آموزش ابزار قنادی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی [ + 10 قالب درجه 1 ]

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی [ + 10 نوع قالب درجه 1 کمربندی ] شما را برای انتخاب قالب کمربندی خوب کمک خواهد کرد.

برای بسیاری، قالب کمربندی یک ابزار اسرارآمیز است. با این حال، استفاده از قالب کمربندی آنقدرها که ممکن است به نظر می رسد پیچیده نیست، و آنها بسیار بیشتر از یک قالب کیک هستند. قالب کمربندی از دو تکه تشکیل شده اند: یک کف صاف و یک یقه محکم که به راحتی کیک یا ظرف را جدا می کند.

کیفیت هنگام انتخاب بهترین قالب کمربندی مهم است زیرا آخرین چیزی که هر کسی می خواهد یک قالب نچسب است که خیلی نچسب نباشد، و نه کسی می خواهد ظرفی که بعد از شستن زنگ بزند. برای آشنایی با ویژگی‌هایی که باید هنگام انتخاب بهترین قالب کمربندی به دنبال آن باشید و پیشنهاداتی برای برخی از برترین انتخاب‌ها در هر دسته دریافت کنید، ادامه دهید.

 

هنگام انتخاب بهترین قالب کمربندی چه نکاتی را باید در نظر گرفت

 

در حالی که مسلماً اولین قدم در انتخاب بهترین قالب کمربندی این است که به این فکر کنید که این قالب برای چه نوع دستورهایی استفاده می شود، ملاحظات دیگری نیز وجود دارد. موارد زیر چند ویژگی است که هنگام خرید بهترین قالب کمربندی باید به آنها توجه کنید.

 

اندازه های قالب کمربندی

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

قالب کمربندی در اندازه های مختلفی وجود دارد.قالب به اندازه 9 سانت و به بزرگی 30 سانت وجود دارد، اگرچه قالب 20 تا 24 سانت رایج ترین آنها هستند. قالب های کوچکتر برای تهیه چیزکیک های کوچک یا تارت مفید هستند، در حالی که اندازه های بزرگتر می توانند یک پیتزا با ظرف عمیق یا یک چیزکیک بسیار بزرگ را در خود جای دهند.

در نظر گرفتن ارتفاع دیواره های قالب یا یقه نیز می تواند به تعیین اندازه مناسب برای هر تلاشی برای پخت کمک کند.

جنس قالب کمربندی

رایج‌ترین و ارزان‌ترین ماده برای قالب های کمربندی، فولاد آلومینیومی یا تفلون نچسب است. قالب ها همچنین از جنس استیل ضد زنگ و همچنین سیلیکون و شیشه هستند. در اینجا مزایای هر ماده وجود دارد:

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی کف شیشه ای

در حالی که قالب کمربندی با کف شیشه ای چندان رایج نیستند، اما از نیاز به انتقال ظرف به بشقاب دیگر قبل از سرو جلوگیری می کنند زیرا شیشه مقاوم در برابر خش است. شیشه همچنین به جلوگیری از طعم فلزی که برخی ظروف فلزی ایجاد می کنند کمک می کند.

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی سیلیکونی

قالب های کمربندی سیلیکونی به دلیل تطبیق پذیری و تمیز کردن آسان آن ها یکی از محبوب ترین قالب های معاصر هستند. خاصیت نشتی قالب سیلیکونی آن را با غذاهای پاستا و پودینگ سازگار می کند. و انعطاف‌پذیری سیلیکون باعث می‌شود نگهداری آن راحت باشد.

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی آلومینیومی

قالب های کمربندی آلومینیومی رسانای حرارتی عالی هستند، اما برای جلوگیری از چسبیدن غذا به سطح، به کمی تلاش و آمادگی بیشتری نیاز دارند. اگرچه آنها می توانند به راحتی خراش دهند، اما برای مصرف کنندگانی که نگران مواد شیمیایی مرتبط با پوشش های نچسب هستند، انتخاب خوبی هستند. خریداران ممکن است بخواهند یک قالب آلومینیومی را در نظر بگیرند – این قالب ها بادوام تر، غیر واکنشی و مقاوم در برابر خراش هستند.

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی فولادی با روکش نچسب

قالب های کمربندی مبتنی بر فولاد با روکش نچسب کارایی را در کل تجربه پخت به ارمغان می آورد. سطوح نچسب از آماده سازی، برداشتن، تمیز کردن، نیاز به نگهداری کمی دارند. با این حال، انتخاب یک قالب فلزی با سطح نچسب با کیفیت برای جلوگیری از خرد شدن و پوسته پوسته شدن پوشش مهم است.

 

ویژگی قالب کمربندی

طراحی فلزی نازک قالب کمربندی باعث می شود که قالب تا حدودی مستعد فرورفتگی و خمیدگی در صورت عدم استفاده دقیق باشد.
قالب های نچسب مورد علاقه هستند زیرا روکش در هنگام جدا کردن محصولات پخته شده تقریباً خوب هستند. همچنین، سطح نچسب باعث می شود تمیز کردن آنها راحت باشد.

قالب های نشتی برای چیزکیک ها ضروری است که هنگام پخت در حمام آب قرار می گیرند. قالب هایی که دارای طراحی به هم پیوسته هستند نسبت به سایر طرح ها کمتر نشتی دارند.

رنگ قالب، روشن در مقابل تیره، تعیین می کند که ظرف چقدر گرما را جذب می کند. قالب های تیره رنگ پوسته یا کف ظرف تیره تر می شود در حالی که قالب های روشن تر حرارت کمتری را جذب می کنند و برای کیک و کلوچه ایده آل هستند.

قالب های رنگ روشن یک رنگ قهوه ای ثابت را در کل ایجاد می کنند. توجه داشته باشید که رنگ های مختلف قالب زمان پخت متفاوتی را می طلبد.

قالب های کمربندی ممکن است دارای کف یا صاف یا گودی باشند. سطح صاف اغلب برای پخت کیک ترجیح داده می شود، در حالی که سطح فرورفته به خوبی با کیک و چیز کیک کار می کند.

شستشوی قالب کمربندی

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

شستشوی قالب کیک کمربندی

قالب‌های کمربندی شیشه‌ای با پوشش‌های نچسب با کیفیت راحت‌تر تمیز می‌شوند و بهتر است با دست و با آب گرم و صابون تمیز شوند. در حالی که آنها می توانند داخل ماشین ظرفشویی بروند، شستن و خشک کردن با دست از زنگ زدگی ظرف در طول زمان جلوگیری می کند و باعث می شود بقایای مواد غذایی از اطراف لبه های نورد شده حذف شوند.

 

قالب های سیلیکونی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند، اما از آنجایی که سیلیکون سست است، ممکن است قالب ها را با دست قبل از چرخه ماشین ظرفشویی شست و شو دهید تا مطمئن شوید که بقایای غذا از گردن چرخان یقه پاک شده است. قالب های آلومینیومی نیز باید با دست شسته شوند، اما مطمئن شوید که از پاک کننده های ساینده یا اسفنج هایی که می توانند سطح را خراش دهند خودداری کنید. خیساندن قالب های آلومینیومی در آب گرم قبل از شستشو می تواند به نرم شدن غذای پخته شده کمک کند.

 

انتخاب قالب کمربندی

 

اکنون که می دانید به دنبال چه نوع قالب ای هستید، جستجوی خود را با نگاهی به برخی از این انتخاب های برتر آغاز کنید. در زیر انواع قالب های با کیفیت در اشکال و سبک های مختلف را مشاهده می کنید که با توجه به معیارهای ذکر شده در بالا انتخاب شده اند.
انواع قالب کمربندی که در زیر آورده شده است موجود در بازار ایران می باشد. چون اکثر قالب های کمربندی تولید ایران نیست موجودی آنها در بازار می تواند دستخوش تغییرات واردات کالا باشد و بعضی وقت ها در بازار یافت نشود.

 

قالب کمربندی outperform

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

این نوع قالب کمربندی از قالب کمربندی محبوب خود من می باشد البته چون خارجی هست بعضی وقت ها موجود می شود. این قالب تک سایز با قطر 26 سانت و ارتفاع 5 سانت می باشد و از قالب کمربندی های سینی دار می باشد. کیفیت تفلون و قفل بالایی دارد.

برای اطلاه از موجودی قالب کمربندی به قالب کمربندی outperform  سر بزنید.

 

قالب کیک کمربندی 3 سایز

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

این نوع قالب هم از قالب کمربندی خارجی می باشد که در سه سایز 24 ، 26 ، 28 سانت و ارتفاع لبه 5 سانت می باشد.

این نوع قالب کمربندی از نوع کفه ساده می باشد و سینی دار نیست.

برای آگاهی از مشخصات قالب و اطلاع از قیمت به قالب کمربندی 3 سایز خارجی مراجعه کنید.

 

قالب کمربندی 3 مدل

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

این قالب کمربندی دارای 3 مدل مربع ، گرد و قلب می باشد.

این قالب هم خارجی می باشد و فقط برای چیز کیک و دسر توصیه می شود.

برای بررسی مشخصات کامل و آگاهی از قیمت قالب کمربندی به قالب کمربندی 3 مدل سر بزنید.

 

قالب کیک کمربندی 3 سایز

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

این نوع قالب هم از قالب کمربندی خارجی می باشد که در سه سایز 22، 24، 26سانت و ارتفاع لبه 5 سانت می باشد.

این نوع قالب کمربندی از نوع کفه ساده می باشد و سینی دار نیست.

 

قالب کیک کمربندی مربع 3 سایز

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

این قالب کمربندی در 3 سایز به شکل مربع ساخته شده است برای چیز کیک و دسر بسیار مناسب می باشد.

 

قالب کمربندی 3 سایز ایرانی

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

در بازار ایران نیز قالب کیک کمربندی تولید می شود که شما می توانید در بازار تهیه کنید.

این قالب کیک کمربندی ایرانی دارای سایز های 19 ، 21 و 23 سانت می باشد.

ارتفاع قالب کمربندی 9 سانت می باشد.

جنس قالب کمربندی ایرانی به نسبت خارجی نمره قبولی می گیرد ولی از خارجی از لحاظ کیفیت پایین تر می باشد.

 

قالب کمربندی 3 سایز BVP

 

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

معرفی بهترین قالب کیک کمربندی

این قالب کمربندی از سری قالب کمربندی 3 سایز با قطر 19 ، 21 ، 23 سانت می باشد. ارتفاع این قالب 9 سانت می باشد.

کیفیت این برند قالب کمربندی تفلون خوب و قابل قبول می باشد.

 

شما با معرفی بهترین قالب کیک کمربندی [ + 10 قالب درجه 1 ] آشنا شدید مقاله نحوه استفاده از قالب کمربندی کیک در پخت کیک [ آموزش تصویری ] برای شما بسیار مفید خواهد بود.

همچنین آموزش کامل نحوه جداسازی کیک از قالب | کاملاً تصویری جامع و کاربردی هست که از خواندن آن لذت خواهید برد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *