آموزش ابزار قنادی

راهنمای گذاشتن قالب سیلیکونی در فر [ باید ها و نبایدها ]

قالب سیلیکونی در فر

هنگامی که قالب های سیلیکونی برای اولین بار به صحنه آمدند، پخت برای همیشه تغییر کرد. و بله، منظورم این است که به بهترین شکل ممکن. به هر حال، من ده سال گذشته را صرف پخت و پز کرده‌ام، و فکر می‌کنم اکثر مردم موافق هستند که قالب‌های سیلیکونی بازی را تغییر می‌دهند.

خبر خوب این است که  کار با قالب‌ سیلیکونی راحت است، بنابراین برای استفاده از آن‌ها به هیچ ابزار یا دانش خاصی نیاز نخواهید داشت. در واقع، سفر ما از طریق یادگیری استفاده از قالب‌های سیلیکونی برای پخت، تقریباً به عنوان یک قطار واقعی در یک منظره دوست‌داشتنی لذت‌بخش خواهد بود.

 

نحوه استفاده از قالب های سیلیکونی برای پخت

 


همانطور که قبلاً گفتم استفاده از قالب های سیلیکونی هنگام پخت بسیار آسان است. این به این دلیل است که آن‌ها برای بیرون آوردن خوراکی‌ها بسیار انعطاف‌پذیر هستند و نسبتاً نچسب هستند، بنابراین لازم نیست نگران چسبیدن محصولات پخته‌شده به قالب باشید.

 

مرحله 1: با یک قالب سیلیکونی تمیز شروع کنید.

 

قالب سیلیکونی در فر

قالب سیلیکونی در فر


چه از قالب سیلیکون استفاده کنید یا نه، ضروری است که با یک قالب تمیز شروع کنید. به هر حال، شما نمی‌خواهید اجازه دهید خرده‌های باقی‌مانده و ریزه‌های حاصل از آخرین پروژه پخت‌تان به خوراکی‌های تازه‌پخت شما ختم شود.

اطمینان حاصل کنید که قالب پخت سیلیکونی 100٪ تمیز و آماده برای عمل است.

 

مرحله 2: قالب سیلیکونی را چرب کنید.

 

قالب سیلیکونی در فر

قالب سیلیکونی در فر

 

“خوب، یک لحظه صبر کنید – فکر کردم شما گفتید قالب های پخت سیلیکونی نچسب هستند؟”

بله نچسب هستند ولی برای اینکه راحت کیک شما از قالب جدا شود بهتر است قالب سیلیکونی را چب کنید.

 

مرحله 3: روی یک ورقه پخت قرار دهید سپس خمیر را بریزید.

 

قالب سیلیکونی در فر

قالب سیلیکونی در فر

 

اگر از قالب های پخت سیلیکونی استفاده می کنید، به شدت توصیه می کنم قالب را روی یک ورقه پخت قرار دهید. ببینید، یکی از نکات فروش سیلیکون نیز یکی از معایب آن است: انعطاف پذیری.

 

مرحله 4: طبق معمول بپزید

 

قالب سیلیکونی در فر

قالب سیلیکونی در فر


زمان پخت قالب سیلیکونی تقریباً به اندازه هر نوع قالب دیگری زمان می باشد.
پس هر درجه ای که در دستور برای پخت نوشته شده را دستکاری نکنید و به آن متعهد باشید.
سیلیکون یک عایق حرارت عالی است و گرمایش یکنواخت و ثابتی را برای خوراکی‌های شما فراهم می‌کند، بنابراین نباید زیاد نگران خشک شدن یا سوختن کیک باشید.

 

مرحله 5: لذت ببرید!

 

قالب سیلیکونی در فر

قالب سیلیکونی در فر


وقتی پخت تمام شد، قالب سیلیکونی را از فر بیرون بیاورید و بگذارید خنک شود. قبل از خنک شدن، سعی نکنید آن را بردارید.

در غیر این صورت، خاصیت “نچسب” قالب سیلیکونی شما به خوبی کار نخواهد کرد و ممکن است کیک، کیک کوچک یا براونی بیشتری را در ظرف خود بگذارید تا در بشقاب دسر.

 

مرحله 6: آن را کاملاً تمیز کنید

 

قالب سیلیکونی در فر

قالب سیلیکونی در فر


در واقع، من “تمیز کردن” را بخشی از فرآیند پخت خود می دانم.
با در نظر گرفتن این موضوع، تمیز کردن قالب پخت سیلیکونی در زمانی که استفاده از آن تمام شد، بسیار مهم است.

من ترجیح می دهم قالب های پخت سیلیکونی خود را با صابون، آب و یک اسفنج (نه خیلی ساینده) تمیز کنم. به این ترتیب، می‌توانم به راحتی به شکاف‌ها برسم و از هرگونه کثیفی که ممکن است گیر کرده باشد، مراقبت کنم. سپس آن را داخل ماشین ظرفشویی می اندازم.

 

سوالات متداول


استفاده از قالب های پخت سیلیکونی آسان است و تفاوت چندانی با استفاده از هر قالب دیگری ندارد. اگر می خواهید به یادگیری در مورد این موضوع ادامه دهید، در اینجا چند سوال متداول وجود دارد که ممکن است بخواهید در مورد آنها بدانید!

 

آیا هنگام پخت قالب های سیلیکونی را اسپری می کنید؟


هنگام پخت می توانید قالب های سیلیکونی را اسپری کنید تا محافظت بیشتری در برابر چسبندگی ایجاد کنید. همچنین می توانید با یک کره به روغن کاری خوب و قدیمی پایبند باشید.

 

آیا قالب سیلیکونی را مستقیماً روی توری فر قرار می دهید؟


قرار دادن قالبسیلیکونی مستقیماً روی توری فر اشکالی ندارد، اما من آن را توصیه نمی کنم. باز هم، سیلیکون بسیار منعطف است و احتمالاً با قرار دادن آن در داخل و خارج از اجاق مشکل خواهید داشت. به جای اینکه خود را برای آشفتگی آماده کنید، سیلیکون را روی یک دیس فر قرار دهید تا ثبات داشته باشد.

 

چگونه یک کیک را از قالب سیلیکونی بیرون بیاوریم؟


می توانید یک کیک را بدون مشکل از قالب سیلیکونی بیرون بیاورید، به خصوص اگر آن را با اسپری پخت نچسب اسپری کنید و بگذارید کاملا خنک شود. اگر هنوز مشکل دارید، یک چنگال، چاقو یا وسیله دیگری را در اطراف لبه کیک و سیلیکون قرار دهید تا به بیرون آمدن آن کمک کند.

از چه دمایی برای ظروف شیرینی سیلیکونی استفاده می کنید؟


قالب سیلیکونی هم در برابر سرما و هم در برابر گرما مقاوم هستند. می توانید از ظرف سیلیکونی خود در فر با دمای حداکثر 500 درجه فارنهایت استفاده کنید. همچنین قابل استفاده در مایکروویو، ایمن در فریزر و تمیز کردن آن بسیار آسان است.

 

راهنمای گذاشتن قالب سیلیکونی در فر

 

قالب سیلیکونی در فر

قالب سیلیکونی در فر

 

پخت با قالب سیلیکون یک بازی را تغییر می دهد و می تواند به شما این امکان را بدهد که به طور رسمی با غذاهای چسبناک خداحافظی کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از تمیز بودن آن مطمئن شوید، کمی آن را چرب کرده و بپزید. فراموش نکنید که وقتی کارتان تمام شد، آن را به طور کامل تمیز کنید!

 

برای اینکه در خرید قالب سیلیکونی یک عملکرد موفق داشته باشید مقاله راهنمای خرید بهترین قالب سیلیکونی کیک [ +10 مدل قالب سیلیکونی ] برای شما مفید خواهد بود.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *