آموزش تزیین کیک

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو [ آموزش تصویری و جامع ]

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو [ آموزش تصویری و جامع ] که فقط از چند ماده معمولی تهیه می شود و یک سس ابریشمی صاف بدست می آید!

آیا می دانید بچه ها چه چیزی را بیشتر از هر چیزی دوست دارند؟ شیر کاکائو. و خامه فرم گرفته هم. اینها دو چیز مورد علاقه بچه ها هستند.

آیا می دانید چه چیزی بسیار آسان درست می شود؟ سس شکلات. (و خامه فرم گرفته خانگی نیز، اگر علاقه دارید.) من یک روز بعدازظهر این سس شکلاتی را با پودر کاکائو درست کردم و بچه هایم فکر کردند من نوعی شعبده باز شکلاتی هستم.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

دو دلیل اصلی وجود دارد که شما این دستور پخت سس خانگی را دوست خواهید داشت –

درست کردنش فوق العاده راحته
شما فقط به 5 ماده اولیه نیاز دارید.

اگر بخواهم این را در مقیاس مهارت آشپزی مبتدی تا متخصص رتبه بندی کنم، می گویم این یک دستور پخت مبتدی است. اما سزاوار نشان سطح متخصص است. این را می گویم چون وقتی درستش کردی، همه فکر می کنند که یک جادوگر شکلات هستی. (که ممکن است شما باشید، نمی توانم مطمئن باشم.)

این سس آسان است، صاف و ابریشمی می شود و فقط به چند ماده اولیه نیاز دارید. اگر از من بپرسید یک سس شکلاتی عالی است.

 

مواد تشکیل دهنده سس شکلاتی

 

اجازه ندهید لیست مواد کوچک شما را فریب دهد، این سس شکلاتی شگفت انگیز است! برای درست کردنش نیاز دارید:

 

 • 1 فنجان پودر کاکائو
 • شکر 1 1/2 پیمانه
 • 2 لیوان آب
 • 1 قاشق چایخوری وانیل
  کمی نمک

 

آره واقعا! این تمام چیزی است که برای تهیه این سس شکلاتی خانگی نیاز دارید. شرط می بندم که شما اکثر مواد را در انبار خود دارید!

در اینجا می خواهید از پودر کاکائو با کیفیت خوب استفاده کنید. هرچه پودر کاکائو با کیفیت بهتری داشته باشید، سس شکلات شما غنی تر خواهد شد. اگر از قبل پودر کاکائو در انبار دارید، از آن استفاده کنید! برای این دستور نیازی به خرید پودر کاکائو جدید نیست.

هر نوع شکری در این دستور العمل آسان کار می کند . شما همچنین یک عصاره وانیل با کیفیت بالاتر در اینجا نیز لازم دارید. از عصاره وانیل خالص استفاده کنید نتیجه بهتری خواهید گرفت.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

تهیه سس شکلات با پودر کاکائو 3

 

برای تهیه این دستور غذا را با مخلوط کردن پودر کاکائو و شکر با هم در یک قابلمه شروع کنید. بعد از مخلوط کردن تابه را روی اجاق گاز با حرارت متوسط قرار دهید. آب خود را اضافه کنید و با هم مخلوط کنید. به هم زدن ادامه دهید تا مخلوط پودر کاکائو و شکر حل شود. بگذارید به جوش بیاید و وانیل را به اضافه نمک خود اضافه کنید.

حدود یک یا دو دقیقه بگذارید بجوشد و از روی حرارت بردارید. سس شکلات با سرد شدن غلیظ می شود اما قبل از اینکه آن را از روی اجاق گاز بردارید مطمئن شوید که پشت قاشق را می پوشاند. یعنی غلظت به حدی رسیده است که سس روی قاشق می ماند.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

اجازه دهید تا خنک شود و سپس آن را به یک ظرف درب دار یا ظرفی مشابه منتقل کنید.

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو بدون کره

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

طرز تهیه سس شکلاتی یا طرز تهیه شربت شکلاتی هر چه که بخواهید، درست کردن آن در خانه بسیار آسان است. فقط چند دقیقه طول می کشد.
تهیه سس شکلاتی خانگی نه تنها مقرون به صرفه است بلکه عاری از هرگونه مواد نگهدارنده یا طعم دهنده مصنوعی است. آیا در حال خرید بطری های شربت شکلات از فروشگاه هستید؟ از این به بعد دست بردارید و خودتان آن را بسازید.
بنابراین دفعه بعد که فرزندتان شیر شکلات درخواست کرد، به سادگی یک قاشق غذاخوری از این شربت خانگی را با یک لیوان شیر مخلوط کنید. وویلا، شیر شکلاتی خوشمزه آماده است.

 

مواد لازم سس شکلاتی

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو تلخ
▢4 قاشق غذاخوری شکر گرانول سفید
▢ ½ قاشق چایخوری آرد ذرت (نشاسته ذرت)
▢ ¼ فنجان شیر یا آب
▢½ قاشق چایخوری عصاره وانیل خالص اختیاری است

من این مقداراز آن درست کرده ام. اما مطمئناً می توانید در صورت نیاز دستور را دو برابر و سه برابر کنید.

 

طرز تهیه سس شکلاتی

 

 

1) پودر کاکائو، شکر و نشاسته ذرت را در قابلمه بریزید.

۲) شیر و عصاره وانیل را اضافه کنید.

3) خوب هم بزنید تا ترکیب شود و مطمئن شوید که گلوله وجود ندارد.

4) حالا حرارت را روی متوسط رو به پایین قرار دهید. به پختن ادامه دهید و مدام هم بزنید. به محض گرم شدن و در عرض یک دقیقه غلیظ می شود و رنگ آن تیره می شود. وقتی غلیظ شد (قاشق را بپوشانید) اجاق را خاموش کنید و بگذارید خنک شود.

همانطور که سرد می شود کمی ضخیم تر می شود، بنابراین همیشه کمی نازک را در مرحله بالا نگه دارید.

 

فیلم طرز تهیه سس کاکائو با پودر کاکائو

 

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی دونات با پودر کاکائو

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

مقدار حدود 1-1/2 فنجان، برای 1 دوجین دونات کافی است

با ترکیب این لعاب غنی از کاکائو با دونات های پخته شده شکلاتی، یا دستور پخت دونات مورد علاقه خود، یک دونات رویایی عاشقان شکلات درست کنید.

 

مواد لازم سس شکلاتی دونات با پودر کاکائو

 

شکر شیرینی پزی 3 فنجان؛ بیشتر در صورت نیاز
1/3 فنجان پودر کاکائو
1/4 فنجان شیر کامل، در دمای اتاق؛ بیشتر در صورت نیاز
1 قاشق چایخوری. عصاره وانیل خالص
نمک مقداری

 

طرز تهیه سس شکلاتی دونات با پودر کاکائو

 

شکر و پودر کاکائو را در یک کاسه متوسط الک کنید. شیر، وانیل و نمک را اضافه کنید و هم بزنید تا یکدست شود. در صورت نیاز شیر بیشتری اضافه کنید تا لعاب رقیق‌تری به دست آید یا شکر اضافی برای غلیظ شدن آن اضافه کنید.
یک توری سیمی را روی یک ورقه پخت قرار دهید. یکی یکی کار کنید، هر طرف دونات را به سمت پایین در لعاب فرو ببرید و بالا بیاورید و اجازه دهید مقدار اضافی آن دوباره داخل کاسه چکه کند. دونات ها را روی توری برگردانید و بگذارید حداقل 15 دقیقه بماند تا لعاب خودش را بگیرد.
پس از لعاب دادن، روی دونات ها را می توان با شکرهای تزئینی، پاشیده شده، آجیل خرد شده، تراشه های شکلات یا نارگیل برشته شده پوشاند. تاپینگ ها را باید در حالی که لعاب هنوز خیس است استفاده کنید تا بچسبند.
برای جلوه چند لعاب، اجازه دهید لعاب شکلاتی حدود 15 دقیقه درست شود. سپس روی دونات لعاب میوه، لعاب وانیل یا لعاب کارامل بریزید یا بخشی از دونات را در لعاب دوم فرو کنید.

 

 

طرز تهیه شکلات روی کیک با پودر کاکائو

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

برای اینکه روی کیک را با سس شکلات تزیین کنید شما می توانید سس شکلاتی خانگی که در بالا به طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو مراجعه کنید.

طرز تهیه شکلات روی کیک با پودر کاکائو دقیقا مانند طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو می باشد که شما می توانید به آن مراجعه کنید و طبق دستور یک سس شکلاتی خانگی برای روی کیک درست کنید.

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

لعاب آینه ای شکلاتی – یا به زبان فرانسوی شکلات گلیکاژ – خیره کننده ترین لعاب کیک است! این کیک که با مخلوط ساده ای از کاکائو، خامه، شکر، آب و ژلاتین ساخته شده است، برای تهیه کیک های آینه ای مانند این کیک آینه ای با لعاب شکلاتی با لایه هایی از کیک شکلاتی و گاناش شکلاتی استفاده می شود.

 

 

لعاب آینه شکلاتی

 

 

اگر همیشه می‌خواستید اما از فکر درست کردن کیک‌های زیبای فرانسوی بسیار ترسیده‌اید، لعاب آینه‌ای شکلاتی نقطه ی عالی برای شروع است زیرا:

خیلی ساده تر از چیزی است که فکر می کنید. این بیش از هر چیز نیاز به صبر دارد (شما کلمات “سرد” و “یخچال” را زیاد خواهید خواند!).

می توانید تقریباً روی هر کیکی از لعاب آینه استفاده کنید. وشما نیازی به مواد مخصوص یا تجهیزات شیرینی پزی ندارید – فقط یک دماسنج مایعات و صافی! که برای تهیه آن می توانید از فروشگاه لوازم قنادی قیمت و خرید دماسنج مایعات تهیه کنید.

کیکی که همه از براق و انعکاس لعاب آن – درست مثل یک آینه – تعریف می کنند و می گویند این یک کیک نمایشی عالی است!

 

 

چه چیزی باعث براق شدن لعاب های آینه می شود؟

 
 

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 

ماده‌ای که لعاب آینه‌ای را بسیار براق می‌کند ژلاتین است. این لعاب را به یک لایه براق و نازک از آنچه در اصل ژله شکلاتی است تبدیل می کند. ممکن است کمی ناخوشایند به نظر برسد، اما زمانی که به درستی اجرا شود، به عنوان یک لایه بسیار بسیار نازک از ژله نرم عمل می کند که نوعی مایه یا موس را در زیر می پوشاند.

از آنجایی که ژلاتین هنگام گرم شدن مایع می شود و لعاب آن بسیار نازک است، گرمای دهان شما باعث می شود هنگام خوردن لعاب فوراً در دهان ذوب شود. بنابراین شما یک بافت “ژله ای” را درک نمی کنید و به سختی متوجه وجود آن می شوید! این باعث می شود کیک چشمگیر به نظر برسد.

 

 

لعاب آینه از چه چیزی ساخته شده است؟

 

 

لعاب کلاسیک آینه شکلاتی از ژلاتین، آب، خامه، شکر و پودر کاکائو ساخته شده است.

در برخی از دستور العمل ها از شکلات ذوب شده و شیر تغلیظ شده استفاده می شود، اما خوردن آن ها چندان خوب نیست. آنها لعاب آینه ای ضخیم تر و ظریف تر را تولید می کنند که همچنین بیش از حد شیرین است.

 

اطلاعات بیشتر در مورد لعاب های آینه 

 

ژلاتین – در حالی که شیرینی‌پزی‌های حرفه‌ای از ژلاتین برگ استفاده می‌کنند، من پودر ژلاتین را انتخاب می‌کنم زیرا در سطح جهانی استانداردتر است، مقرون به صرفه‌تر است و همچنان نتایج عالی دارد.

خامه – خامه خالص بهترین است، اما خامه غلیظ نیز موثر است. در اینجا به چربی بالا نیاز است – اکنون زمان آن نیست که با جایگزین های کم چرب دست و پنجه نرم کنید!!!

 

پودر کاکائو – پودر کاکائو تیره و تلخ برای طعم و مزه و رنگ تیره تر بهترین است. با این حال، کاکائو استاندارد روزمره در اینجا 100٪ عالی عمل می کند و یک جایگزین عالی و اقتصادی تر است.

شکر – فقط شکر سفید معمولی.

 

نه به شیر تغلیظ شده و شکلات ذوب شده در لعاب آینه!


در برخی از دستور العمل ها به جای خامه از شکلات ذوب شده و شیر عسل استفاده می شود. این باعث می شود لایه ضخیم تری از لعاب آینه ای ایجاد شود که به پوشاندن نا همواری های روی سطح کیک کمک می کند. اما خوردن آن به این خوبی نیست زیرا لعاب را ضخیم تر از حد ایده آل می کند بنابراین شما کمی بافت ژله را درک می کنید.

همچنین بعد از حدود 24 ساعت درخشندگی خود را از دست می دهد – در حالی که این لعاب آینه ای برای مدت زیادی براق می ماند!

دستور پخت شیر بدون تغلیظ که در اینجا ارائه می کنم توسط یک شیرینی پز حرفه ای بین المللی است به من آموزش داده شده است. این یک روش فنی کامل تر است که یک لایه نازک 2 تا 3 میلی متری ایجاد می کند (همانطور که باید باشد!) که به معنای واقعی کلمه در دهان شما حل می شود.

 

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

 

 

اگر چند نکته کلیدی را رعایت کنید که موفقیت را تضمین می کند، حتی اگر اولین تایمر باشید، در واقع انجام لعاب آینه کار سختی نیست. همچنین ترفندهای عیب یابی وجود دارد که من بارها از آنها استفاده کرده ام!

کیک های آینه ای لعاب بیش از هر چیز به صبر نیاز دارند. در بخش های بعدی کلمات خنک و سرد را زیاد خواهید خواند!

چگونه یک کیک را آینه ای لعاب کنیم
به طور خلاصه، در اینجا نحوه لعاب دادن کیک آینه ای آمده است:

روی کیک را با گاناش یا باترکرم فراست کنید تا تا حد امکان صاف و یکدست شود – آموزش جداگانه طرز تهیه فراستینگ و گاناش را برای شما خواهم ساخت.

لعاب آینه را درست کنید سپس بگذارید خنک شود تا خامه آب نشود.

لعاب را روی کیک بریزید و تحت تأثیر پرده درخشان شکلاتی قرار بگیرید که از کناره های کیک شما می گذرد!

کیک را بدون به هم ریختن لعاب منتقل کنید. و با استفاده از چند ترفند مفید، هرگونه لک را برطرف کنید.

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 

 

 1. ابتدا کاکائو و آب – در یک قابلمه، پودر کاکائو و آب را با همزن بزنید تا دوغاب / خمیری به دست آید. به نظر من این ساده‌ترین راه حل کردن پودر کاکائو بدون هم زدن/مخلوط کردن زیاد است (که باعث ایجاد حباب می‌شود و لعاب را خراب می‌کند).
   
  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

   
 2. سپس خامه و شکر – سپس با کمی خامه مخلوط کنید تا مخلوط شل شود، سپس خامه باقی مانده و تمام شکر را اضافه کنید. هم زدن را انجام دهید، به اندازه ای که فقط دوغاب کاکائو را در خامه ترمیب شود.
 3. بجوشانید – آن را به جوش بیاورید تا شکر حل شود، سپس آن را مستقیماً از روی اجاق گاز بردارید.
 4. ژلاتین را حل کنید – ژلاتین را در آن بیندازید (به صورت یک دیسک لاستیکی جامد می شود).

   

 5. طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 6. به آرامی هم بزنید – به آرامی هم بزنید تا توده ژلاتین حل شود. به شدت هم نزنید و از همزن استفاده نکنید، در غیر این صورت حباب هایی در لعاب ایجاد می کنید که پوشش عالی را خدشه دار می کند! یک یا دو دقیقه هم زدن طول می کشد اما حل می شود.
 7. براق! لعاب باید در این نقطه براق و براق باشد و امیدوارم بدون حباب باشد. اگر حباب دارید، نگران نباشید! در مرحله بعد می توانیم آن را برطرف کنیم. اگر کف سفیدی روی سطح می بینید، این هم مشکلی ندارد و به راحتی می توان با آن مقابله کرد.

   

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 8. صاف کنید – به آرامی مایع را در یک کاسه صاف کنید، صافی را طوری قرار دهید که فاصله افتادن مایع از قابلمه به صافی و همچنین از پایه صافی به داخل کاسه را به حداقل برسانید. این باعث کاهش خطر ایجاد حباب در طول فرآیند می شود.
 9. پوشاندن و خنک کردن – لعاب آینه را با نایلون بپوشانید و فشار دهید تا سطح را لمس کند تا از تشکیل پوست جلوگیری شود. هنگامی که لعاب آینه ای خنک شد، پوشش چسبناک را جدا می کنید، فوم سفیدی را که در بالا ذکر کردم، جدا می شود و نگران نباشید.
  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

  طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

 10. خنک شود تا 30 درجه سانتیگراد – بگذارید تا به مدت 2 ساعت یا تا زمانی که به 30 درجه سانتیگراد بر روی پیشخوان خنک شود. این دمای ریختن کامل است، بنابراین کیک را به آرامی بدون چکه می‌پوشاند، گاناش یا خامه را آب نمی‌کند و در یک لایه نازک 2 تا 3 میلی‌متری قرار می‌گیرد – ضخامت عالی برای لعاب آینه.

اگر لعاب خیلی داغ باشد گاناش را آب می کند و از روی کیک می لغزد.

اگر لعاب خیلی سرد باشد، به آرامی پخش نمی شود و در نهایت با قطره هایی از کنار و خطوطی از شکلات روی آن مواجه می شوید.

شما به یک دماسنج مایعات برای سنجش دمای سس نیاز دارید و آنرا می توانید  دماسنج مایعات تهیه کنید.

 

در پارچ صاف کنید – زمانی که به دمای مورد نظر رسید، آن را در یک پارچ که برای ریختن روی کیک آماده است، صاف کنید. هدف از این مرحله حذف هر گونه حباب باقیمانده، تکه های کوچک پوستی است که در هنگام خنک شدن ایجاد شده است، و هر گونه توده ژلاتینی که ممکن است در صورت حل نشدن درست ایجاد شده باشد.

صافی را در جای خود قرار دهید و کوزه را کج کنید تا فاصله افتادن مایع را به حداقل برسانید تا حباب ایجاد نشود. من این کار را به تنهایی مدیریت می کنم، اما اگر کمکی به شما کمک کند، آسان تر است!

مهم: فقط قبل از استفاده در پارچ صاف کنید

لعاب آینه را تا قبل از استفاده به داخل پارچ انتقال ندهید. انجام این کار خیلی از قبل، متغیرهای غیرمنتظره زیادی ایجاد می کند که ممکن است نیاز / میل مقاومت ناپذیر برای تحریک را ایجاد کند. این عمل حباب ایجاد می کند. همچنین پوستی روی سطح خواهید داشت که برجستگی های نامناسبی در لعاب ایجاد می کند.

 

قسمت 3: لعاب کاری!

چک لیست قبل از شروع ریختن برای دفعه ی آخر!

لعاب شما 30 درجه سانتیگراد (2 درجه کم یا بیشتر)

شما درست قبل از استفاده از پارچ ریختن آن را صاف کردید. و کیک حداقل 30 دقیقه سرد شده باشد.

برای عمل ریختن نیازی به داشتن مهارت خاصی ندارید. می‌توانید ریزش‌ها را شروع و متوقف کنید و همچنان صاف به پایان می‌رسد، اگرچه اگر بتوانید آن را در یک حرکت انجام دهید بی‌عیب‌ترین پایان را خواهید داشت.

 

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک

طرز تهیه سس شکلاتی براق برای روی کیک 

 1. کیک را روی توری خنک کننده قرار دهید – کیک را با استفاده از 2 عدد چاقوی آشپزخانه یا چاقوهای پالت بلند (یا یکی از هر کدام!) به روی توری منتقل کنید. آنها را زیر کیک بلغزانید، سپس بلند کنید و جابجا کنید (برای مراحل زیر را ببینید – من از همین روش بعد از لعاب دادن استفاده می کنم).
 2. توری را روی سینی قرار دهید – توری را با کیک روی سینی قرار دهید تا لعاب اضافی چکه کند.
 3. بریز! از وسط کیک شروع کنید، با حرکات مارپیچی به سمت بیرون و به سمت لبه کیک بریزید تا لعاب روی سطح و کناره ها پخش شود. با اعتماد به نفس بریز! دریغ نکنید یا یک جریان نازک انجام دهید. شما یک جریان ثابت می خواهید، بنابراین یک پرده از شکلات را پوشش می دهید که هر طرف کیک را بپوشاند، نه قطره های ناچیز!

پس از ریختن لعاب به آن دست نزنید – هر چیزی که با لعاب تماس پیدا کند اثری از خود به جای می گذارد!

نکته اصلی: سعی کنید این کار را در یک حرکت انجام دهید – یعنی وقتی شروع به ریختن کردید، متوقف نشوید تا همه طرف ها را پوشانده باشید. این بهترین راه برای اطمینان از داشتن یک سطح عالی و بی عیب است. اگر نیاز به ریختن دوباره دارید که از کناره آن غافل شده‌اید، فقط لبه کیک را بریزید تا خطر ایجاد خطوط کم‌رنگ «گودال» روی کیک را به حداقل برسانید. نگران نباشید، سطح همچنان صاف خواهد بود.

 1. انتقال قبل از تنظیم! لعاب آینه بعد از حدود 10 دقیقه شروع به سفت شدن می کند. بنابراین، کیک را قبل از اینکه ببندد به یک توری منتقل کنید، در غیر این صورت روی لبه پایه جایی که آن را می‌گیرید (لعاب به توری می‌چسبد)، کشش‌های کمی خواهید داشت. برای نحوه انتقال کیک به بخش بعدی مراجعه کنید.
  هنگامی که یک لعاب آینه ای کامل شد … دست نزنید!
  لعاب های آینه ای 5 تا 10 دقیقه طول می کشد تا ببندند. خیلی سریع جا می‌افتد، زیرا آن را روی گاناش سرد یخچال یا دیگر فراستینگ می‌ریزیم.

شبیه یک ژله نرم خواهد بود. برای حفظ لعاب بی نقص و براق، پس از ریختن لعاب آینه، از دست زدن به آن خودداری کنید. اگر پس از تنظیم آن را لمس کنید، اثر انگشت ضعیفی روی آن باقی می‌ماند.

 

طرز تهیه سس شکلات با شکلات تخته ای

 

طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو

طرز تهیه سس شکلات با شکلات تخته ای 

 

این دستور سس شکلاتی خانگی بهتر از هر سس خریداری شده از فروشگاه است. از آن به عنوان سس آبکاری، دیپ شکلات یا ریختن شکلات روی انواع دسرها استفاده کنید.

 

موارد استفاده برای سس شکلاتی

 

 • آن را با قاشق روی یک کاسه بستنی بریزید.
 • دونات ها را در آن فرو کنید تا لعاب شکلاتی عالی داشته باشید.
 • از آن به عنوان یک تزئین زیبا برای کیک یا کیک استفاده کنید.
 • از آن به عنوان تزیین برای میوه هایی مانند توت فرنگی، موز یا هندوانه استفاده کنید.
 • یک قاشق را در یک نوشیدنی قهوه سرد بریزید یا روی یک لاته بریزید.
 • آن را روی خامه فرم گرفته بریزید.

 
برای درست کردن لعاب شکلاتی خود فقط به 6 ماده نیاز دارید:

 

کره بدون نمک
شیر
شربت ذرت
عصاره وانیل
شکلات تلخ
شکر پودر شده
بهترین شکلات برای سس شکلاتی
از شکلات های تیره درجه یک استفاده کنید. شکلات تلخ خالص بهترین است زیرا طعم، کیفیت و ظاهر سس را افزایش می دهد. از شکلات چیپسی استفاده نکنید زیرا به نرمی ذوب نمی شوند و روی بافت تاثیر نمی گذارند.

در هنگام استفاده از شکلات تلخ نگران تلخی آن نباشید! کره بدون نمک و پودر قند به طعم شیرین و غیر قابل مقاومت سس کمک می کند.

 

 

طرز تهیه سس شکلاتی خانگی

 

مخلوط کنید: کره، شیر، شربت ذرت و عصاره وانیل را در یک قابلمه کوچک اضافه کنید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا کره ذوب شود.
حرارت را کم کنید: حرارت را کم کنید و شکلات را به آن اضافه کنید. هم بزنید تا آب شود.
شکر را اضافه کنید: قابلمه را از روی حرارت بردارید و پودر قند را با همزن بزنید تا یکدست شود. اجازه دهید لعاب شکلاتی به مدت 5 دقیقه بماند تا کمی خنک شود و کمی غلیظ شود.

نمک اضافه کنید: از کره نمک زده برای کمی نمک در سس شکلات استفاده کنید.
کره و شیر را کنار بگذارید: برای یک گاناش سنتی تر، کره و شیر را کنار بگذارید و خامه بزنید.
به طور طبیعی بدون گلوتن: این دستور سس شکلاتی به طور طبیعی بدون گلوتن است، با این حال، حتما برچسب های برند را دوباره بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که خطر آلودگی متقابل وجود ندارد.
آن را وگان کنید: شکلات تلخ خالص نباید حاوی هیچ گونه لبنیات باشد، و آن را به راه حلی عالی برای سس شکلات وگان تبدیل می کند. شیر نارگیل پرچرب به جای شیر لبنی و کره یک گاناش خامه ای و گیاهی ایجاد می کند. 1 قوطی شیر نارگیل را گرم کنید، در 16 اونس ذوب کنید. شکلات تلخ، سپس ½ قاشق چایخوری وانیل را هم بزنید!

این سس شکلاتی خانگی افزودنی عالی برای کیک، کیک، بستنی، میوه و یا فقط روی یک قاشق مستقیم در دهان است. این یکی از موارد مورد علاقه من برای درست کردن دسر، شیرینی یا استفاده از آن برای بالا بردن دونات های خانگی است. یک بررسی در زیر بنویسید و به من اجازه دهید بدانم چگونه برای شما معلوم می شود!

برای اینکه ابزار مورد نیاز برای درست کردن سس شکلات با پودر کاکائو را تهیه بفرمایید می توانید به صفحه مواد اولیه قنادی ما سر بزنید و در بین مواد قنادی م.اد مورد نیاز خود را امتخاب کنید.

 

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “طرز تهیه سس شکلات با پودر کاکائو [ آموزش تصویری و جامع ]

 1. bezogoroda.ru گفت:

  Thanks designed for sharing such a pleasant idea, article is nice, thats why i have read it completely

 2. Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

 3. nadachee.ru گفت:

  I am curious to find out what blog system you happen to be working with? I’m experiencing some minor security problems with my latest site and I would like to find something more safe. Do you have any suggestions?

 4. Awesome blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog shine. Please let me know where you got your design. Cheers

 5. Wow, incredible blog layout! How long have you been blogging for? you make blogging look easy. The overall look of your site is wonderful, let alone the content!

 6. Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful information particularly the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thank you and good luck.

 7. Greetings! Very helpful advice within this article! It is the little changes that produce the largest changes. Thanks a lot for sharing!

 8. Way cool! Some very valid points! I appreciate you writing this article and also the rest of the site is also really good.

 9. daachkaru گفت:

  I for all time emailed this blog post page to all my associates, as if like to read it after that my friends will too.

 10. sadounik.ru گفت:

  It’s awesome for me to have a web site, which is helpful for my experience. thanks admin

 11. daachka.ru گفت:

  This is a topic that’s close to my heart… Many thanks! Where are your contact details though?

 12. Представительский мужской эротический массаж Москва с сауной

 13. doge xvideo گفت:

  If some one needs expert view regarding blogging and site-building then i suggest him/her to visit this blog, Keep up the nice job.

 14. What’s up friends, good article and nice arguments commented here, I am actually enjoying by these.

 15. I was very happy to find this site. I want to to thank you for your time just for this wonderful read!! I definitely savored every little bit of it and I have you saved as a favorite to check out new things on your blog.

 16. I’m impressed, I must say. Rarely do I encounter a blog that’s equally educative and engaging, and let me tell you, you have hit the nail on the head. The issue is something which not enough folks are speaking intelligently about. I’m very happy that I found this in my search for something relating to this.

 17. www zoo xxx گفت:

  Pretty component of content. I simply stumbled upon your website and in accession capital to say that I acquire in fact enjoyed account your blog posts. Any way I’ll be subscribing in your augment or even I fulfillment you get right of entry to consistently fast.

 18. daachka.ru گفت:

  There is definately a lot to know about this subject. I like all the points you’ve made.

 19. bezogoroda.ru گفت:

  I like it when individuals come together and share thoughts. Great website, continue the good work!

 20. It’s awesome designed for me to have a website, which is helpful designed for my knowledge. thanks admin

 21. What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has helped me out loads. I hope to give a contribution & aid other users like its helped me. Good job.

 22. Amazing blog! Do you have any suggestions for aspiring writers?
  I’m planning to start my own site soon but I’m a little
  lost on everything. Would you advise starting with a
  free platform like WordPress or go for a paid option? There are
  so many options out there that I’m totally confused ..
  Any tips? Many thanks!

 23. Hi there, just wanted to tell you, I loved this article. It was inspiring.
  Keep on posting!

 24. sadovoe-tut.ru گفت:

  Article writing is also a fun, if you know after that you can write otherwise it is complex to write.

 25. agrosadovnik.ru گفت:

  Terrific article! This is the type of information that are supposed to be shared around the web. Disgrace on the seek engines for now not positioning this submit upper! Come on over and visit my web site . Thank you =)

 26. Fine way of explaining, and pleasant paragraph to obtain data concerning
  my presentation topic, which i am going to deliver in institution of
  higher education.

 27. Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I am inspired! Very useful information particularly the final phase 🙂 I deal with such info a lot. I used to be seeking this particular info for a long timelong time. Thank you and good luck.

 28. ogorodkino.ru گفت:

  Highly energetic blog, I liked that a lot. Will there be a part 2?

 29. I don’t know if it’s just me or if everyone else experiencing problems with your website. It appears as if some of the text on your posts are running off the screen. Can someone else please comment and let me know if this is happening to them too? This could be a problem with my browser because I’ve had this happen before. Thanks

 30. My brother suggested I would possibly like this blog. He used to be totally right. This post actually made my day. You cann’t believe just how much time I had spent for this information! Thank you!

 31. This is a topic that is close to my heart… Cheers! Where are your contact details though?

 32. What i do not realize is in reality how you’re not really a lot more smartly-appreciated than you may be right now. You are so intelligent. You recognize therefore significantly in relation to this topic, produced me for my part consider it from so many numerous angles. Its like men and women don’t seem to be interested unless it’s something to accomplish with Woman gaga! Your own stuffs nice. Always take care of it up!

 33. indexation url گفت:

  Hi there! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website discusses a lot of the same subjects as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Superb blog by the way!

 34. Your style is so unique compared to other people I have read stuff from. Thank you for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this page.

 35. infoda4nik.ru گفت:

  My coder is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a number of websites for about a year and am anxious about switching to another platform. I have heard fantastic things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be really appreciated!

 36. Hey! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it very hard to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about creating my own but I’m not sure where to start. Do you have any tips or suggestions? With thanks

 37. hi!,I love your writing so so much! proportion we communicate more approximately your post on AOL? I need an expert in this area to unravel my problem. May be that is you! Taking a look forward to peer you.

 38. With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My site has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any solutions to help reduce content from being ripped off? I’d certainly appreciate it.

 39. Hey! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading through your blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects? Thanks!

 40. It’s awesome in favor of me to have a site, which is valuable for my knowledge. thanks admin

 41. I used to be recommended this website by means of my cousin. I am now not sure whether this publish is written by way of him as no one else recognize such detailed approximately my difficulty. You are amazing! Thank you!

 42. Remarkable! Its truly awesome article, I have got much clear idea about from this post.

 43. Hey! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I genuinely enjoy reading through your articles. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects? Thanks for your time!

 44. Hi, i think that i saw you visited my web site so i came to return the favor.I am trying to find things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 45. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!

 46. חשפניות گفت:

  Hello, I check your new stuff daily. Your writing style is awesome, keep up the good work!

 47. חשפניות گفت:

  Hey! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good results. If you know of any please share. Thank you!

 48. חשפניות گفت:

  Nice post. I was checking continuously this blog and I am impressed! Very useful information particularly the last part 🙂 I care for such info a lot. I was seeking this particular info for a long time. Thank you and good luck.

 49. Link exchange is nothing else except it is only placing the other person’s blog link on your page at appropriate place and other person will also do same in favor of you.

 50. חשפניות گفت:

  Great delivery. Outstanding arguments. Keep up the amazing work.

 51. Thanks for a marvelous posting! I certainly enjoyed reading it,
  you can be a great author.I will make sure to bookmark
  your blog and will eventually come back down the road.
  I want to encourage yourself to continue your great posts, have a nice morning!

 52. Awesome! Its actually remarkable article, I have got much clear idea concerning from this post.

 53. חשפניות گفت:

  I’m not sure where you are getting your info, however good topic. I needs to spend a while learning more or understanding more. Thank you for wonderful information I used to be in search of this information for my mission.

 54. Онлайн казино радует своих посетителей более чем двумя тысячами увлекательных игр от ведущих разработчиков.

 55. Howdy are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 56. I am sure this piece of writing has touched all the internet users, its really really pleasant post on building up new weblog.

 57. It is not my first time to go to see this site, i am visiting this site dailly and take pleasant data from here every day.

 58. It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you few interesting things or advice. Perhaps you could write next articles referring to this article. I wish to read more things about it!

 59. I always spent my half an hour to read this weblog’s articles everyday along with a cup of coffee.

 60. Hi there! I could have sworn I’ve been to this blog before but after going through a few of the posts I realized it’s new to me. Anyhow, I’m definitely happy I came across it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

 61. Hi mates, nice piece of writing and nice arguments commented here, I am in fact enjoying by these.

 62. Ищете профессионалов для устройства стяжки пола в Москве? Обратитесь к нам на сайт styazhka-pola24.ru! Мы предлагаем услуги по залитию стяжки пола любой сложности и площади, а также гарантируем быстрое и качественное выполнение работ.

 63. I have read a few excellent stuff here. Definitely value bookmarking for revisiting.

  I surprise how much attempt you put to make such a fantastic informative site.

 64. снабжение строительных объектов стройматериалами

 65. Ощутите разницу с профессиональной штукатуркой механизированная от mehanizirovannaya-shtukaturka-moscow.ru. Процесс быстрый и чистый.

 66. I will right away clutch your rss as I can not in finding your email subscription link or newsletter service. Do you have any? Please permit me recognise so that I may subscribe. Thanks.

 67. Надежный стабилизатор напряжения для домашних и офисных устройств

  стабилизаторы напряжения http://stabrov.ru.

 68. What’s Taking place i’m new to this, I stumbled upon this I have found It positively helpful and it has helped me out loads. I am hoping to give a contribution & assist other users like its helped me. Good job.

 69. My family members always say that I am wasting my time here at net, but I know I am getting experience daily by reading such pleasant articles.

 70. Good day! I know this is kind of off topic but I was wondering if you knew where I could find a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having difficulty finding one? Thanks a lot!

 71. bitokvesnuhin گفت:

  Сделайте свой ремонт проще: выберите машинную штукатурку на mehanizirovannaya-shtukaturka-moscow.ru. Просто, быстро, качественно.

 72. Whats up are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 73. glavdachnik.ru گفت:

  If you desire to take a great deal from this piece of writing then you have to apply such strategies to your won webpage.

 74. autocad گفت:

  Howdy! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and tell you I truly enjoy reading through your blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that deal with the same subjects? Thanks!

 75. Sweet blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Many thanks

 76. Useful info. Fortunate me I found your web site by accident, and I am surprised why this coincidence did not happened in advance! I bookmarked it.

 77. Hi, this weekend is nice in favor of me, as this occasion i am reading this great informative post here at my house.

 78. If some one wants to be updated with newest technologies then he must be pay a visit this web site and be up to date every day.

 79. Great info. Lucky me I ran across your site by accident (stumbleupon). I have book-marked it for later!

 80. fantastic issues altogether, you just won a emblem new reader. What could you suggest in regards to your publish that you simply made a few days ago? Any positive?

 81. This blog was… how do I say it? Relevant!! Finally I have found something that helped me. Thanks!

 82. I’m really enjoying the design and layout of your site. It’s a very easy on the
  eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit
  more often. Did you hire out a designer to create your theme?
  Excellent work!

 83. Dawn گفت:

  Hi there Dear, are you really visiting this web page regularly,
  if so after that you will without doubt obtain fastidious
  experience.

 84. Woah! I’m really loving the template/theme of this website. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s challenging to get that “perfect balance” between user friendliness and visual appearance. I must say you have done a superb job with this. Additionally, the blog loads extremely fast for me on Safari. Outstanding Blog!

 85. of course like your website however you need to test the spelling on quite a few of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I in finding it very bothersome to tell the truth then again I will certainly come back again.

 86. I am really inspired together with your writing abilities and
  also with the structure in your blog. Is that this a
  paid subject matter or did you modify it your self?
  Either way stay up the nice quality writing, it’s uncommon to look a nice
  blog like this one nowadays..

 87. Nice post. I used to be checking continuously this blog and I am inspired! Very useful information specially the final part 🙂 I maintain such info a lot. I used to be seeking this particular info for a long timelong time. Thank you and good luck.

 88. constantly i used to read smaller articles which also clear their motive, and that is also happening with this piece of writing which I am reading at this time.

 89. hey there and thank you for your information I’ve definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical issues using this web site, since I experienced to reload the web site a lot of times previous to I could get it to load properly. I had been wondering if your hosting is OK? Not that I am complaining, but sluggish loading instances times will very frequently affect your placement in google and can damage your high quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective intriguing content. Make sure you update this again soon.

 90. hellobanana گفت:

  I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the net will be much more useful than ever before.

 91. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your website? My blog site is in the very same area of interest as yours and my visitors would definitely benefit from a lot of the information you present here. Please let me know if this okay with you. Regards!

 92. You really make it seem so easy together with your presentation however I in finding this topic to be really something which I think I would never understand. It kind of feels too complicated and very vast for me. I am taking a look forward on your next post, I will try to get the hold of it!

 93. Its like you read my mind! You seem to know a lot about this,
  like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to
  drive the message home a little bit, but other than that, this is magnificent blog.

  A fantastic read. I will definitely be back.

 94. check post گفت:

  Incredible points. Solid arguments. Keep up the good effort.

 95. For most recent news you have to visit internet and on web I found this web site as a most excellent website for newest updates.

 96. Indiana گفت:

  Everything is very open with a precise explanation of the issues.
  It was really informative. Your website is extremely helpful.
  Thank you for sharing!

 97. Hi, I do believe this is an excellent website. I stumbledupon it 😉 I am going to return once again since I book marked it. Money and freedom is the best way to change, may you be rich and continue to help other people.

 98. I read this post fully concerning the resemblance of most recent and preceding technologies, it’s remarkable article.

 99. guziki گفت:

  I constantly emailed this weblog post page to all my associates, since if like to read it then my friends will too.

 100. Magnificent beat ! I would like to apprentice while you
  amend your site, how can i subscribe for a blog site?
  The account helped me a acceptable deal. I had been tiny bit acquainted of this your broadcast offered
  bright clear idea

 101. Hi there, I wish for to subscribe for this blog to take newest updates, so where can i do it please assist.

 102. Hey! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this post to him. Pretty sure he will have a good read. Thanks for sharing!

 103. If you are going for best contents like I do, only visit this website everyday because it gives quality contents, thanks

 104. Please let me know if you’re looking for a author for your weblog. You have some really great posts and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please send me an e-mail if interested. Kudos!

 105. Very soon this website will be famous among all blogging and site-building users, due to it’s good articles

 106. I like what you guys are usually up too. Such clever work and exposure! Keep up the awesome works guys I’ve added you guys to blogroll.

 107. We stumbled over here from a different web page and thought I might as well check things out. I like what I see so now i’m following you. Look forward to exploring your web page again.

 108. I blog frequently and I genuinely appreciate your content. This great article has really peaked my interest. I will book mark your website and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 109. Hi there would you mind stating which blog platform you’re working with? I’m planning to start my own blog in the near future but I’m having a tough time choosing between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I’m looking for something completely unique. P.S Apologies for getting off-topic but I had to ask!

 110. I really like what you guys are up too. Such clever work and coverage! Keep up the superb works guys I’ve incorporated you guys to my blogroll.

 111. Good day! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest writing a blog article or vice-versa? My website goes over a lot of the same subjects as yours and I believe we could greatly benefit from each other. If you are interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Terrific blog by the way!

 112. magnificent issues altogether, you just won a emblem new reader. What may you suggest in regards to your publish that you simply made a few days ago? Any sure?

 113. Outstanding quest there. What occurred after? Good luck!

 114. Great info. Lucky me I ran across your site by accident (stumbleupon). I have saved it for later!

 115. Great article, just what I needed.

 116. It’s great that you are getting ideas from this post as well as from our argument made here.

 117. Hi, I check your new stuff regularly. Your story-telling style is awesome, keep up the good work!

 118. Hi there! Would you mind if I share your blog with my zynga group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content. Please let me know. Thank you

 119. If some one needs expert view concerning blogging then i propose him/her to pay a visit this weblog, Keep up the pleasant job.

 120. Your style is really unique compared to other people I have read stuff from. Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this web site.

 121. Thank you for some other great article. Where else may anyone get that kind of information in such a perfect method of writing? I have a presentation next week, and I am at the look for such information.

 122. Because the admin of this web site is working, no uncertainty very quickly it will be famous, due to its quality contents.

 123. Hello would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good internet hosting provider at a reasonable price? Thanks a lot, I appreciate it!

 124. Heya fantastic blog! Does running a blog like this take a massive amount work? I have no knowledge of computer programming but I was hoping to start my own blog soon. Anyway, if you have any suggestions or tips for new blog owners please share. I know this is off topic nevertheless I just had to ask. Cheers!

 125. I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. Personally, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.

 126. Thank you for the auspicious writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how can we communicate?

 127. I love reading through a post that will make people think. Also, thanks for allowing for me to comment!

 128. Undeniably believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the top and also defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 129. I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an edginess over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 130. I have read so many posts concerning the blogger lovers except this article is actually a good piece of writing, keep it up.

 131. Hello there, just became aware of your blog through Google, and found that it is really informative. I’m gonna watch out for brussels. I will appreciate if you continue this in future. Many people will be benefited from your writing. Cheers!

 132. I’ve been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts in this kind of area . Exploring in Yahoo I finally stumbled upon this web site. Reading this info So i’m satisfied to show that I have a very good uncanny feeling I came upon exactly what I needed. I such a lot unquestionably will make certain to don?t fail to remember this site and give it a look on a constant basis.

 133. Hey there! Would you mind if I share your blog with my zynga group? There’s a lot of people that I think would really enjoy your content. Please let me know. Cheers

 134. Hi, always i used to check webpage posts here early in the morning, as i love to learn more and more.

 135. Hi, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam feedback? If so how do you prevent it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it’s driving me insane so any assistance is very much appreciated.

 136. I am curious to find out what blog system you are working with? I’m experiencing some minor security problems with my latest website and I would like to find something more safeguarded. Do you have any suggestions?

 137. I absolutely love your blog and find a lot of your post’s to be exactly I’m looking for. Would you offer guest writers to write content available for you? I wouldn’t mind creating a post or elaborating on most of the subjects you write in relation to here. Again, awesome weblog!

 138. I’m not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for magnificent information I was looking for this information for my mission.

 139. I think this is one of the most important information for me. And i’m glad reading your article. But want to remark on few general things, The site style is perfect, the articles is really nice : D. Good job, cheers

 140. Hi, i think that i saw you visited my website so i came to return the favor.I am trying to find things to improve my site!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 141. Thank you for sharing your info. I truly appreciate your efforts and I am waiting for your next post thank you once again.

 142. пошив گفت:

  Good way of describing, and pleasant piece of writing to take information about my presentation subject matter, which i am going to deliver in institution of higher education.

 143. I’ve been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts on this
  sort of house . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site.
  Studying this information So i’m happy to show that I have a very just right uncanny feeling I came upon exactly what I needed.
  I most certainly will make certain to do not fail to remember this site
  and give it a glance regularly.

 144. Hi, just wanted to say, I liked this article. It was funny. Keep on posting!

 145. I have been browsing online more than 3 hours today, yet I
  never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me.
  Personally, if all site owners and bloggers made good content as you did, the web will be a lot more useful than ever before.

  my website :: vpn special coupon

 146. I have read so many articles or reviews concerning the blogger lovers however
  this piece of writing is really a fastidious article, keep it up.

 147. Heya i’m for the first time here. I found this board
  and I find It really useful & it helped me out a lot.
  I hope to give something back and help others like you helped me.

 148. Your style is so unique compared to other folks I’ve read
  stuff from. I appreciate you for posting when you
  have the opportunity, Guess I will just book mark this page.

 149. Currently it sounds like BlogEngine is the best blogging platform out there right now. (from what I’ve read) Is that what you’re using on your blog?

 150. I’m truly enjoying the design and layout of your blog.
  It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here
  and visit more often. Did you hire out a developer
  to create your theme? Outstanding work!

  my web-site … vpn special coupon

 151. Hi, this weekend is good designed for me, since this occasion i am reading this great informative post here at my home.

 152. Hello There. I found your blog using msn. This is a really well written article.

  I’ll be sure to bookmark it and return to read more of
  your useful info. Thanks for the post. I will definitely return.

 153. When some one searches for his required thing, therefore he/she wants to be available that in detail, therefore that thing is maintained over here.

 154. It’s a shame you don’t have a donate button! I’d without a doubt donate to this fantastic blog!
  I guess for now i’ll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google
  account. I look forward to new updates and will talk about this site with
  my Facebook group. Chat soon!

 155. What’s up Dear, are you actually visiting this site daily, if so then you will absolutely take nice knowledge.

 156. Have you ever thought about writing an ebook or guest authoring on other blogs?
  I have a blog based on the same information you discuss and would really like facebook vs eharmony to find love online have you share
  some stories/information. I know my visitors would appreciate your work.
  If you are even remotely interested, feel free to shoot me an email.

 157. It’s in point of fact a nice and helpful piece of information. I’m satisfied that you shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 158. Good post. I learn something totally new and challenging on blogs I stumbleupon everyday.
  It’s always interesting to read content from other writers and use a little something from other websites.

  Here is my web-site :: eharmony special coupon code 2024

 159. It’s actually a nice and helpful piece of information. I’m satisfied that you shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 160. What’s up to every one, the contents present at this web site are really amazing for people experience, well, keep up the good work fellows.

  Here is my web page: nordvpn special coupon code

 161. 乱伦色情 گفت:

  It’s a shame you don’t have a donate button! I’d certainly donate to this brilliant blog! I suppose for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my Google account. I look forward to brand new updates and will talk about this blog with my Facebook group. Chat soon!

 162. This post is invaluable. How can I find out more?

 163. Pretty! This was an extremely wonderful post. Thanks for providing this information.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *