آموزش تزیین کیک

نکات مهم خامه کشی کیک [ هر آنچه که باید بدانید ]

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک [ هر آنچه که باید بدانید ] را بدقت بخوانید چون به شما بسیار کمک خواهد کرد که یک خامه کشی حرفه ای برای کیک تولد و یا کیک مهمانی خود داشته باشید.


آیا شما وظیفه پختن کیک برای جشن یا مهمانی را بر عهده گرفته اید؟ با این آموزش نکات مهم تزئین کیک، کیک خانگی خود را یک سطح بالا ببرید. از پخت کیک گرفته تا خامه کشی، این آموزش شما را گام به گام برای رسیدن به نتایج عالی راهنمایی می کند!

 

نکات مهم پخت کیک

 

اگر کیک شما به درستی پخته شوند، تزئین کیک شما بسیار آسان تر خواهد بود. در اینجا چند نکته و ترفند وجود دارد که باید در هنگام پخت به خاطر داشته باشید:

 

قبل از پختن کیک حتما قالب کیک خود را با اسپری روغن جداکننده آماده کنید.
گرما یکنواخت به معنای پخت یکنواخت است – بنابراین از شلوغی بیش از حد فر خودداری کنید.
قبل از تزئین، اجازه دهید کیک ها کاملا خنک شوند.

 

ابزارخامه کشی کیک

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک

 

نکته جالب در مورد تزیین کیک این است که شما واقعاً برای انجام درست آن به وسایل زیادی نیاز ندارید! در اینجا پنج مورد از ابزارهای تزئینی مورد علاقه ما آورده شده است.

 

صفحه گردان کیک 

 

یک میز گردان نه تنها به کیک شما اجازه می دهد بچرخد، بلکه پایه ضد لغزش آن همه چیز را در هنگام تزئین نگه می دارد. این ابزار برای بستن لبه های کیک و خامه کشی عالی است.

 

پالت خامه کشی خم 

 

در اندازه های مختلف موجود است، پالت خامه کشی خم پخش کردن فیلینگ بین لایه های کیک را آسان می کند و همچنین برای پوشش خرده نان عالی هستند (در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد).

 

کاردک خامه کشی 

 

این ابزار برای ایجاد سطوح یکدست و صاف در کناره ها و بالای کیک شما بکار می رود.

 

چاقوی برش کیک 

 

روی کیک های خود را به طور یکنواخت با چاقوی برش کیک تراز کنید یا آن ها برش دهید. چاقوی برش دارای تیغه‌های تیزی هستند تا بتوانید کیک‌های خود را از وسط نصف کنید یا تاج آن را جدا کنید بدون اینکه نگران برش زاویه دار باشید.

 

 قیف و ماسوره خامه کشی

 

اینها برای تزیین کیک ضروری نیستند، اما مطمئنا آن را زیباتر می کنند! ماسوره خامه کشی در اشکال و اندازه های مختلف وجود دارد و برای افزودن ستاره، گل، حاشیه، حروف و موارد دیگر به کیک شما عالی است.

 

فیلینگ کیک و کاور کیک

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک

 

افزودن فیلینگ بین لایه ها نه تنها به ارتفاع کیک شما کمک می کند، بلکه طعم و بافت بیشتری به دسر شما می بخشد. خامه قنادی یک فیلینگ عالی برای دکوراتورهای تازه کار است، اما می توانید از کرمفیل، گاناش شکلاتی، کرم لیمو، فیلینگ میوه یا حتی چیپس شکلاتی یا شکلات خرد شده استفاده کنید.

 

فیلینگ کیک

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک

 

فیلینگ خامه قنادی راهی سریع و آسان برای فیلینگ کیک های شماست. آنها کمک می کنند تا اطمینان حاصل شود که کیک شما ثابت می ماند و می توانند به طعم و رنگ عالی به کیک شما کمک کنند. می توانید از یک قیف برای خامه کشی استفاده کنید یا از پالت خم خود برای پخش کردن خامه به ضخامت حدود 1 الی 1.5 سانت بین لایه ها استفاده کنید.

میوه، کرمفیل ، کرم و سایر مواد پرکننده نرم
برای فیلینگ های مرطوب یا نرم، مانند میوه، کرمفیل ، کرم ، پیشنهاد می کنیم دور هر لایه با خامه یک سد بزنید تا از بیرون ریختن فیلینگ از کیک شما جلوگیری شود. برای خامه کشی ، یک قیف با ماسوره 12 تهیه کنید (همچنین می توانید سر قیف را به طوری برش دهید که قطر آن سوراخ 2 سانت شود و از استفاده از ماسوره راحت شوید). یک خط از خامه را داخل لبه بیرونی لایه کیک خود خامه کشی کنید. مرکز را با هر نوع فیلینگ که می خواهید پر کنید، با استفاده از پالت خم خود مطمئن شوید که فیلینگ شما همسطح بالای خامه قنادی است که دور لبه کیک کشیده ایم تا لایه های یکنواخت بین کیک ها ایجاد شود.

 

لایه بعدی کیک را روی آن قرار دهید، کمی فشار دهید تا در جای خود محکم شود. اگر کیک شما کمی شروع به لرزیدن کرد، می توانید از نی های پلاستیکی برای جلوگیری از سر خوردن لایه ها استفاده کنید.

 

نکته ای که باید در فیلینک کیک رعایت کنید اینست که قبل از فیلینگ هر لایه بهتر است کیک را با شربت یا شیر بوسیله قلم مو مطوب کنید تا فیلینگ بهتر به کیک جذب شود. این عمل باعث خوشمزه تر شدن کیک شما خواهد شد.

 

کاور کیک

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک

 

کاور کیک لایه‌ای بسیار نازک از خامه قنادی است که برای چسباندن لایه های کیک به هم و پوشش کیک استفاده می‌شود، رطوبت کیک را می‌پوشاند و پایه‌ای یکنواخت برای تزئین ایجاد می‌کند. این مرحله اغلب نادیده گرفته می شود، اما برای به دست آوردن آن برای خامه کشی صاف و تمیز ضروری است!

بهتر است بعد از این مرحله کیک را برای مدت 1 ساعت حداقل و یا بیشتر اگر عجله ندارید داخل یخچال بگذارید تا رطوبت خامه را کیک به خود جذب کند.

 

تزیین کیک 

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک


کیک شما پخته شده، روی هم چیده شده، پر شده و روکش شده است - اکنون نوبت بهترین قسمت است : تزیین کیک !

 

روش های زیادی وجود دارد که می توانید کیک خود را تزئین کنید. می‌توانید با استفاده از یک کاردک آن را ساده نگه دارید تا کیک خود را صاف کنید و سپس روی آن را تزئینات مختلف باشید، یا می‌توانید از یک قیف ماسوره برای اضافه کردن حاشیه‌ها، گل‌ها یا تبریک تولد استفاده کنید. در اینجا چند نکته برای تزیین کیک شما وجود دارد.

 

کاردک خامه کشی


استفاده از کاردک برای خامه کشی ساده کیک با خامه رنگی یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تزیین کیک است. کیک خود را روی یک میز گردان قرار دهید و با استفاده از یک کاردک زاویه دار، یک لایه ضخیم از خامه قنادی را روی کناره ها و بالای کیک خود قرار دهید. می‌توانید از یک صاف‌کننده یا لبه کاردک‌تان استفاده کنید تا ظاهری زیبا و صاف داشته باشید، یا برای یک ظاهر خانگی خوب، آثار کفگیر روی کیک‌تان باقی بگذارید.

در اینجا چند نمونه از این تکنیک تزیین کیک وجود دارد:


تزیین کیک با قیف و ماسوره

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک


با چند قیف و ماسوره، می توانید یک طرح دوست داشتنی روی کیک خود ایجاد کنید که به نظر می رسد حرفه ای انجام شده است! نیازی به تسلط بر هر تکنیک خامه کشی نیست، فقط یادگیری نحوه خامه کشی چرخشی ، ستاره ای یا یک روزت گزینه های زیادی برای تزئین کیک به شما می دهد!

 

ماسوره زنی چرخش

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک


ماسوره زنی ستاره

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک


ماسوره زنی روزت

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک

 

حاشیه کیک


افزودن یک حاشیه بالا یا پایین به کیک خود راهی عالی برای پایان دادن به تزیین کیک است. برای چند روش ساده برای تکمیل کیک، پست ما را در مورد 6 حاشیه کیک با خامه ساده بررسی کنید.

 

نحوه نوشتن روی کیک

 

شما همچنین می توانید کیک خود را با یک پیام سفارشی شخصی سازی کنید. نوشتن یک تبریک روی کیک ممکن است دلهره آور به نظر برسد، اما در واقع بسیار آسان است! برای اینکه مطمئن شوید فضای کافی دارید، سعی کنید ابتدا پیام خود را روی کیک خود با خلال دندان بنویسید، به این ترتیب اگر بهم ریختید، فقط می توانید روی آن خامه بزنید!

همچنین می توانید خامه کشی حروف خود را روی یک حوله یا کاغذی یا تخته تمرین کنید تا زمانی که با خامه کشی آن روی کیک خود راحت باشید.

 

 

در اینجا چند نمونه ساده برای امتحان کردن با ایده های حروف ساده آورده شده است:

 

کیک ورقه ای 

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک


کیک روز پدر مبارک

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک


تاج گذاری پرنسس

 

نکات مهم خامه کشی کیک

نکات مهم خامه کشی کیک

 

شما برای اینکه یک تزیین کیک خوب داشته باشید باید اول از همه یک کیک خوب که بهتر است کیک اسنفنجی باشد را درست کنید پس مطلب طرز تهیه کیک اسفنجی  برای شما بسیار مفید خواهد بود.

 

اگر با وسایل پخت کیک آشنایی ندارد می توانید مقاله ی کامل اسم و عکس وسایل کیک پزی [ مجموعه کامل از وسایل لازم ] را مطالعه کنید.

 

اگر می خواهید یک کیک تولد را تزیین کنید قبل از هر گونه اقدامی مطلب با ارزش انواع روش های تزیین کیک تولد [ + 10 روش حرفه ای تزئین کیک ] را بخوانید.

 

چه نکاتی را برای تزیین کیک می توانید با ما در میان بگذارید؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید! و فراموش نکنید که ما را در اینستاگرام lavazem_ganadi_hajmehdi@ تگ کنید تا بتوانیم تزیین کیک عالی شما را ببینیم!

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *