آموزش کیک

10 نکته برای پخت کیک عالی ( راهنمای جامع و کامل )

پخت کیک

10 نکته برای پخت کیک عالی یک راهنما با اطلاعات مفید به شما کمک می کند تا کیک بعدی شما کیک کاملی باشد.

با هر دستور پخت کیکی که منتشر می کنم و نکته ای که به اشتراک می گذارم ، هدف من این است که به شما کمک کنم قناد بهتری شوید. به عنوان یک قناد خانگی که ، من هزاران اشتباه در آشپزخانه مرتکب شده ام ، مخصوصاً در مورد تهیه کیک خوب . بگذارید 10 نکته برای پخت کیک عالی را که در این سالها یاد گرفته ام به اشتراک بگذارم.

1- دستور العمل را دنبال کنید

پیروی از دستور مهمترین نکته پخت کیک است که می توانید بشنوید/بخوانید. متاسفانه ما اغلب مواد موجود در دستور العمل ها را بر اساس تصورات خودمان ، جایگزین می کنیم.

تخم مرغ ، کاهش شکر ، استفاده از شیرین کننده مایع به جای خشک ، آرد همه منظوره به جای آرد کیک ، جوش شیرین بجای بکینگ پودر ، سفیده تخم مرغ به جای تخم مرغ کامل ، و غیره. من این کار را توصیه نمی کنم مگر اینکه دستورالعمل جایگزین پیشنهاد کند. زمان ، تلاش و پول خود را خراب نکنید.

من خودم هم گاهی اوقات عجله دارم و توجه نمی کنم یا به دلیل تمام شدن یک عنصر جایگزین می کنم. اما مواد تشکیل دهنده به دلایلی مورد نیاز است و بیشتر اوقات ، خوب در نیامدن کیک به این دلیل است که دستور العمل به درستی رعایت نشده است. من همیشه توصیه می کنم یک دستور العمل را اولین بار که امتحان می کنید بدقت عمل کنید ، سپس دفعه بعد تغییرات را به دلخواه خود انجام دهید.

مواد اولیه قنادی

مواد مصرفی در کیک پزی

به همین ترتیب ، مطمئن شوید که از قالب با اندازه مناسب استفاده می کنید. مگر اینکه موارد دیگری ذکر شده باشد ، قالب کیک 15 سانت را با قالب 22 سانت یا قالب گرد 22 سانت را با قالب مربعی 22 سانت جایگزین نکنید. شما معمولاً می توانید قالب های کیک گرد 20 سانت را با قالب های کیک گرد 22 سانت (و بالعکس) عوض کنید. کیک های20 سانتی بیشتر طول می کشد تا بپزد زیرا ضخیم تر هستند.

اما برای جلوگیری از کیک غلیظ ، کیک فرو رفته ، سرریز کیک و کیک نازک ، از قالب مناسب استفاده کنید.

شما می توانید به راهنمای انتخاب قالب کیک را مطالعه کنید

2- دمای اتاق

این نکته ممکن است کمی کار شما را طولانی کند . هنگامی که در دستور کلمه ی “دمای اتاق” در کنار مواد می آید ، بی دلیل ذکر نشده است. پشت آن علم و دلیل موجهی وجود دارد. اگر دستور تهیه مواد دمای اتاق است ، از مواد دمای اتاق مانند تخم مرغ ، خامه ترش ، کره و شیر استفاده کنید.

کره به دمای محیط رسیده

چطور کره به دمای محیط رسیده را بشناسیم

برای ترسیم یک تصویر ، اجازه دهید به طور خاص روی کره دمای اتاق تمرکز کنیم. اکثر دستور العمل های کیک با خامه کره و شکر شروع می شود. کره می تواند هوا را نگه دارد و فرآیند خامه گیری زمانی است که کره هوا را به دام می اندازد. در حین پخت ، هوای محبوس شده از گرما منبسط می شود و یک کیک کرکی تولید می کند. نه تنها این ، مواد دمای اتاق راحت تر و سریعتر با هم مخلوط می شوند زیرا گرمتر هستند-بنابراین اختلاط بیش از حد را کاهش می دهد. به زبان ساده ، مواد سرد با هم امولسیون نمی کنند.

کره دمای اتاق حدود 65 درجه فارنهایت (18 درجه سانتی گراد) است که ممکن است سردتر از آشپزخانه شما باشد. اگر کیک های شما غلیظ است ، احتمالاً کره را بیش از حد نرم کرده اید. قبل از شروع دستور غذا ، اجازه دهید کره حدود 1-2 ساعت روی پیشخوان بماند. برای آزمایش این مورد ، کره را با انگشت خود فشار دهید. انگشت شما باید بدون فرو رفتن یا لغزش به داخل کره یک تورفتگی ایجاد کند. کره نباید براق یا چرب باشد. در هنگام لمس آن خنک را حس کنید ، نه گرما را. گاهی اوقات برنامه های ما فشرده است و برای نرم کردن کره قبل از شروع دستور کیک وقت نداریم. از میانبر استفاده نکنید.

3- اندازه گیری صحیح

این نکته نیزبنظر شما شاید بی فایده به نظر می رسد ، اما ما اشتباه می کنیم. تفاوت بین موفقیت دستور کیک و شکست در دستور کیک می تواند در 1 قاشق غذاخوری شکر اشتباه اندازه گیری شده باشد. اندازه گیری صحیح مواد ضروری است.

بکینگ پودر

نحوه اندازه گیری مواد مصرفی قنادی

آرد رایج ترین ماده ای است که به اشتباه اندازه گیری می شود. هنگام اندازه گیری آرد ، از روش “قاشق و سطح” استفاده کنید. آرد را با فنجان اندازه گیری خود از ظرف/کیسه خارج نکنید. در برخی موارد ، برداشتن آرد می تواند اندازه صحیح را به شما نبدهد و فاجعه پیش می آید. بلکه با استفاده از قاشق ، آرد را داخل فنجان اندازه گیری بریزید. آرد را فشار ندهید و به فنجان اندازه گیری ضربه نزنید – هر دو باعث ته نشینی آرد در فنجان می شوند. بعد از این که آرد را داخل ظرف اندازه گیری کردید ، از پشت چاقو استفاده کنید تا قسمت بالای لیوان اندازه گیری را تراز کنید. حالا شما  آرد با مقدار دستور داده شده دارید.

پختن بسیار آسان  نیست. درک روش اندازه گیری صحیح برای یک ماده خاص نتایج پخت بهتر را تضمین می کند.

4- آرد کیک

هرچه تجربه بیشتری در پخت کیک داشته باشم ، بیشتر به جای آرد همه منظوره از آرد کیک استفاده کنید.

آرد کیک پزی

آرد مخصوص کیک پزی

آرد کیک یک آرد کم پروتئین است که به خوبی مخلوط می شود و قوام ظریفی پیدا می کند. این بافت نرم و لطیف مستقیماً به کیک پخته شده شما تبدیل می شود. با این حال ، برخی از دستور العمل ها به سادگی نمی توانند آرد خوب کیک را تحمل کنند. به عنوان مثال ، کیک شکلاتی قبلاً دارای پودر کاکائو است – که یک ماده خشک بسیار خوب است. طبق تجربه من ، ترکیب آرد کیک و پودر کاکائو منجر به کیک شکلاتی ضعیف می شود. به همین ترتیب ، کیک ادویه ای ، کیک هویج ،  کیک موز حاوی مواد مرطوب اضافی (میوه ها یا سبزیجات) هستند ، بنابراین آرد کیک برای آنها معمولاً ایده آل نیست.

این روزها هنگام تهیه کیک وانیلی ، کیک سفید ، کیک مخملی قرمز و سایر کیک هایی که بافت کرکی مطلوب است ، از آرد کیک استفاده می کنم. من موفق به جایگزینی آرد کیک با آرد همه منظوره شده ام تا کیک وارونه آناناس نرم تری ایجاد کنم.

5- بیش از حد مخلوط نکنید

چه در دستور کیک نیاز به مخلوط کردن خمیر با همزن برقی باشد یا به سادگی با استفاده از یک لیسک ، مطمئن شوید که خمیر کیک را با هم مخلوط کرده اید * فقط تا * ترکیب مواد.

قالب کیک

قالب گرد کیک ساده

بیش از حد مخلوط کردن خمیر، چه برای کیک ها، کیک ها، نان ها، کلوچه ها و غیره، یک بافت محکم می دهد ، زیرا شما تمام هوا را تخلیه می کنید و گلوتن را زیاد می کنید.

6- از کاغذ روغنی استفاده کنید

ابتدا مطمئن شوید که قالب های کیک با کیفیت دارید. صرف نظر از اندازه یا مارک قالب کیک که استفاده می کنید ، مطمئن شوید که آن را به درستی تهیه کرده اید. این مقاله را برای انتخاب قالب کیک مناسب مطالعه کنید

این روزها من همیشه از دور کاغذ روغنی استفاده می کنم. ته قالب (ها) کیک را کاغذ روغنی بکشید

کاغذ روغنی

از کاغذ روغنی برای قالب کیک استفاده کنید

کاغذ روغنی را به شکل دایره (های) برش دهید. سپس قالب های کیک را خیلی کم با کره یا اسپری نچسب چرب کنید. من معمولاً از اسپری نچسب روغن یا “اسپری پخت” استفاده می کنم که کمی آرد آرد هم بپاشیم بهتر است

کاغذ روعنی را داخل آن قرار دهید ، سپس دور کاغذ روغنی را نیز چرب کنید. بله ، قالب و کاغذ را چرب کنید. این نوید یک محیط فوق العاده نچسب برای کیک شما را می دهد.

وقتی کیک خنک شد ، یک چاقوی نازک به آرامی دور لبه آن بچرخانید ، کیک را روی دست یا سطح کار خود برعکس کنید ، سپس قالب کیک را بیرون بیاورید. کاغذ را جدا کنید.

اگر کیک را درست خارج از ظرف ، مانند کیک ورقه ای سرو می کنید ، نیازی به کاغذ روغنی نیست. (گرچه مطمئناً می توانید در صورت تمایل) تابه را چرب کنید.

7- فر را باز نکنید

هنگام پخت کیک ، فر را بار باز نکنید. این باعث می شود هوای خنک وارد شود و تغییر شدید دما باعث می شود که کیک بالا آمده بخوابد شود. (تغییر دما همان دلیلی است که کیک پنیری باعث ایجاد ترک می شود.) بلکه زمان پخت را در دستورالعمل رعایت کرده و کیک را یک یا دو بار از نظر پخت بررسی کنید. (نکته بعدی.)

قناد

خانم قناد

اگر فر خود را روی 350 درجه فارنهایت تنظیم می کنید ، ممکن است دمای داخل آن 350 درجه فارنهایت نباشد. دمای  نادرست می تواند مواد پخته شده شما را خراب کند. راه حل ساده داشتن دماسنج فر است. اگرچه راحت است ، اما برای قناد جایگزین ندارد. آن را در فر خود قرار دهید تا همیشه دمای واقعی را بدانید.

همچنین داشتن دماسنج فر بسیار مفید است. برای نحوه ی استفاده از دماسنج فر فیلم آموزشی دماسنج فر را حتما ببینید و در این صفحه آنرا سفارش دهید

بهتر است زمان پخت را نیز کاهش دهید – برای کوکی ها ، حدود 1 دقیقه کمتر است. برای کیک ،  نان ، کلوچه ، بارها و غیره (اقلام با زمان پخت طولانی تر) ، معمولاً حدود 5 دقیقه کاهش می یابد. دستور العمل های من برای فرهای معمولی نوشته شده است.

8- تست برگشت کیک

با آزمایش با خلال دندان می توانید تعیین کنید که آیا یک کیک پخته شده است یا خیر. یک خلال دندان در وسط کیک فرو کنید و اگر تمیز بیرون آمد ، پخته شده.

کیک اسفنجی

کیک بعد از پخت باید منعطف باشد

من برای خودم یک راه دیگر دارم و نیازی نیست که وقت خود را تلف کرده و برای خلال دندان به هم بزنید

کیک را از فر خارج کرده و یا به دلخواه خود بگذارید. روی کیک را به آرامی فشار دهید. اگر کیک به طور کامل بازگردد ، تمام شد. اگر انگشت شما در کیک ترک خورد ، به زمان بیشتری نیاز دارد. خیلی آسان. من همیشه این کار را می کنم!

این ترفند کوچک را می توان روی کلوچه ها و کیک ها نیز استفاده کرد.

9- اجازه دهید در قالب کاملاً خنک شود

این به نظر می رسد بیهوده است و ما اغلب عجله داریم. مونتاژ و/یا تزئین کیک ها قبل از اینکه کاملاً خنک شوند به معنای واقعی کلمه فاجعه است.

شیفون

قالب شیفون کیک

ممکن است برخی از قناد ها مخالف باشند ، اما من همیشه کیک هایم را در داخل قالب ها کاملاً خنک می کنم. من همین کار را برای کیک ها ، نان های و موارد دیگر انجام می دهم. قالب را روی توری سیمی بگذارید و بگذارید تا کاملا خنک شود. اگر عجله دارم ، گاهی اوقات قفسه و ظرف را در یخچال قرار می دهم تا روند خنک سازی سریعتر شود.

اگر عجله زیادی دارم ، کیک را در قالب به مدت 30 دقیقه خنک می کنم. سپس آن را از قالب جدا کرده و حدود 45 دقیقه دیگر روی یک ورقه پخت داخل فریزر قرار می دهم. بسته به اندازه کیک ، در عرض بیش از 1 ساعت کاملاً خنک می شود.

10- نگهداری و حمل کیک

بغیر ازمواردی کمی ، کیک ها در دمای اتاق بهترین طعم را دارند. (گرچه عاشق کیک موس شکلاتی سرد باشید!) اگر یک روز زودتر کیک را آماده کنید ، می توانید آن را بپزید و خنک کنید ، سپس آن را محکم بپوشانید و در دمای اتاق نگه دارید. طعم تازه تازه طعم بهتری دارد ، در صورت نگهداری کیک ، آن را در یخچال بپوشانید. قبل از سرو آن را روی میز بگذارید تا به دمای اتاق برسد.

تزئین کیک

تزئین ساده کیک

چگونه می توان یک کیک را بدون خراب شدن پوشاند؟

ظرف کیک ! من تعداد انگشت شماری از اینها را دارم و هنگام ذخیره و حمل و نقل کیک ها نجات دهنده مطلق هستند. من از این جعبه کیک ها برای نگهداری و حمل کاپ کیک های نیز استفاده می کنم.

11- هدیه این مقاله به شما: تزئین آسان کیک

در مورد تزئین کیک ، من کلاسیک و ساده را ترجیح می دهم. این بیشتر به این دلیل است که من بی حوصله هستم و نیاز به تمرین بیشتر با هر دکوراسیون پیچیده ای دارم. اما من متخصص تزئین کیک آسان و زیبا هستم. کیک به سبک برهنه احتمالاً مورد علاقه من است و به مهارت خاصی احتیاج ندارد. گلهای ساده باترکریم بسیار زیبا کیک را نشان می دهند. خامه کشی ، دور کیک به راحتی که دوست داشتنی هست.

شما می توانید برای دیدن دستور یک کیک اسفنجی را در این لینک بخوانید طرز تهیه کیک اسفنجی متفاوت

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *