آموزش شیرینی پزی

طرز تهیه زولبیا رژیمی

طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا رژیمی بدون نشاسته و با آرد را حتما خیلی از شما که به هر دلیلی رژیم دارید و نمی خواهید رژیم خود را کنار بگذارید و در عین حال عاشق زولبیا هم هستید دنبالش میگردید، این مقاله را تا آخر بخوانید چون در این بخش آموزش کاملی از آن خواهید دید.

زولبیا بدلیل اینکه با نشاسته و شکر درست می شود دارای کالری بالایی هست. پس هر چقدر بتوانیم نشاسته و شکر را حذف یا کم کنیم به زولبیا رژیمی کم کالری نزدیک شده ایم.
کالری نشاسته نسبت به آرد بیشتر می باشد برای همین می توان برای زولبیای رژیمی آرد جایگزین نشاسته کرد و نشاسته را از زولبیا حذف کرد.

برای شکر نیز دو راهکار وجود دارد. یکی اینکه از شکر کمتر استفاده کنیم که با این عمل زولبیای کم شیرین خواهیم داشت. دوم اینکه برای غلظت بیشتر ، شکر را کم و از گلوکز استفاده می کنیم.

یکی از راز های زولبیای رژیمی خانگی هم می توان به استفاده از روغن مرغوب و بدون پالم برای سرخ کردن زولبیا اشاره کرد که کمتر مورد توجه قرار گرفته ولی در تهیه زولبیا بامیه سالم نقش زیادی دارد.


طرز تهیه زولبیا بدون نشاسته با آرد ( طرز تهیه زولبیا رژیمی )

 
طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا

نشاسته بدلیل ساختار مولکولی خاصیت چاق کنندگی دارد و و قند خون را نیز بالا می برد به همین دلیل ، اشخاصی که بیماری دیابت دارند و یا چاق می باشند ضرر دارد.
حتما با من هم عقیده هستید که نمی توان از وسوسه خوردن زولبیا بامیه دست کشید. پس بهتر است طرز تهیه زولبیا رژیمی را یاد بگیریم تا همه افراد بتوانند از زولبیا لذت ببرند.


مواد لازم برای تهیه زولبیا رژیمی

 

آرد: ۱ و ۱/۲ پیمانه

شکر: ۲ پیمانه

آب: ۱ پیمانه

زعفران: به مقدار لازم

روغن: به مقدار لازم

بکینگ پودر: نصف قاشق چایخوری

پودر و یا خلال پسته یا بادام: برای تزیین


طرز تهیه زولبیا با آرد ( طرز تهیه زولبیا رژیمی )

 
طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


اول از همه شربت زولبیا را آماده می کنیم. برای شروع شکر را با آب مخلوط می کنیم و روی حرارت ملایم بهم می زنیم تا شکر کاملا در آب حل شود.
در این هنگام زعفران را که دم کرده ایم را به شربت اضافه می کنیم. برای اینکه شربت بار بعدا شکرک نزند مقدار کمی آبلیمو به آن اضافه می کنیم.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


بعد از اینکه شربت به غلظت مناسب رسید، شعله را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم روی همان شعله خاموش بماند تا زود سرد نشود.


طرز تهیه زولبیا رژیمی

 
طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


یادتان باشد همیشه در همه دستور های شیرینی پزی حتما اول از همه آرد را الک کنید. پس در تهیه زولبیا رژیمی هم آرد را اول الک می کنیم.
سپس بکینگ پودر را به آرد اضافه می کنیم و مخلوط می کنیم تا بکینگ پودر در تمام آرد پخش شود. حالا نوبت این هست که با با مقدار کمی آب مخلوط کنیم سپس مقداری کمی زعفران را اگر زولبیا زعفرانی دوست دارید، به آن اضافه کنید.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


تا زمانیکه که خمیر یکدست بدست آوردید به مخلوط کردن ادامه دهید. اگر احساس م کنید که خمیر به آب نیاز دارد مقدار خیلی کمی اضافه کنید تا خمیر یکدست شود.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


بعد از مایه زولبیا آماده شد بهتر است که مقداری استراحت کند.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


الان نوبت سرخ کردن زولبیا هست. مقداری روغن را تابه بریزید. مقدار روغن طوری باشد که وقتی خمیر زولبیا را داخل آن می ریزیم زولبیا داخل روغن شناور شود.تابه را روی حرارت ملایم میزاریم.

خمیر زولبیا را که آماده کرده ایم داخل قیف یا ظرف سس میریزیم و صبر می کنیم تا روغن داغ شود. قیف یا ظرف سس را که خمیر داخل آن هست را فشار دهید و در همان حال آنرا بصورت دایره ای بچرخانید تا زولبیا شکل بگیرد. چند دور برای هر زولبیا کافیست. این کار را برای زولبیا های دیگر همانطور انجام دهید فقط بین هر زولبیا فاصله بگذارید تا به هم دیگر نچسبند.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


بعد از چند دقیقه که یک طرف زولبیا سرخ شد طرف دیگر آن را برگردانید تا سرخ شود. بعد از اینکه دو طرف زولبیا سرخ شد از روغن بیرون بیاورید و برای اینکه روغن اضافی آن جدا شود روی یک توری قرار دهید.
بعد از چند دقیقه که روغن اضافی زولبیا گرفته شد داخل شربت گرم میگذاریم بطوریکه داخل شربت غوطه ور شود تا چند دقیقه اجازه می دهیم تا زولبیا شربت را به خود جذب کند.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


زولبیا که شربت را به خود جذب کرد دوباره روی توری می گذاریم تا اینبار شربت اضافی آن جدا شود. حالا که شربت اضافی زولبیا گرفته شد داخل ظرف سرو می چینیم و با خلال پسته ، پودر پسته ، پودر نارگیل و یا هر تزئینی که می خواهید تزیین می کنید.


فوت و فن طرز تهیه زولبیا خانگی ترد و خوشمزه به روش قنادی


 
طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


زولبیا را بعد از سرخ شدن در شربت غوطه ور کنید تا به شکل منظم شربت و رنگ زعفران را جذب کند و یکدست شود.
هر چند دقیقه یکبار مایه زولبیا را بهم بزنید چون آرد یا نشاسته داخل مواد وجود دارد احتمال ته نشین شدن آنها می رود.
می توانید در زولبیا به غیر از زعفران از رنگ های خوراکی به دلخواه استفاده کنید تا رنگ بندی بهتری داشته باشید.
غلظلت شربت باید دقیق باشد چون یا باعث خمیر شدن زولبیا می شود و یا شربت به خورد زولبیا نمی رود.


طرز تهیه زولبیا خانگی بدون نشاسته | طرز تهیه زولبیا خانگی بدون ماست

 
طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


مواد اولیه زولبیا بدون نشاسته

آرد یک و یک دوم پیمانه
شکر ۲ پیمانه
آب ۱ پیمانه
زعفران کمی
روغن  برای سرخ کردن به میزان لازم
بکینگ پودر ۱/۲ قاشق چایخوری
پودر یا خلال بادام و پسته برای تزئین زولبیا کمی

برای درست کردن زولبیا خانگی بدون نشاسته اول شروع به آماده کردن شربت زولبیا می کنیم. اول شکر و آب را داخل یک ماهیتابه گود مخلوط کرده و روی حرارت می گذاریم. بهم می زنیم تا شکر‌ کاملا حل شود و شربت غلیظ و به قوام مورد نظر برسد.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


برای تهیه مایه زولبیا بدون نشاسته ابتدا آرد را الک و با آب مخلوط می کنیم و سپس بیکینگ پودر و زعفران را به آن اضافه و مخلوط نمایید تا یک خمیر یکدست حاصل شود.

در یک تابه به قدری روغن بریزید که وقتی خمیر زولبیا خانگی بدون نشاسته در آن ریخته می‌شود، در روغن شناور باشد.

خمیر آماده شده را درون قیف بریزید و صبر کنید تا روغن داغ شود.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


سپس سر قیف را بالای روغن بگیرید و آن را فشار دهید و سریع دست خود را به صورت دایره بچرخانید تا شکل زولبیا حاصل شود. به تعدادی زولبیا در ظرف بریزید که زولبیا‌ها به هم برخورد نکنند و به یکدیگر نچسبند و فضای کافی برای پف کردن داشته باشند.

صبر می کنیم تا یک طرف زولبیا سرخ شود، سپس آن را بر میگردانیم تا طرف دیگرش نیز سرخ شود.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


سپس آن را از روغن خارج می کنیم و در یک توری می گذاریم تا روغن اضافی آن گرفته شود.

زولبیاها را به مدت ۳۰ دقیقه در شربت می گذاریم و دوباره آن را روی یک توری قرار می دهیم تا شربت اضافی آن گرفته شود.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


همانطور که دیدید طرز تهیه زولبیا بدون نشاسته بسیار ساده و آسان است اگر کمی دقت کنید زولبیا بازاری را در خانه خودتان می تونید درست کنید.

حالا زولبیاها را در ظرف مورد نظر برای سرو میگذاریم و روی آن را با کمی پودر یا خلال پسته یا خلال بادام تزئین می کنیم.


فوت و فن زولبیا خوشمزه به روش قنادی


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


استفاده چند باره از روغن برای سرخ کردن زولبیا بدون نشاسته می‌تواند عاملی سرطان‌زا باشد پس لازم است بعد از هر بار سرخ کردن زولبیا خانگی بدون نشاسته، روغن استفاده شده دور ریخته شود و برای نوبت بعدی از روغن جدید استفاده شود.

حتما  زولبیا خانگی بدون نشاسته ظرف را در یخچال نگهداری کنید تا خراب نشود.

طرز تهیه شربت زولبیا بدون نشاسته را در ابتدای این مقاله بیان شد.


طرز تهیه زولبیا خانگی آسان


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


طرز تهیه زولبیا خانگی آسان در ماه مبارک رمضان برای تهیه زولبیا خانگی رژیمی سالم از سوالات پرتکرار می باشد. حتما شما هم دلتان می خواهد یک زولبیا بازاری برای خود و مهمان هایتان درست کنید.
طرز تهیه زولبیا خوشمزه فوت فن هایی دارد که شما باید در تهیه زولبیا رعیت کنید. هر کدام از این دستورات بدرستی و بدقت اجرا نشود شما زولبیا خانگی خوشمزه بازاری نخواهید داشت.


مواد لازم زولبیا خانگی به روش بازاری


نشاسته گندم 1 لیوان
ماست پرچرب یک مقدار ترش 2/1 لیوان
گلاب 3/1 لیوان
آرد سفید قنادی ۱ ق غذاخوری
روغن مایع ۱ ق غذاخوری
بیکینگ پودر ۱ ق مرباخوری
خمیر مایه فوری ۱ ق مرباخوری
زعفران دم کرده ۱ق غذاخوری
عسل 1 قاشق غذاخوری


طرز تهیه زولبیا خانگی مرحله به مرحله


مرحله اول: مخلوط ماست و نشاسته


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


در طرز تهیه زولبیا خانگی به روش قنادی اول ماست و نشاسته به مقدار اشاره شده در مواد لازم را باه مخلوط می کنیم. این عمل را تا زمانیکه یک ترکیب یکدست حاصل شود ادامه می دهیم.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


بعد از اینکه مخلوط یکدستی شد به مدت 5 دقیقه به آن کنار گذاشته و استراحت می دهیم. بعد از گذشت زمان استراحت زعفران ، گلاب ، روغن و آرد را با هم ترکیب و با همزن برقی به مدت 5 دقیقه بهم میزنیم.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


مرحله دوم: اضافه کردن خمیر مایه


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


در این بخش خمیر مایه و بکینگ پودر را به مخلوط درست شده اضافه می کنیم و حدود 1 دقیقه یا کمتر بهم می زنیم. در این زمان عسل اضافه را به مخلوط اضافه کرده و 1 دقیقه دیگر بهم می زنیم.
بعد از اینکه مواد خوب ترکیب شد روی ظرف را با سلفون بپوشانید و در دمای محیط به مدت حداقل 2 ساعت استراحت بدهید تا خمیر مایه و بکینگ پودر عمل کنند.


مرحله سوم: آماد کردن زولبیا


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


بعد از طی مراحل بالا حالا مایه زولبیا را برای سرخ کردن داخل قیف و یا ظرف سس بریزید. ظرف مناسبی را برای سرخ کردن زولبیا آماده کنید. داخل ظرف روغن بریزید بمقداری که وقتی مایه زولبیا داخل روغن میریزید غوطه ور شود.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


اگر می خواهید زولبیا خانگی شما هم سایز باشند می توانید از رینگ های استیل زولبیا استفاده کنید. اگر از این رینگ ها دارید داخل روغن بگذارید.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


ظرف را روی شعله با حرارت کم بگذارید و منتظر شوید تا روغن داغ شود. برای اینکه زمان آماده شدن روغن را بهتر بدانید اگر مایه زولبیا را داخل روغن ریختید و زولبیا فوری پف کرد و بالا آمد این نشان دهنده اینست که روغن آماده برای سرخ کردن زولبیا شده است.


مرحله چهارم: سرخ کردن زولبیا


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


مقدرا سرخ کردن زولبیا دست خودتون هست می توانید کمتر یا بیشتر سرخ کنید و زمانی که زولبیا ها سرخ شدند از روغن بیرون آورده و روی توری قرار می گذاریم کمی صبر می کنیم تا روغن اضافه آن گرفته شود.  بعد در شربت غوطه ور می کنیم تا به مدت ۵ دقیقه در شربت بماند و شربت را به خود جذب کند.


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


زولبیا را از شربت که بیرون می آوریم و روی توری قرار می دهیم تا شربت اضافه آن خارج شود.

تا اتمام زولبیا این روال را انجام می دهیم. زولبیا ها را در ظرف سرو می چینیم و روی آن سلفون می کشیم و در یخچال قرار می دهیم تا خنک شود.


نکات مهم و فوت و فن طرز تهیه زولبیا خانگی ترد و خوشمزه 


طرز تهیه زولبیا

طرز تهیه زولبیا


بعد از سرخ شدن زولبیا آن را در شربت غوطه ور کنید تا تمام قسمت های آن شربت را جذب کند.

بدلیل وجود آرد و یا نشاسته داخل مایه زولبیا بعد هر چند تا زولبیا که سرخ کردید مایه را بهم بزنید چون احتمال ته نشین شدن مواد وجود دارد.

می توانید به مایه زولبیا زعفران و یا هر رنگ خوراکی دیگر بزنید تا زولبیا های رنگب داسته باشید.

غلظت شربت باید متناسب باشد نه زیاد و نه کم، هر کدام مشکلی را برای زولبیا پدید می آورد.

اگر شربت رقیق باعث نرم شدن زولبیا می شود. اگر غلیظ باشد به خوبی شربت جذب نمی شود.

از ماست پرچرب استفاده کنید و در ضمن ماست هر چه ترش باشد زولبیای خوشمزه ای خواهید داشت.


البته شیرینی زولبیا همیشه در کنار شیرینی بامیه در ماه رمضان استفاده می شوند. اگر می خواهید یک بامیه خانگی خوشمزه به روش بازاری را درست کنید یک آموزش کامل تصویری از طرز تهیه بامیه خانگی آسان به روش قنادی را برای شما تدارک دیده ایم.

مطمئن باشید با دیدن این آموزش و اجرای آن یک بامیه خانگی خوشمزه ترد برای خودتان با هزینه ای بسیار کمتر درست خواهید کرد.

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “طرز تهیه زولبیا رژیمی

 1. bezogoroda.ru گفت:

  It’s great that you are getting ideas from this article as well as from our argument made here.

 2. Does your site have a contact page? I’m having a tough time locating it but, I’d like to send you an e-mail. I’ve got some suggestions for your blog you might be interested in hearing. Either way, great site and I look forward to seeing it expand over time.

 3. nadachee.ru گفت:

  We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable information to work on. You have done an impressive job and our whole community will be grateful to you.

 4. I’ve been exploring for a little bit for any high-quality articles or blog posts in this kind of space . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Reading this info So i’m glad to express that I have a very good uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I such a lot surely will make certain to don?t forget this site and give it a look on a continuing basis.

 5. I am sure this article has touched all the internet users, its really really nice piece of writing on building up new webpage.

 6. Whats up this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding skills so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 7. Thanks for sharing your thoughts on %meta_keyword%. Regards

 8. Hello there! I could have sworn I’ve been to this website before but after going through a few of the posts I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely pleased I discovered it and I’ll be bookmarking it and checking back regularly!

 9. daachkaru گفت:

  I know this web site gives quality based articles and additional information, is there any other website which offers these information in quality?

 10. sadounik.ru گفت:

  I visited many web sites except the audio quality for audio songs present at this web site is really marvelous.

 11. daachka.ru گفت:

  This piece of writing is really a pleasant one it helps new net people, who are wishing for blogging.

 12. Привилегированный частный эротический массаж Москва релакс спа

 13. Unquestionably consider that that you stated. Your favourite justification appeared to be at the net the simplest thing to take into account of. I say to you, I definitely get irked at the same time as other people consider worries that they plainly do not realize about. You controlled to hit the nail upon the top as welland also defined out the whole thing with no need side effect , other folks can take a signal. Will likely be back to get more. Thank you

 14. If some one desires expert view about blogging after that i propose him/her to go to see this blog, Keep up the pleasant job.

 15. Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this post and also the rest of the site is very good.

 16. It’s remarkable to go to see this website and reading the views of all mates regarding this article, while I am also keen of getting knowledge.

 17. xxxx com video گفت:

  It’s in point of fact a nice and helpful piece of information. I’m glad that you simply shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 18. daachka.ru گفت:

  It’s in point of fact a nice and helpful piece of information. I’m glad that you simply shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 19. bezogoroda.ru گفت:

  Incredible points. Solid arguments. Keep up the amazing effort.

 20. I think the admin of this web site is actually working hard
  in support of his web page, because here every stuff is quality based material.

 21. Excellent, what a webpage it is! This weblog gives useful data to us, keep it up.

 22. My relatives all the time say that I am wasting my time here at net, except I know I am getting familiarity daily by reading such pleasant articles or reviews.

 23. Effit گفت:

  You collect wild book symbols here, building a library of 99 books to trigger a free games round. You can also enter this feature with enough wilds in view, and during the games, it’s easier to win from a special expanding symbol. Slot88 memiliki banyak sekali game slot yang menarik dan seru untuk coba dimainkan. Sebelum anda terjun untuk bermain, alangkah lebih baik anda mengetahui beberapa game slot online yang provider ini sediakan sehingga anda bisa memilih game mana yang memiliki winrate tinggi yang bisa memberikan anda kemenangan. Berikut ini adalah 6 game slot online slot88 gampang menang paling gacor di KOISLOT88: Free slot machine games are the most popular casino game. There are roughly 8,000 free slot games to choose from, and no download or registration is required at Online Slots X Canada.
  http://www.pdt-mall.com/bbs/board.php?bo_table=free&wr_id=59641
  If you have a knack for playing exciting casino games and winning tempting bonus amounts, you may want to try your hands on Captain Spins Casino. It offers more than 1,500 games, incredible daily deals, and Captain Spins Bonus Codes for both existing and new players. Further, the platform launches exclusive weekly games to ensure players get the best and the most updated gaming experience. Joining a $5 minimum deposit online casino in Canada is easy, and it is worth it. The amount is low enough so that you will not risk much of your hard-earned money but high enough to allow you to test the platform properly. Some slots players will be looking for free spins from their favourite game developers. We’ve already mentioned on this page that Casumo are offering no deposit free spins to play Jammin’ Jars by Push Gaming. That is quite an unusual catch. The most common slots to get free play on are those by Microgaming. In particular you’ll find that casinos in the Rewards Group are offering this on first deposit. Sites like Yukon Gold and Zodiac Casino give away up to 125 free spins to try games like the massive progressive jackpot, Mega Moolah.

 24. sadovoe-tut.ru گفت:

  Hi there, everything is going well here and ofcourse every one is sharing information, that’s actually fine, keep up writing.

 25. agrosadovnik.ru گفت:

  I think this is one of the most important information for me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The website style is ideal, the articles is really excellent : D. Good job, cheers

 26. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is required to get set up? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet savvy so I’m not 100% positive. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Thanks

 27. Hey I am so happy I found your weblog, I really found you by mistake, while I was browsing on Bing for something else, Nonetheless I am here now and would just like to say thanks a lot for a fantastic post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read much more, Please do keep up the awesome job.

 28. ogorodkino.ru گفت:

  I’m really enjoying the design and layout of your blog. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a designer to create your theme? Fantastic work!

 29. I feel this is one of the so much significant information for me. And i’m satisfied reading your article. However want to statement on few basic things, The site taste is great, the articles is actually nice : D. Just right activity, cheers

 30. I like the valuable information you supply in your articles. I will bookmark your weblog and test again here frequently. I am relatively certain I will be informed lots of new stuff right here! Good luck for the following!

 31. indexation site گفت:

  Why people still use to read news papers when in this technological world everything is existing on net?

 32. Hey there, You’ve done a great job. I will certainly digg it
  and personally suggest to my friends. I am confident they will be benefited from
  this site.

 33. I blog quite often and I genuinely appreciate your content. This great article has really peaked my interest. I will bookmark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 34. infoda4nik.ru گفت:

  Someone necessarily help to make significantly articles I would state. This is the first time I frequented your web page and to this point? I amazed with the research you made to create this actual submit amazing. Magnificent process!

 35. Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I am inspired! Very useful information specially the remaining part 🙂 I care for such info a lot. I used to be seeking this particular info for a long timelong time. Thank you and good luck.

 36. Wonderful beat ! I wish to apprentice while you amend your site, how can i subscribe for a blog web site? The account aided me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast provided bright clear concept

 37. Howdy! Would you mind if I share your blog with my zynga group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content. Please let me know. Thanks

 38. Hi there, all is going fine here and ofcourse every one is sharing information, that’s in fact good, keep up writing.

 39. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?

 40. Hey! Do you know if they make any plugins to protect against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 41. Heya i’m for the primary time here. I came across this board and I in finding It truly useful & it helped me out a lot. I am hoping to provide something back and help others like you helped me.

 42. חשפניות گفت:

  Pretty section of content. I just stumbled upon your website and in accession capital to assert that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing to your augment and even I achievement you access consistently rapidly.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *