در سبوس و جوانه است ، اما سنگین و غنی از پروتئین است.

 

آرد سفید فقط با استفاده از آندوسپرم ساخته می شود. معمولاً از نظر بافت کمی ظریف تر ، ماندگاری بیشتری در قفسه و طعم کمتر دارد. همچنین کربوهیدرات بیشتری دارد ، بنابراین طعم آن کمی شیرین تر است.

این دو آرد رطوبت را متفاوت نگه می دارند ، در خمیر کمی متفاوت واکنش نشان می دهند و حتی وقتی از یک رقم گندم تهیه می شوند طعم متفاوتی دارند.

 

سفید کردن در مورد آرد به رنگ اشاره نمی کند. در حالی که رنگ آردهای سفید شده معمولاً روشن تر از آرد کامل است ، فرایند سفید شدن بیشتر در مورد سایر خواص آرد است تا رنگ.

آسیاب به نشاسته و پروتئین موجود در آرد آسیب می رساند. به طور کلی ، این فرآیند کار با آرد سفید شده را آسان تر می کند. آنها رطوبت بیشتری را در خود نگه می دارند و بهتر از انواع سفید نشده پف می کنند

 

با این حال ، ارزش آرد سفید شده کمتر از آردهای سفید نشده از همان نوع است.در صورتی که نهایت نگرانی شما بافت است ، آرد سفید شده گزینه مناسبی است. همین امر در مورد قوام  خمیر صدق می کند.

اما اگر تغذیه دغدغه اصلی شما است یا نگران بقایای شیمیایی بسیار کمی هستید ، به آرد کامل بچسبید.

 

آرد کیک در مقایسه با آرد قنادی – مقایسه نهایی

 

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

 

حالا تفاوت های اصلی آرد کیک و آرد شیرینی را می دانید. به یاد داشته باشید ، اگر می خواهید کیک درست کنید ، می توانید آرد کیک را با آرد شیرینی جایگزین کنید ، اما استفاده از آرد کیک به جای آرد شیرین می تواند کار شما را مشکل تر کند.

 

طرز تهیه آرد قنادی

تبدیل آرد معمولی به آرد قنادی

 

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟

 

آرد شیرینی می تواند به معنای تفاوت بین لایه های سبک پوسته پوسته خوشمزه و شیرینی های سنگین تر و متراکم تر باشد که می تواند سخت باشد. مشکل این است که آردهای تخصصی به سختی یافت می شوند و گران هستند. خوشبختانه می توانید آرد شیرینی خود را فقط با چند ماده ساده و ارزان تهیه کنید.

 

اگر می خواهید شیرینی کاملی درست کنید ، برای تهیه آرد شیرینی خودتان این کار را انجام دهید:

دستور تهیه آرد شیرینی خانگی

برای 1 فنجان آرد شیرینی لازم دارید:

3/8 فنجان آرد همه منظوره (6 قاشق غذاخوری)

5/8 فنجان آرد کیک (10 قاشق غذاخوری)

برای 4 فنجان آرد

1 1/2 فنجان آرد همه منظوره

2 1/2 فنجان آرد کیک

 

اگر تصادفاً آرد کیک نداشته باشید؟ می توانید 1 فنجان آرد همه منظوره بردارید ، 1 قاشق غذاخوری آرد را بردارید و 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت به آن اضافه کنید. این مخلوط به آرد کمی سفت تری منجر می شود.

یکی از دستور العمل های مورد علاقه ما برای استفاده از آرد شیرینی ، شیرینی پف دار خانگی است.

 

با آرد سفید چی درست کنیم

 

%DA%A9%D8%A7%D9%BE %DA%A9%DB%8C%DA%A9 4

 

آرد ممکن است اولین چیزی نباشد که هنگام طوفان مغزی چیزهایی که می توانید از کالاهای اصلی انبار تهیه کنید به ذهن شما خطور می کند. آنجاست که وارد می شویم! از این مقاله برای تقویت حافظه و بازگشت به آثار کلاسیک که فراموش کرده اید استفاده کنید ، یا چند ایده جدید برای استفاده از آرد همه منظوره بدست آورید.

 

کیک یزدی با شیر

 

%DA%A9%DB%8C%DA%A9 %DB%8C%D8%B2%D8%AF%DB%8C 2

 

کیک یزدی یکی از محبوبترین کیک و شیرینی ها نزد ایرانیان می باشد. شما با مطالعه آموزش طرز تهیه ی کیک یزدی با شیر [ کاملاً تصویری ] یک کیک یزدی نمونه برای خودتان با آرد سفید درست کنید.

 

کاپ کیک شکلاتی

 

%DA%A9%D8%A7%D9%BE %DA%A9%DB%8C%DA%A9

 

شما برای اینکه یک کاپ کیک شکلاتی خوب با آرد سفید درکنید حتما طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی برای 4 نفر [ آموزش کامل و تصویری ] را مطالعه کنید و با این دستور کاپ کیک شکلاتی 4 نفره درست کنید.

 

شیرینی نان خرمایی

 

%D8%B4%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%86%DB%8C %D9%86%D8%A7%D9%86 %D8%AE%D8%B1%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C

 

این شیرینی یکی از شیرینی هایی است که شما هم می توانید برای مجالس عزا و هم بعنوان نذری درست کنید. یک دستور عالی طرز تهیه شیرینی نان خرمایی بخوانید و بعد سراغ تهیه اش برید.

 

کیک اسفنجی

 

%DA%A9%DB%8C%DA%A9 %D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AC%DB%8C 1

 

اگر شما می خواهید یک کیک بعنوان کیک تولد و یا کیک عروسی و یا کیک مجلسی درست کنید برای شما واجب است که این آموزش را طرز تهیه کیک اسفنجی مطالعه کنید. بعد از درست کردن ین کیک می توانید کیک را تزئین و در مجلس مورد نظر ارئه دهید.

 

پخت کیک

 

%D9%BE%D8%AE%D8%AA %DA%A9%DB%8C%DA%A9

 

شما می توانید با آرد سفید کیک خانگی را با هر طعم و اندازه بپزید. خواندن 10 نکته برای پخت کیک عالی ( راهنمای جامع و کامل ) برای شما در تهیه یک کیک عالی مفید خواهد بود.

 

آیا با آرد نانوایی میشه شیرینی درست کرد

 

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟ [ راهنمای جامع ]

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟ [ راهنمای جامع ]

 

 تفاوت های آرد نانوایی و آرد شیرینی بسیار کم است ولی در عین حال نتیجه این تفاوت ها در پخت شیرینی بسیار  چشمگیر می باشد.

آرد نان نوعی آرد گندم با محتوای پروتئین گلوتن حدود 12 درصد است. این پروتئین به گلوتن  تبدیل می شود ، که باعث می شود که خمیر بازتر شود. هنگامی که مخمر در مراحل اولیه پخت نان تخمیر می کند ، دی اکسید کربن در آرد متصل به پروتئین به دام می افتد و در نتیجه خمیر کشدار با حفره های هوایی در خمیر ایجاد می شود.

 

آرد قنادی که از گندم نرم قرمز یا گندم های سفید نرم گرفته می شود ، جایگاه بی در بین آرد همه منظوره و کیک دارد. محتوای پروتئین متوسط ​​آن تعادل مناسبی را در محصولات پخته شده و شیرینی هایی که ساختار ، حساسی را دارند ، مانند کوکی ها  و انواع شیرینی  ایجاد می کند.

 

فرق آرد سه صفر با آرد سفید

 

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟ [ راهنمای جامع ]

تفاوت آرد قنادی با آرد کیک چیست ؟ [ راهنمای جامع ]

 

شاید این سوال در ذهن شما باشد که این اصطلاح آرد سه صفر ( 000 ) از کجا آمده است.

در آمریکا و بسیاری از کشورهای دیگر ، آرد گندم بر اساس میزان پروتئین آنها طبقه بندی می شود. در اروپا ، طبقه بندی کمی متفاوت انجام می شود. این بر اساس میزان آرد آسیاب شده و مقدار جوانه و سبوس حذف شده است.

 

سیستم درجه بندی ایتالیایی شامل 2 ، 1 ، 0 و 00 و 000 است. نوع 2 درشت ترین آسیاب است و متعاقبا بیشترین جوانه و سبوس را شامل می شود. با پایین آمدن ، آسیاب بهتر می شود و جوانه و سبوس بیشتر حذف می شود. سه صفر ،  تصفیه شده ترین از لحاظ سبوس و جوانه است. بافت آن نرم و ابریشمی است

 

موقع گفتن کلمه آرد سفید منظور ما  به رنگ آرد نیست. در حالی که رنگ آردهای سفید شده معمولاً روشن تر از آرد کامل است ، فرایند سفید شدن بیشتر در مورد سایر خواص آرد است تا رنگ.

در صورتی که شما نگران  بافت کیک و شیرینی هستید ، آرد سفید گزینه مناسبی برای شما است. اما اگر تغذیه دغدغه اصلی شما است یا نگران بقایای شیمیایی بسیار کمی هستید ، به آرد کامل بچسبید.

 

قیمت آرد سفید قنادی

قیمت آرد در بازار بسته به نوع و بسته بندی آن در بازار فرق دارد. آرد در بازار علاوه بر انواع مختلفی که در بالا اشاره شد ، بصورت فله و بسته بندی موجود می باشد.

بر این اساس قیمت متغییر می باشد . شما می توانید برای سفارش انواع آرد به بخش مواد اولیه قنادی رفته و آرد قنادی فله و بسته بندی 900 گرم را تهیه کنید

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *