آموزش ابزار قنادی

آیا میشه قالب کیک در سولاردام بذارم یا نه ؟ [ راهنمای کامل ]

قالب کیک در سولاردام

تو این دوره زمونه از سولاردام خیلی استفاده می کنید می توان گفت هر روز چندین بار به این دستگاه سر می زنید و ازش کار می کشید . من خیلی درگیر اینم که چه نوع ظرفی رو استفاده کنم تا نه دستگاه نه ظرف و نه خودم آسیب نمبینم . در سولاردام باید از جنس ظروفی استفاده کنیم که از لحاظ ایمنی و سلامتی مضر نباشند.
خیلی از افراد از سولاردام بدون داشتن اطلاعات فنی در مورد استفاده از نوع جنس ظروف قابل استفاده در سولاردام ها استفاده می کنند که این عمل هم به خود دستگاه و هم به خود قالب و هم به سلامتی افراد مضر می باشد.


خیلی از شما می خواهید از سولاردام برای پخت کیک استفاده کنید و نمی دانید که کدام نوع قالب را در سولاردام استفاده کنید.

در این مقاله به شما کاملا واضح خواهم گفت که کدام نوع قالب کیک را می توانید در سولاردام استفاده کنید پس تا آخر با ما همراه باشید.


اما اگر میخواهید دستگاهی را بخرید که هم کار ماکروفر و هم ماکروویو را انجام دهد، باید بگردید و یک سولاردام بخرید. سولاردام یک دستگاه است که هم کار ماکروفر و هم کار ماکروویو را انجام میدهد. یعنی هم میپزد و هم گرم میکند. این دستگاه اولین بار توسط کمپانی ال جی تولید و روانه ی بازار شد.

طولی نکشید که این دستگاه محبوبیت زیادی را در بین مردم به دست آورد و کم کم جای ماکروفر و ماکروویو را در خانه ها گرفت.

 

سولاردام چیست؟

 

سولاردام نوعی ماکروفر یا مایکرویو است که از گرم کننده (Heater) های زغالی، سرامیکی و هالوژنی استفاده شده است. این گرم کننده ها در بالای دستگاه قرار گرفته و میتواند امواجی را با دما و عمق نفوذ بالا تولید کرده و منتشر کند. گرم کننده های سرامیکی و هالوژنی نیز در پایین و کف محفظه قرا دارد که عمده ی گرما به وسیله ی این دو تولید و منتشر میشود.


پس تفاوت عمده‌ی سولاردام با مایکروفر و مایکروویو، در سرعت و کیفیت طبخ غذا است، سرعت پخت در سولاردام تا سه برابر بیشتر از مایکروفر و تا 1.5 برابر بیشتر از مایکروویو است و همچنین با حفظ کیفیت مواد غذایی، مزه‌ی خوب غذا را نیز به ارمغان می‌آورد.

 

قالب کیک در سولاردام
را در این مقاله به شما بطور واضح و کامل بیان خواهیم کرد که چه نوع قالب کیک در سولاردام استفاده کنید.


این توضیحات را به همراه مصادیق عملی و کاملا کاربردی برای شما روشن خواهیم کرد.

 

آیا کاغذ مافین و کاپ کیک را می توان در سولاردام استفاده کرد؟

 

قالب کیک در سولاردام

قالب کیک در سولاردام


برخی از کاغذ مافین و کاپ کیک که جنس ضخیم و خوبی را دارن را می توانید داخل سولاردام استفاده کنید برای استفاده از کاغذ مافین و کاپ کیک داخل سولاردام منعی وجود مدارد.

 

آیا قالب ژله در داخل سولاردام استفاده کنیم؟

 

قالب کیک در سولاردام

قالب کیک در سولاردام


از همه قالب ژله پلاستیکی نمی توان داخل سولاردام استفاده کرد. قبل استفاده از قالب ژله پلاستیکی به برچسب روی قالب توجه کنید. اگر تولید کننده برچسب قابلیت استفاده در فر و سولاردام را زده باشد آن موقع از این نوع قالب ها در سولاردام استفاده کنید.

 

از قالب کیک فلزی می توان در سولاردام استفاده کرد؟

 

دور قالب کیک فلزی و قالب کیک آلومینیومی برای استفاده در سولاردام خطر قرمز بکشید !!
قالب کیک فلزی جزو آن دسته از قالب کیک هایی هستند که قابلیت استفاده درون سولاردام را ندارند و خطرناک هستند .


استفاده از نوع قالب کیک درون سولاردام ممکن است منجر به آتش سوزی ، عملکرد نامناسب ، جرقه زدن و … شوند.

 

قالب کیک لعابی غیر قابل استفاده درون سولاردام می باشد؟

 


قالب کیک تفلون، قالب کیک سرامیکی، قالب کیک گرانیتی را نمی توان داخل سولاردام ها استفاده کرد. این نوع قالب ها اولا از قالب های فلزی هست که روکش شده است پس بعنوان قالب کیک فلزی نمی شود داخل سولاردام استفاده کرد.


از طرفی لعاب کشیده شده بروی فلز هم می تواند در سولاردام واکنش شیمایی بدهد و موجب بروز مشکلات گوارشی و برای بدن بشود.

 

قالب کیک شیشه ای و پیرکس را می توانیم در سولاردام استفاده کنیم ؟

 

قالب کیک در سولاردام

قالب کیک در سولاردام


شاید باورتان نشود که ظروف شیشه ای و پیرکس جزو سالمترین ظروف موجود در بازار هستند. پس اگر ظرف پیرکس و شیشه ای را به عنوان قالب کیک استفاده کردید بسیار عالی خواهد بود. هم از لحاظ سلامتی و هم از لحاظ بیرون آمدن کیک از قالب، که کار شما را بسیار راحت خواهد کرد.
تمام ظرف شیشه ای و پیرکس را تا دمای 240 درجه می توانید در سولاردام استفاده کنید ولی برای اینکه مطمئن شوید می توانید راهنمای ظرف پیرکس را که به عنوان قالب کیک می خواهید استفاده کنید را مطالعه کنید.
البته دقت داشته باشید ظرف شیشه ای و پیرکس دارای طرح و نقش نباشند و ساده باشند چون در این صورت نقش و نگار هایی که توسط جوهر یا سرب ایجاد شده اند واکنش نشان داده و برای سلامتی مضر خواهند بود.

 

استفاده از قالب سیلیکونی در سولاردام مجاز می باشد ؟

 

قالب کیک در سولاردام

قالب کیک در سولاردام


قالب سیلیکونی را می توان در سولاردام استفاده کرد به شرطی که دما تحمل گرمایی توسط تولید کننده روی قالب سیلیکونی درج شده باشد.
این دما معمولا تا 240+ درجه می باشد و درصورتیکه در این حد درج شده باشد شما می توانید قالب سیلیکونی را داخل سولاردام استفاده کنید.

 

آیا میشه قالب کیک در سولاردام بذارم یا نه ؟


امیدوارم که به سوال شما قالب کیک در سولاردام را جواب داده باشم. در آخر برای نتیجه گیری از جمله قالب هایی که برای استفاده در سولاردام ممنوع هستند می توان به انواع قالب کیک فلزی ، قالب کیک آلومینیومی ، قالب ژله پلاستیکی برای استفاده در سولاردام ممنوع هستند.

قالب کیک قابل استفاده در سولاردام قالب کیک غیر قابل استفاده در سولاردام
قالب پیرکس و شیشه ای بدون چاپ و نقش قالب کیک فلزی
قالب کیک سیلیکونی قالب کیک آلومینیومی
قالب ژله پلاستیکی
قالب کیک تفلون
مافین و کاپ کیک کاغذی با کیفیت و بدون چاپ مافین و کاپ کیک کاغذی بی کیفیت و با چاپ

 

در پایان اگر شما در استفاده از قالب کیک در سولاردام تجربه ای دارید با ما به اشتراک بگذارید تا از تجربه شما همه استفاده کنیم. در ضمن اگر سوالی در مورد قالب کیک در سولاردام داشته باشید در زیر همین مقاله بپرسید حتما جوا داده خواهد شد.

بازگشت به لیست