آموزش تزیین کیک

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو [ آموزش تصویری و جامع ]

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو [ آموزش تصویری و جامع ] که فقط از چند ماده معمولی تهیه می شود و یک سس ابریشمی صاف بدست می آید!

آیا می دانید بچه ها چه چیزی را بیشتر از هر چیزی دوست دارند؟ شیر کاکائو. و خامه فرم گرفته هم. اینها دو چیز مورد علاقه بچه ها هستند.

آیا می دانید چه چیزی بسیار آسان درست می شود؟ سس شکلات. (و خامه فرم گرفته خانگی نیز، اگر علاقه دارید.) من یک روز بعدازظهر این سس شکلاتی را با پودر کاکائو درست کردم و بچه هایم فکر کردند من نوعی شعبده باز شکلاتی هستم.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

دو دلیل اصلی وجود دارد که شما این دستور پخت سس خانگی را دوست خواهید داشت –

درست کردنش فوق العاده راحته
شما فقط به 5 ماده اولیه نیاز دارید.

اگر بخواهم این را در مقیاس مهارت آشپزی مبتدی تا متخصص رتبه بندی کنم، می گویم این یک دستور پخت مبتدی است. اما سزاوار نشان سطح متخصص است. این را می گویم چون وقتی درستش کردی، همه فکر می کنند که یک جادوگر شکلات هستی. (که ممکن است شما باشید، نمی توانم مطمئن باشم.)

این سس آسان است، صاف و ابریشمی می شود و فقط به چند ماده اولیه نیاز دارید. اگر از من بپرسید یک سس شکلاتی عالی است.

 

مواد تشکیل دهنده سس شکلاتی

 

اجازه ندهید لیست مواد کوچک شما را فریب دهد، این سس شکلاتی شگفت انگیز است! برای درست کردنش نیاز دارید:

 

 • 1 فنجان پودر کاکائو
 • شکر 1 1/2 پیمانه
 • 2 لیوان آب
 • 1 قاشق چایخوری وانیل
  کمی نمک

 

آره واقعا! این تمام چیزی است که برای تهیه این سس شکلاتی خانگی نیاز دارید. شرط می بندم که شما اکثر مواد را در انبار خود دارید!

در اینجا می خواهید از پودر کاکائو با کیفیت خوب استفاده کنید. هرچه پودر کاکائو با کیفیت بهتری داشته باشید، سس شکلات شما غنی تر خواهد شد. اگر از قبل پودر کاکائو در انبار دارید، از آن استفاده کنید! برای این دستور نیازی به خرید پودر کاکائو جدید نیست.

هر نوع شکری در این دستور العمل آسان کار می کند . شما همچنین یک عصاره وانیل با کیفیت بالاتر در اینجا نیز لازم دارید. از عصاره وانیل خالص استفاده کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

تهیه سس شکلات با پودر کاکائو 3

 

برای تهیه این دستور غذا را با مخلوط کردن پودر کاکائو و شکر با هم در یک قابلمه شروع کنید. بعد از مخلوط کردن تابه را روی اجاق گاز با حرارت متوسط قرار دهید. آب خود را اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط پودر کاکائو و شکر حل شود. بگذارید به جوش بیاید و وانیل را به اضافه نمک خود اضافه کنید.

حدود یک یا دو دقیقه بگذارید بجوشد و از روی حرارت بردارید. سس شکلات با سرد شدن غلیظ می شود اما قبل از اینکه آن را از روی اجاق گاز بردارید مطمئن شوید که پشت قاشق را می پوشاند. یعنی غلظت به حدی رسیده است که سس روی قاشق می ماند.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

اجازه دهید تا خنک شود و سپس آن را به یک ظرف درب دار یا ظرفی مشابه منتقل کنید.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو بدون کره

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

طرز تهیه سس شکلاتی یا طرز تهیه شربت شکلاتی هر چه که بخواهید، درست کردن آن در خانه بسیار آسان است. فقط چند دقیقه طول می کشد.
تهیه سس شکلاتی خانگی نه تنها مقرون به صرفه است بلکه عاری از هرگونه مواد نگهدارنده یا طعم دهنده مصنوعی است. آیا در حال خرید بطری های شربت شکلات از فروشگاه هستید؟ از این به بعد دست بردارید و خودتان آن را بسازید.
بنابراین دفعه بعد که فرزندتان شیر شکلات درخواست کرد، به سادگی یک قاشق غذاخوری از این شربت خانگی را با یک لیوان شیر مخلوط کنید. وویلا، شیر شکلاتی خوشمزه آماده است.

 

مواد لازم سس شکلاتی

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو تلخ
▢4 قاشق غذاخوری شکر گرانول سفید
▢ ½ قاشق چایخوری آرد ذرت (نشاسته ذرت)
▢ ¼ فنجان شیر یا آب
▢½ قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص اختیاری است

من این مقداراز آن درست کرده ام. اما مطمئناً می توانید در صورت نیاز دستور را دو برابر و سه برابر کنید.

 

طرز تهیه سس شکلاتی

 

 

1) پودر کاکائو، شکر و نشاسته ذرت را در قابلمه بریزید.

۲) شیر و عصاره وانیل را اضافه کنید.

3) خوب هم بزنید تا ترکیب شود و مطمئن شوید که گلوله وجود ندارد.

4) حالا حرارت را روی متوسط رو به پایین قرار دهید. به پختن ادامه دهید و مدام هم بزنید. به محض گرم شدن و در عرض یک دقیقه غلیظ می شود و رنگ آن تیره می شود. وقتی غلیظ شد (قاشق را بپوشانید) اجاق را خاموش کنید و بگذارید خنک شود.

همانطور که سرد می شود کمی ضخیم تر می شود، بنابراین همیشه کمی نازک را در مرحله بالا نگه دارید.

 

فیلم طرز تهیه سس کاکائو با پودر کاکائو

 

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی دونات با پودر کاکائو

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

مقدار حدود 1-1/2 فنجان، برای 1 دوجین دونات کافی است

با ترکیب این لعاب غنی از کاکائو با دونات های پخته شده شکلاتی، یا دستور پخت دونات مورد علاقه خود، یک دونات رویایی عاشقان شکلات درست کنید.

 

مواد لازم سس شکلاتی دونات با پودر کاکائو

 

شکر شیرینی پزی 3 فنجان؛ بیشتر در صورت نیاز
1/3 فنجان پودر کاکائو
1/4 فنجان شیر کامل، در دمای اتاق؛ بیشتر در صورت نیاز
1 قاشق چایخوری. عصاره وانیل خالص
نمک مقداری

 

طرز تهیه سس شکلاتی دونات با پودر کاکائو

 

شکر و پودر کاکائو را در یک کاسه متوسط الک کنید. شیر، وانیل و نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. در صورت نیاز شیر بیشتری اضافه کنید تا لعاب رقیق‌تری به دست آید یا شکر اضافی برای غلیظ شدن آن اضافه کنید.
یک توری سیمی را روی یک ورقه پخت قرار دهید. یکی یکی کار کنید، هر طرف دونات را به سمت پایین در لعاب فرو ببرید و بالا بیاورید و اجازه دهید مقدار اضافی آن دوباره داخل کاسه چکه کند. دونات ها را روی توری برگردانید و بگذارید حداقل 15 دقیقه بماند تا لعاب خودش را بگیرد.
پس از لعاب دادن، روی دونات ها را می توان با شکرهای تزئینی، پاشیده شده، آجیل خرد شده، تراشه های شکلات یا نارگیل برشته شده پوشاند. تاپینگ ها را باید در حالی که لعاب هنوز خیس است استفاده کنید تا بچسبند.
برای جلوه چند لعاب، اجازه دهید لعاب شکلاتی حدود 15 دقیقه درست شود. سپس روی دونات لعاب میوه، لعاب وانیل یا لعاب کارامل بریزید یا بخشی از دونات را در لعاب دوم فرو کنید.

 

 

طرز تهیه شکلات روی کیک با پودر کاکائو

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

برای اینکه روی کیک را با سس شکلات تزیین کنید شما می توانید سس شکلاتی خانگی که در بالا به طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو مراجعه کنید.

طرز تهیه شکلات روی کیک با پودر کاکائو دقیقا مانند طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو می باشد که شما می توانید به آن مراجعه کنید و طبق دستور یک سس شکلاتی خانگی برای روی کیک درست کنید.

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

لعاب آینه ای شکلاتی – یا به زبان فرانسوی شکلات گلیکاژ – خیره کننده ترین لعاب کیک است! این کیک که با مخلوط ساده ای از کاکائو، خامه، شکر، آب و ژلاتین ساخته شده است، برای تهیه کیک های آینه ای مانند این کیک آینه ای با لعاب شکلاتی با لایه هایی از کیک شکلاتی و گاناش شکلاتی استفاده می شود.

 

 

لعاب آینه شکلاتی

 

 

اگر همیشه می‌خواستید اما از فکر درست کردن کیک‌های زیبای فرانسوی بسیار ترسیده‌اید، لعاب آینه‌ای شکلاتی نقطه ی عالی برای شروع است زیرا:

خیلی ساده تر از چیزی است که فکر می کنید. این بیش از هر چیز نیاز به صبر دارد (شما کلمات “سرد” و “یخچال” را زیاد خواهید خواند!).

می توانید تقریباً روی هر کیکی از لعاب آینه استفاده کنید. وشما نیازی به مواد مخصوص یا تجهیزات شیرینی پزی ندارید – فقط یک دماسنج مایعات و صافی! که برای تهیه آن می توانید از فروشگاه لوازم قنادی قیمت و خرید دماسنج مایعات تهیه کنید.

کیکی که همه از براق و انعکاس لعاب آن – درست مثل یک آینه – تعریف می کنند و می گویند این یک کیک نمایشی عالی است!

 

 

چه چیزی باعث براق شدن لعاب های آینه می شود؟

 
 

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 

ماده‌ای که لعاب آینه‌ای را بسیار براق می‌کند ژلاتین است. این لعاب را به یک لایه براق و نازک از آنچه در اصل ژله شکلاتی است تبدیل می کند. ممکن است کمی ناخوشایند به نظر برسد، اما زمانی که به درستی اجرا شود، به عنوان یک لایه بسیار بسیار نازک از ژله نرم عمل می کند که نوعی مایه یا موس را در زیر می پوشاند.

از آنجایی که ژلاتین هنگام گرم شدن مایع می شود و لعاب آن بسیار نازک است، گرمای دهان شما باعث می شود هنگام خوردن لعاب فوراً در دهان ذوب شود. بنابراین شما یک بافت “ژله ای” را درک نمی کنید و به سختی متوجه وجود آن می شوید! این باعث می شود کیک چشمگیر به نظر برسد.

 

 

لعاب آینه از چه چیزی ساخته شده است؟

 

 

لعاب کلاسیک آینه شکلاتی از ژلاتین، آب، خامه، شکر و پودر کاکائو ساخته شده است.

در برخی از دستور العمل ها از شکلات ذوب شده و شیر تغلیظ شده استفاده می شود، اما خوردن آن ها چندان خوب نیست. آنها لعاب آینه ای ضخیم تر و ظریف تر را تولید می کنند که همچنین بیش از حد شیرین است.

 

اطلاعات بیشتر در مورد لعاب های آینه 

 

ژلاتین – در حالی که شیرینی‌پزی‌های حرفه‌ای از ژلاتین برگ استفاده می‌کنند، من پودر ژلاتین را انتخاب می‌کنم زیرا در سطح جهانی استانداردتر است، مقرون به صرفه‌تر است و همچنان نتایج عالی دارد.

خامه – خامه خالص بهترین است، اما خامه غلیظ نیز موثر است. در اینجا به چربی بالا نیاز است – اکنون زمان آن نیست که با جایگزین های کم چرب دست و پنجه نرم کنید!!!

 

پودر کاکائو – پودر کاکائو تیره و تلخ برای طعم و مزه و رنگ تیره تر بهترین است. با این حال، کاکائو استاندارد روزمره در اینجا 100٪ عالی عمل می کند و یک جایگزین عالی و اقتصادی تر است.

شکر – فقط شکر سفید معمولی.

 

نه به شیر تغلیظ شده و شکلات ذوب شده در لعاب آینه!


در برخی از دستور العمل ها به جای خامه از شکلات ذوب شده و شیر عسل استفاده می شود. این باعث می شود لایه ضخیم تری از لعاب آینه ای ایجاد شود که به پوشاندن نا همواری های روی سطح کیک کمک می کند. اما خوردن آن به این خوبی نیست زیرا لعاب را ضخیم تر از حد ایده آل می کند بنابراین شما کمی بافت ژله را درک می کنید.

همچنین بعد از حدود 24 ساعت درخشندگی خود را از دست می دهد – در حالی که این لعاب آینه ای برای مدت زیادی براق می ماند!

دستور پخت شیر بدون تغلیظ که در اینجا ارائه می کنم توسط یک شیرینی پز حرفه ای بین المللی است به من آموزش داده شده است. این یک روش فنی کامل تر است که یک لایه نازک 2 تا 3 میلی متری ایجاد می کند (همانطور که باید باشد!) که به معنای واقعی کلمه در دهان شما حل می شود.

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

اگر چند نکته کلیدی را رعایت کنید که موفقیت را تضمین می کند، حتی اگر اولین تایمر باشید، در واقع انجام لعاب آینه کار سختی نیست. همچنین ترفندهای عیب یابی وجود دارد که من بارها از آنها استفاده کرده ام!

کیک های آینه ای لعاب بیش از هر چیز به صبر نیاز دارند. در بخش های بعدی کلمات خنک و سرد را زیاد خواهید خواند!

چگونه یک کیک را آینه ای لعاب کنیم
به طور خلاصه، در اینجا نحوه لعاب دادن کیک آینه ای آمده است:

روی کیک را با گاناش یا باترکرم فراست کنید تا تا حد امکان صاف و یکدست شود – آموزش جداگانه طرز تهیه فراستینگ و گاناش را برای شما خواهم ساخت.

لعاب آینه را درست کنید سپس بگذارید خنک شود تا خامه آب نشود.

لعاب را روی کیک بریزید و تحت تأثیر پرده درخشان شکلاتی قرار بگیرید که از کناره های کیک شما می گذرد!

کیک را بدون به هم ریختن لعاب منتقل کنید. و با استفاده از چند ترفند مفید، هرگونه لک را برطرف کنید.

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 

 

 1. ابتدا کاکائو و آب – در یک قابلمه، پودر کاکائو و آب را با همزن بزنید تا دوغاب / خمیری به دست آید. به نظر من این ساده‌ترین راه حل کردن پودر کاکائو بدون هم زدن/مخلوط کردن زیاد است (که باعث ایجاد حباب می‌شود و لعاب را خراب می‌کند).
   
  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

   
 2. سپس خامه و شکر – سپس با کمی خامه مخلوط کنید تا مخلوط شل شود، سپس خامه باقی مانده و تمام شکر را اضافه کنید. هم زدن را انجام دهید، به اندازه ای که فقط دوغاب کاکائو را در خامه ترمیب شود.
 3. بجوشانید – آن را به جوش بیاورید تا شکر حل شود، سپس آن را مستقیماً از روی اجاق گاز بردارید.
 4. ژلاتین را حل کنید – ژلاتین را در آن بیندازید (به صورت یک دیسک لاستیکی جامد می شود).

   

 5. طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 6. به آرامی هم بزنید – به آرامی هم بزنید تا توده ژلاتین حل شود. به شدت هم نزنید و از همزن استفاده نکنید، در غیر این صورت حباب هایی در لعاب ایجاد می کنید که پوشش عالی را خدشه دار می کند! یک یا دو دقیقه هم زدن طول می کشد اما حل می شود.
 7. براق! لعاب باید در این نقطه براق و براق باشد و امیدوارم بدون حباب باشد. اگر حباب دارید، نگران نباشید! در مرحله بعد می توانیم آن را برطرف کنیم. اگر کف سفیدی روی سطح می بینید، این هم مشکلی ندارد و به راحتی می توان با آن مقابله کرد.

   

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 8. صاف کنید – به آرامی مایع را در یک کاسه صاف کنید، صافی را طوری قرار دهید که فاصله افتادن مایع از قابلمه به صافی و همچنین از پایه صافی به داخل کاسه را به حداقل برسانید. این باعث کاهش خطر ایجاد حباب در طول فرآیند می شود.
 9. پوشاندن و خنک کردن – لعاب آینه را با نایلون بپوشانید و فشار دهید تا سطح را لمس کند تا از تشکیل پوست جلوگیری شود. هنگامی که لعاب آینه ای خنک شد، پوشش چسبناک را جدا می کنید، فوم سفیدی را که در بالا ذکر کردم، جدا می شود و نگران نباشید.
  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 10. خنک شود تا 30 درجه سانتیگراد – بگذارید تا به مدت 2 ساعت یا تا زمانی که به 30 درجه سانتیگراد بر روی پیشخوان خنک شود. این دمای ریختن کامل است، بنابراین کیک را به آرامی بدون چکه می‌پوشاند، گاناش یا خامه را آب نمی‌کند و در یک لایه نازک 2 تا 3 میلی‌متری قرار می‌گیرد – ضخامت عالی برای لعاب آینه.

اگر لعاب خیلی داغ باشد گاناش را آب می کند و از روی کیک می لغزد.

اگر لعاب خیلی سرد باشد، به آرامی پخش نمی شود و در نهایت با قطره هایی از کنار و خطوطی از شکلات روی آن مواجه می شوید.

شما به یک دماسنج مایعات برای سنجش دمای سس نیاز دارید و آنرا می توانید  دماسنج مایعات تهیه کنید.

 

در پارچ صاف کنید – زمانی که به دمای مورد نظر رسید، آن را در یک پارچ که برای ریختن روی کیک آماده است، صاف کنید. هدف از این مرحله حذف هر گونه حباب باقیمانده، تکه های کوچک پوستی است که در هنگام خنک شدن ایجاد شده است، و هر گونه توده ژلاتینی که ممکن است در صورت حل نشدن درست ایجاد شده باشد.

صافی را در جای خود قرار دهید و کوزه را کج کنید تا فاصله افتادن مایع را به حداقل برسانید تا حباب ایجاد نشود. من این کار را به تنهایی مدیریت می کنم، اما اگر کمکی به شما کمک کند، آسان تر است!

مهم: فقط قبل از استفاده در پارچ صاف کنید

لعاب آینه را تا قبل از استفاده به داخل پارچ انتقال ندهید. انجام این کار خیلی از قبل، متغیرهای غیرمنتظره زیادی ایجاد می کند که ممکن است نیاز / میل مقاومت ناپذیر برای تحریک را ایجاد کند. این عمل حباب ایجاد می کند. همچنین پوستی روی سطح خواهید داشت که برجستگی های نامناسبی در لعاب ایجاد می کند.

 

قسمت 3: لعاب کاری!

چک لیست قبل از شروع ریختن برای دفعه ی آخر!

لعاب شما 30 درجه سانتیگراد (2 درجه کم یا بیشتر)

شما درست قبل از استفاده از پارچ ریختن آن را صاف کردید. و کیک حداقل 30 دقیقه سرد شده باشد.

برای عمل ریختن نیازی به داشتن مهارت خاصی ندارید. می‌توانید ریزش‌ها را شروع و متوقف کنید و همچنان صاف به پایان می‌رسد، اگرچه اگر بتوانید آن را در یک حرکت انجام دهید بی‌عیب‌ترین پایان را خواهید داشت.

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک 

 1. کیک را روی توری خنک کننده قرار دهید – کیک را با استفاده از 2 عدد چاقوی آشپزخانه یا چاقوهای پالت بلند (یا یکی از هر کدام!) به روی توری منتقل کنید. آنها را زیر کیک بلغزانید، سپس بلند کنید و جابجا کنید (برای مراحل زیر را ببینید – من از همین روش بعد از لعاب دادن استفاده می کنم).
 2. توری را روی سینی قرار دهید – توری را با کیک روی سینی قرار دهید تا لعاب اضافی چکه کند.
 3. بریز! از وسط کیک شروع کنید، با حرکات مارپیچی به سمت بیرون و به سمت لبه کیک بریزید تا لعاب روی سطح و کناره ها پخش شود. با اعتماد به نفس بریز! دریغ نکنید یا یک جریان نازک انجام دهید. شما یک جریان ثابت می خواهید، بنابراین یک پرده از شکلات را پوشش می دهید که هر طرف کیک را بپوشاند، نه قطره های ناچیز!

پس از ریختن لعاب به آن دست نزنید – هر چیزی که با لعاب تماس پیدا کند اثری از خود به جای می گذارد!

نکته اصلی: سعی کنید این کار را در یک حرکت انجام دهید – یعنی وقتی شروع به ریختن کردید، متوقف نشوید تا همه طرف ها را پوشانده باشید. این بهترین راه برای اطمینان از داشتن یک سطح عالی و بی عیب است. اگر نیاز به ریختن دوباره دارید که از کناره آن غافل شده‌اید، فقط لبه کیک را بریزید تا خطر ایجاد خطوط کم‌رنگ «گودال» روی کیک را به حداقل برسانید. نگران نباشید، سطح همچنان صاف خواهد بود.

 1. انتقال قبل از تنظیم! لعاب آینه بعد از حدود 10 دقیقه شروع به سفت شدن می کند. بنابراین، کیک را قبل از اینکه ببندد به یک توری منتقل کنید، در غیر این صورت روی لبه پایه جایی که آن را می‌گیرید (لعاب به توری می‌چسبد)، کشش‌های کمی خواهید داشت. برای نحوه انتقال کیک به بخش بعدی مراجعه کنید.
  هنگامی که یک لعاب آینه ای کامل شد … دست نزنید!
  لعاب های آینه ای 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا ببندند. خیلی سریع جا می‌افتد، زیرا آن را روی گاناش سرد یخچال یا دیگر فراستینگ می‌ریزیم.

شبیه یک ژله نرم خواهد بود. برای حفظ لعاب بی نقص و براق، پس از ریختن لعاب آینه، از دست زدن به آن خودداری کنید. اگر پس از تنظیم آن را لمس کنید، اثر انگشت ضعیفی روی آن باقی می‌ماند.

 

طرز تهیه سس شکلات با شکلات تخته ای

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با شکلات تخته ای 

 

این دستور سس شکلاتی خانگی بهتر از هر سس خریداری شده از فروشگاه است. از آن به عنوان سس آبکاری، دیپ شکلات یا ریختن شکلات روی انواع دسرها استفاده کنید.

 

موارد استفاده برای سس شکلاتی

 

 • آن را با قاشق روی یک کاسه بستنی بریزید.
 • دونات ها را در آن فرو کنید تا لعاب شکلاتی عالی داشته باشید.
 • از آن به عنوان یک تزئین زیبا برای کیک یا کیک استفاده کنید.
 • از آن به عنوان تزیین برای میوه هایی مانند توت فرنگی، موز یا هندوانه استفاده کنید.
 • یک قاشق را در یک نوشیدنی قهوه سرد بریزید یا روی یک لاته بریزید.
 • آن را روی خامه فرم گرفته بریزید.

 
برای درست کردن لعاب شکلاتی خود فقط به 6 ماده نیاز دارید:

 

کره بدون نمک
شیر
شربت ذرت
عصاره وانیل
شکلات تلخ
شکر پودر شده
بهترین شکلات برای سس شکلاتی
از شکلات های تیره درجه یک استفاده کنید. شکلات تلخ خالص بهترین است زیرا طعم، کیفیت و ظاهر سس را افزایش می دهد. از شکلات چیپسی استفاده نکنید زیرا به نرمی ذوب نمی شوند و روی بافت تاثیر نمی گذارند.

در هنگام استفاده از شکلات تلخ نگران تلخی آن نباشید! کره بدون نمک و پودر قند به طعم شیرین و غیر قابل مقاومت سس کمک می کند.

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی خانگی

 

مخلوط کنید: کره، شیر، شربت ذرت و عصاره وانیل را در یک قابلمه کوچک اضافه کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره ذوب شود.
حرارت را کم کنید: حرارت را کم کنید و شکلات را به آن اضافه کنید. هم بزنید تا آب شود.
شکر را اضافه کنید: قابلمه را از روی حرارت بردارید و پودر قند را با همزن بزنید تا یکدست شود. اجازه دهید لعاب شکلاتی به مدت 5 دقیقه بماند تا کمی خنک شود و کمی غلیظ شود.

نمک اضافه کنید: از کره نمک زده برای کمی نمک در سس شکلات استفاده کنید.
کره و شیر را کنار بگذارید: برای یک گاناش سنتی تر، کره و شیر را کنار بگذارید و خامه بزنید.
به طور طبیعی بدون گلوتن: این دستور سس شکلاتی به طور طبیعی بدون گلوتن است، با این حال، حتما برچسب های برند را دوباره بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که خطر آلودگی متقابل وجود ندارد.
آن را وگان کنید: شکلات تلخ خالص نباید حاوی هیچ گونه لبنیات باشد، و آن را به راه حلی عالی برای سس شکلات وگان تبدیل می کند. شیر نارگیل پرچرب به جای شیر لبنی و کره یک گاناش خامه ای و گیاهی ایجاد می کند. 1 قوطی شیر نارگیل را گرم کنید، در 16 اونس ذوب کنید. شکلات تلخ، سپس ½ قاشق چایخوری وانیل را هم بزنید!

این سس شکلاتی خانگی افزودنی عالی برای کیک، کیک، بستنی، میوه و یا فقط روی یک قاشق مستقیم در دهان است. این یکی از موارد مورد علاقه من برای درست کردن دسر، شیرینی یا استفاده از آن برای بالا بردن دونات های خانگی است. یک بررسی در زیر بنویسید و به من اجازه دهید بدانم چگونه برای شما معلوم می شود!

برای اینکه ابزار مورد نیاز برای درست کردن سس شکلات با پودر کاکائو را تهیه بفرمایید می توانید به صفحه مواد اولیه قنادی ما سر بزنید و در بین مواد قنادی م.اد مورد نیاز خود را امتخاب کنید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *