آموزش کیک

10 نکته برای پخت کیک عالی ( راهنمای جامع و کامل )

پخت کیک

10 نکته برای پخت کیک عالی یک راهنما با اطلاعات مفید به شما کمک می کند تا کیک بعدی شما کیک کاملی باشد.

با هر دستور پخت کیکی که منتشر می کنم و نکته ای که به اشتراک می گذارم ، هدف من این است که به شما کمک کنم قناد بهتری شوید. به عنوان یک قناد خانگی که ، من هزاران اشتباه در آشپزخانه مرتکب شده ام ، مخصوصاً در مورد تهیه کیک خوب . بگذارید 10 نکته برای پخت کیک عالی را که در این سالها یاد گرفته ام به اشتراک بگذارم.

1- دستور العمل را دنبال کنید

پیروی از دستور مهمترین نکته پخت کیک است که می توانید بشنوید/بخوانید. متاسفانه ما اغلب مواد موجود در دستور العمل ها را بر اساس تصورات خودمان ، جایگزین می کنیم.

تخم مرغ ، کاهش شکر ، استفاده از شیرین کننده مایع به جای خشک ، آرد همه منظوره به جای آرد کیک ، جوش شیرین بجای بکینگ پودر ، سفیده تخم مرغ به جای تخم مرغ کامل ، و غیره. من این کار را توصیه نمی کنم مگر اینکه دستورالعمل جایگزین پیشنهاد کند. زمان ، تلاش و پول خود را خراب نکنید.

من خودم هم گاهی اوقات عجله دارم و توجه نمی کنم یا به دلیل تمام شدن یک عنصر جایگزین می کنم. اما مواد تشکیل دهنده به دلایلی مورد نیاز است و بیشتر اوقات ، خوب در نیامدن کیک به این دلیل است که دستور العمل به درستی رعایت نشده است. من همیشه توصیه می کنم یک دستور العمل را اولین بار که امتحان می کنید بدقت عمل کنید ، سپس دفعه بعد تغییرات را به دلخواه خود انجام دهید.

مواد اولیه قنادی

مواد مصرفی در کیک پزی

به همین ترتیب ، مطمئن شوید که از قالب با اندازه مناسب استفاده می کنید. مگر اینکه موارد دیگری ذکر شده باشد ، قالب کیک 15 سانت را با قالب 22 سانت یا قالب گرد 22 سانت را با قالب مربعی 22 سانت جایگزین نکنید. شما معمولاً می توانید قالب های کیک گرد 20 سانت را با قالب های کیک گرد 22 سانت (و بالعکس) عوض کنید. کیک های20 سانتی بیشتر طول می کشد تا بپزد زیرا ضخیم تر هستند.

اما برای جلوگیری از کیک غلیظ ، کیک فرو رفته ، سرریز کیک و کیک نازک ، از قالب مناسب استفاده کنید.

شما می توانید به راهنمای انتخاب قالب کیک را مطالعه کنید

2- دمای اتاق

این نکته ممکن است کمی کار شما را طولانی کند . هنگامی که در دستور کلمه ی “دمای اتاق” در کنار مواد می آید ، بی دلیل ذکر نشده است. پشت آن علم و دلیل موجهی وجود دارد. اگر دستور تهیه مواد دمای اتاق است ، از مواد دمای اتاق مانند تخم مرغ ، خامه ترش ، کره و شیر استفاده کنید.

کره به دمای محیط رسیده

چطور کره به دمای محیط رسیده را بشناسیم

برای ترسیم یک تصویر ، اجازه دهید به طور خاص روی کره دمای اتاق تمرکز کنیم. اکثر دستور العمل های کیک با خامه کره و شکر شروع می شود. کره می تواند هوا را نگه دارد و فرآیند خامه گیری زمانی است که کره هوا را به دام می اندازد. در حین پخت ، هوای محبوس شده از گرما منبسط می شود و یک کیک کرکی تولید می کند. نه تنها این ، مواد دمای اتاق راحت تر و سریعتر با هم مخلوط می شوند زیرا گرمتر هستند-بنابراین اختلاط بیش از حد را کاهش می دهد. به زبان ساده ، مواد سرد با هم امولسیون نمی کنند.

کره دمای اتاق حدود 65 درجه فارنهایت (18 درجه سانتی گراد) است که ممکن است سردتر از آشپزخانه شما باشد. اگر کیک های شما غلیظ است ، احتمالاً کره را بیش از حد نرم کرده اید. قبل از شروع دستور غذا ، اجازه دهید کره حدود 1-2 ساعت روی پیشخوان بماند. برای آزمایش این مورد ، کره را با انگشت خود فشار دهید. انگشت شما باید بدون فرو رفتن یا لغزش به داخل کره یک تورفتگی ایجاد کند. کره نباید براق یا چرب باشد. در هنگام لمس آن خنک را حس کنید ، نه گرما را. گاهی اوقات برنامه های ما فشرده است و برای نرم کردن کره قبل از شروع دستور کیک وقت نداریم. از میانبر استفاده نکنید.

3- اندازه گیری صحیح

این نکته نیزبنظر شما شاید بی فایده به نظر می رسد ، اما ما اشتباه می کنیم. تفاوت بین موفقیت دستور کیک و شکست در دستور کیک می تواند در 1 قاشق غذاخوری شکر اشتباه اندازه گیری شده باشد. اندازه گیری صحیح مواد ضروری است.

بکینگ پودر

نحوه اندازه گیری مواد مصرفی قنادی

آرد رایج ترین ماده ای است که به اشتباه اندازه گیری می شود. هنگام اندازه گیری آرد ، از روش “قاشق و سطح” استفاده کنید. آرد را با فنجان اندازه گیری خود از ظرف/کیسه خارج نکنید. در برخی موارد ، برداشتن آرد می تواند اندازه صحیح را به شما نبدهد و فاجعه پیش می آید. بلکه با استفاده از قاشق ، آرد را داخل فنجان اندازه گیری بریزید. آرد را فشار ندهید و به فنجان اندازه گیری ضربه نزنید – هر دو باعث ته نشینی آرد در فنجان می شوند. بعد از این که آرد را داخل ظرف اندازه گیری کردید ، از پشت چاقو استفاده کنید تا قسمت بالای لیوان اندازه گیری را تراز کنید. حالا شما  آرد با مقدار دستور داده شده دارید.

پختن بسیار آسان  نیست. درک روش اندازه گیری صحیح برای یک ماده خاص نتایج پخت بهتر را تضمین می کند.

4- آرد کیک

هرچه تجربه بیشتری در پخت کیک داشته باشم ، بیشتر به جای آرد همه منظوره از آرد کیک استفاده کنید.

آرد کیک پزی

آرد مخصوص کیک پزی

آرد کیک یک آرد کم پروتئین است که به خوبی مخلوط می شود و قوام ظریفی پیدا می کند. این بافت نرم و لطیف مستقیماً به کیک پخته شده شما تبدیل می شود. با این حال ، برخی از دستور العمل ها به سادگی نمی توانند آرد خوب کیک را تحمل کنند. به عنوان مثال ، کیک شکلاتی قبلاً دارای پودر کاکائو است – که یک ماده خشک بسیار خوب است. طبق تجربه من ، ترکیب آرد کیک و پودر کاکائو منجر به کیک شکلاتی ضعیف می شود. به همین ترتیب ، کیک ادویه ای ، کیک هویج ،  کیک موز حاوی مواد مرطوب اضافی (میوه ها یا سبزیجات) هستند ، بنابراین آرد کیک برای آنها معمولاً ایده آل نیست.

این روزها هنگام تهیه کیک وانیلی ، کیک سفید ، کیک مخملی قرمز و سایر کیک هایی که بافت کرکی مطلوب است ، از آرد کیک استفاده می کنم. من موفق به جایگزینی آرد کیک با آرد همه منظوره شده ام تا کیک وارونه آناناس نرم تری ایجاد کنم.

5- بیش از حد مخلوط نکنید

چه در دستور کیک نیاز به مخلوط کردن خمیر با همزن برقی باشد یا به سادگی با استفاده از یک لیسک ، مطمئن شوید که خمیر کیک را با هم مخلوط کرده اید * فقط تا * ترکیب مواد.

قالب کیک

قالب گرد کیک ساده

بیش از حد مخلوط کردن خمیر، چه برای کیک ها، کیک ها، نان ها، کلوچه ها و غیره، یک بافت محکم می دهد ، زیرا شما تمام هوا را تخلیه می کنید و گلوتن را زیاد می کنید.

6- از کاغذ روغنی استفاده کنید

ابتدا مطمئن شوید که قالب های کیک با کیفیت دارید. صرف نظر از اندازه یا مارک قالب کیک که استفاده می کنید ، مطمئن شوید که آن را به درستی تهیه کرده اید. این مقاله را برای انتخاب قالب کیک مناسب مطالعه کنید

این روزها من همیشه از دور کاغذ روغنی استفاده می کنم. ته قالب (ها) کیک را کاغذ روغنی بکشید

کاغذ روغنی

از کاغذ روغنی برای قالب کیک استفاده کنید

کاغذ روغنی را به شکل دایره (های) برش دهید. سپس قالب های کیک را خیلی کم با کره یا اسپری نچسب چرب کنید. من معمولاً از اسپری نچسب روغن یا “اسپری پخت” استفاده می کنم که کمی آرد آرد هم بپاشیم بهتر است

کاغذ روعنی را داخل آن قرار دهید ، سپس دور کاغذ روغنی را نیز چرب کنید. بله ، قالب و کاغذ را چرب کنید. این نوید یک محیط فوق العاده نچسب برای کیک شما را می دهد.

وقتی کیک خنک شد ، یک چاقوی نازک به آرامی دور لبه آن بچرخانید ، کیک را روی دست یا سطح کار خود برعکس کنید ، سپس قالب کیک را بیرون بیاورید. کاغذ را جدا کنید.

اگر کیک را درست خارج از ظرف ، مانند کیک ورقه ای سرو می کنید ، نیازی به کاغذ روغنی نیست. (گرچه مطمئناً می توانید در صورت تمایل) تابه را چرب کنید.

7- فر را باز نکنید

هنگام پخت کیک ، فر را بار باز نکنید. این باعث می شود هوای خنک وارد شود و تغییر شدید دما باعث می شود که کیک بالا آمده بخوابد شود. (تغییر دما همان دلیلی است که کیک پنیری باعث ایجاد ترک می شود.) بلکه زمان پخت را در دستورالعمل رعایت کرده و کیک را یک یا دو بار از نظر پخت بررسی کنید. (نکته بعدی.)

قناد

خانم قناد

اگر فر خود را روی 350 درجه فارنهایت تنظیم می کنید ، ممکن است دمای داخل آن 350 درجه فارنهایت نباشد. دمای  نادرست می تواند مواد پخته شده شما را خراب کند. راه حل ساده داشتن دماسنج فر است. اگرچه راحت است ، اما برای قناد جایگزین ندارد. آن را در فر خود قرار دهید تا همیشه دمای واقعی را بدانید.

همچنین داشتن دماسنج فر بسیار مفید است. برای نحوه ی استفاده از دماسنج فر فیلم آموزشی دماسنج فر را حتما ببینید و در این صفحه آنرا سفارش دهید

بهتر است زمان پخت را نیز کاهش دهید – برای کوکی ها ، حدود 1 دقیقه کمتر است. برای کیک ،  نان ، کلوچه ، بارها و غیره (اقلام با زمان پخت طولانی تر) ، معمولاً حدود 5 دقیقه کاهش می یابد. دستور العمل های من برای فرهای معمولی نوشته شده است.

8- تست برگشت کیک

با آزمایش با خلال دندان می توانید تعیین کنید که آیا یک کیک پخته شده است یا خیر. یک خلال دندان در وسط کیک فرو کنید و اگر تمیز بیرون آمد ، پخته شده.

کیک اسفنجی

کیک بعد از پخت باید منعطف باشد

من برای خودم یک راه دیگر دارم و نیازی نیست که وقت خود را تلف کرده و برای خلال دندان به هم بزنید

کیک را از فر خارج کرده و یا به دلخواه خود بگذارید. روی کیک را به آرامی فشار دهید. اگر کیک به طور کامل بازگردد ، تمام شد. اگر انگشت شما در کیک ترک خورد ، به زمان بیشتری نیاز دارد. خیلی آسان. من همیشه این کار را می کنم!

این ترفند کوچک را می توان روی کلوچه ها و کیک ها نیز استفاده کرد.

9- اجازه دهید در قالب کاملاً خنک شود

این به نظر می رسد بیهوده است و ما اغلب عجله داریم. مونتاژ و/یا تزئین کیک ها قبل از اینکه کاملاً خنک شوند به معنای واقعی کلمه فاجعه است.

شیفون

قالب شیفون کیک

ممکن است برخی از قناد ها مخالف باشند ، اما من همیشه کیک هایم را در داخل قالب ها کاملاً خنک می کنم. من همین کار را برای کیک ها ، نان های و موارد دیگر انجام می دهم. قالب را روی توری سیمی بگذارید و بگذارید تا کاملا خنک شود. اگر عجله دارم ، گاهی اوقات قفسه و ظرف را در یخچال قرار می دهم تا روند خنک سازی سریعتر شود.

اگر عجله زیادی دارم ، کیک را در قالب به مدت 30 دقیقه خنک می کنم. سپس آن را از قالب جدا کرده و حدود 45 دقیقه دیگر روی یک ورقه پخت داخل فریزر قرار می دهم. بسته به اندازه کیک ، در عرض بیش از 1 ساعت کاملاً خنک می شود.

10- نگهداری و حمل کیک

بغیر ازمواردی کمی ، کیک ها در دمای اتاق بهترین طعم را دارند. (گرچه عاشق کیک موس شکلاتی سرد باشید!) اگر یک روز زودتر کیک را آماده کنید ، می توانید آن را بپزید و خنک کنید ، سپس آن را محکم بپوشانید و در دمای اتاق نگه دارید. طعم تازه تازه طعم بهتری دارد ، در صورت نگهداری کیک ، آن را در یخچال بپوشانید. قبل از سرو آن را روی میز بگذارید تا به دمای اتاق برسد.

تزئین کیک

تزئین ساده کیک

چگونه می توان یک کیک را بدون خراب شدن پوشاند؟

ظرف کیک ! من تعداد انگشت شماری از اینها را دارم و هنگام ذخیره و حمل و نقل کیک ها نجات دهنده مطلق هستند. من از این جعبه کیک ها برای نگهداری و حمل کاپ کیک های نیز استفاده می کنم.

11- هدیه این مقاله به شما: تزئین آسان کیک

در مورد تزئین کیک ، من کلاسیک و ساده را ترجیح می دهم. این بیشتر به این دلیل است که من بی حوصله هستم و نیاز به تمرین بیشتر با هر دکوراسیون پیچیده ای دارم. اما من متخصص تزئین کیک آسان و زیبا هستم. کیک به سبک برهنه احتمالاً مورد علاقه من است و به مهارت خاصی احتیاج ندارد. گلهای ساده باترکریم بسیار زیبا کیک را نشان می دهند. خامه کشی ، دور کیک به راحتی که دوست داشتنی هست.

شما می توانید برای دیدن دستور یک کیک اسفنجی را در این لینک بخوانید طرز تهیه کیک اسفنجی متفاوت

بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “10 نکته برای پخت کیک عالی ( راهنمای جامع و کامل )

 1. bezogoroda.ru گفت:

  I am truly thankful to the owner of this website who has shared this impressive article at here.

 2. daachka.ru گفت:

  What’s up it’s me, I am also visiting this web site regularly, this site is truly pleasant and the people are truly sharing pleasant thoughts.

 3. It’s an remarkable post in favor of all the internet people; they will take benefit from it I am sure.

 4. nadachee.ru گفت:

  Hi, this weekend is pleasant in favor of me, because this occasion i am reading this wonderful informative article here at my house.

 5. This is very fascinating, You are an excessively professional blogger. I have joined your feed and sit up for looking for more of your fantastic post. Also, I have shared your site in my social networks

 6. If you are going for most excellent contents like I do, simply go to see this site daily as it offers quality contents, thanks

 7. My spouse and I absolutely love your blog and find the majority of your post’s to be precisely what I’m looking for. Does one offer guest writers to write content available for you? I wouldn’t mind producing a post or elaborating on some of the subjects you write in relation to here. Again, awesome weblog!

 8. Hello, just wanted to mention, I liked this article. It was funny. Keep on posting!

 9. daa4a.ru گفت:

  Outstanding post but I was wondering if you could write a litte more on this topic? I’d be very grateful if you could elaborate a little bit more. Kudos!

 10. Хороший мужской эромассаж Москва в spa

 11. daachka.ru گفت:

  I simply could not depart your site prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person supply on your visitors? Is going to be back often in order to check out new posts

 12. zooredtube گفت:

  Nice blog here! Also your website a lot up fast! What host are you using? Can I am getting your associate link for your host? I desire my site loaded up as fast as yours lol

 13. I really like what you guys are up too. This sort of clever work and coverage! Keep up the excellent works guys I’ve incorporated you guys to our blogroll.

 14. Pretty great post. I simply stumbled upon your blog and wanted to mention that I have really enjoyed browsing your blog posts. In any case I’ll be subscribing on your feed and I am hoping you write again soon!

 15. you are really a just right webmaster. The site loading velocity is incredible. It sort of feels that you are doing any unique trick. In addition, The contents are masterpiece. you have performed a magnificent process in this matter!

 16. Highly energetic blog, I enjoyed that a lot. Will there be a part 2?

 17. daachka.ru گفت:

  I love what you guys are up too. This sort of clever work and exposure! Keep up the good works guys I’ve added you guys to our blogroll.

 18. bezogoroda.ru گفت:

  Hi there! Do you use Twitter? I’d like to follow you if that would be ok. I’m definitely enjoying your blog and look forward to new updates.

 19. If you wish for to increase your familiarity simply keep visiting this web site and be updated with the latest news posted here.

 20. Hello! This post couldn’t be written any better! Reading this post reminds me of my good old room mate! He always kept talking about this. I will forward this page to him. Pretty sure he will have a good read. Thank you for sharing!

 21. sadovoe-tut.ru گفت:

  You really make it seem so easy with your presentation however I find this topic to be really something which I think I might never understand. It sort of feels too complicated and very extensive for me. I am taking a look forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 22. agrosadovnik.ru گفت:

  It’s going to be finish of mine day, but before end I am reading this enormous article to increase my experience.

 23. Hey! I just wanted to ask if you ever have any problems with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing a few months of hard work due to no data backup. Do you have any solutions to prevent hackers?

 24. ogorodkino.ru گفت:

  Hi there, this weekend is nice in favor of me, because this time i am reading this wonderful informative article here at my home.

 25. Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you could do with some pics to drive the message home a bit, but other than that, this is great blog. An excellent read. I’ll definitely be back.

 26. Howdy! Someone in my Myspace group shared this site with us so I came to take a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking and will be tweeting this to my followers! Great blog and amazing style and design.

 27. Heya this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding knowledge so I wanted to get advice from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 28. Howdy! I’m at work browsing your blog from my new iphone 3gs! Just wanted to say I love reading your blog and look forward to all your posts! Keep up the outstanding work!

 29. infoda4nik.ru گفت:

  Hi, i think that i saw you visited my weblog so i came to return the favor.I am trying to find things to improve my website!I suppose its ok to use some of your ideas!!

 30. Good day very nice blog!! Guy .. Beautiful .. Superb .. I will bookmark your website and take the feeds also? I am satisfied to find so many useful information here in the publish, we’d like develop more strategies in this regard, thank you for sharing. . . . . .

 31. Nice blog here! Also your website loads up fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my website loaded up as fast as yours lol

 32. Hi there mates, how is all, and what you desire to say concerning this article, in my view its truly awesome for me.

 33. Your style is really unique compared to other people I have read stuff from. Many thanks for posting when you have the opportunity, Guess I will just bookmark this web site.

 34. Yes! Finally something about %keyword1%.

 35. חשפניות گفت:

  Appreciating the time and energy you put into your website and in depth information you present. It’s awesome to come across a blog every once in a while that isn’t the same out of date rehashed material. Fantastic read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

 36. I was able to find good info from your articles.

 37. חשפניות گفت:

  Hey very interesting blog!

 38. Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You definitely know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something enlightening to read?

 39. חשפניות گفت:

  I think this is one of the most significant information for me. And i’m glad reading your article. But wanna remark on few general things, The site style is perfect, the articles is really nice : D. Good job, cheers

 40. חשפניות گفت:

  Unquestionably believe that which you stated. Your favorite justification appeared to be on the net the simplest thing to be aware of. I say to you, I definitely get irked while people consider worries that they plainly do not know about. You managed to hit the nail upon the top as well as defined out the whole thing without having side effect , people can take a signal. Will likely be back to get more. Thanks

 41. חשפניות گفت:

  Hmm is anyone else experiencing problems with the images on this blog loading? I’m trying to find out if its a problem on my end or if it’s the blog. Any feed-back would be greatly appreciated.

 42. Great article! We will be linking to this great post on our site. Keep up the good writing.

 43. What’s up to every body, it’s my first go to see of this webpage; this blog consists of remarkable and truly good information for readers.

 44. Link exchange is nothing else except it is simply placing the other person’s webpage link on your page at appropriate place and other person will also do same for you.

 45. loans near me گفت:

  I loved as much as you will receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an impatience over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come further formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this increase.

 46. I have been surfing online more than 2 hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.

 47. Hi there, just wanted to say, I enjoyed this post. It was inspiring. Keep on posting!

 48. rXbsRsj گفت:

  hydrochlorothiazide, verteporfin propecias Always ask your healthcare provider or pharmacist before starting anything new

 49. Howdy, i read your blog occasionally and i own a similar one and i was just wondering if you get a lot of spam comments? If so how do you stop it, any plugin or anything you can suggest? I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 50. With havin so much written content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My website has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over the web without my authorization. Do you know any methods to help reduce content from being ripped off? I’d truly appreciate it.

 51. Hi there would you mind letting me know which hosting company you’re working with? I’ve loaded your blog in 3 completely different internet browsers and I must say this blog loads a lot quicker then most. Can you suggest a good web hosting provider at a reasonable price? Cheers, I appreciate it!

 52. This is a very good tip especially to those new to the blogosphere. Short but very accurate information Many thanks for sharing this one. A must read article!

 53. Хотите получить идеально ровный пол в своей квартире или офисе? Обратитесь к профессионалам на сайте styazhka-pola24.ru! Мы предоставляем услуги по устройству стяжки пола в Москве и области, а также гарантиру

 54. стяжка گفت:

  Хотите получить идеально ровный пол в своей квартире или офисе? Обращайтесь к профессионалам на сайте styazhka-pola24.ru! Мы предоставляем услуги по устройству стяжки пола в Москве и области, а также гарантируем быстрое и качественное выполнение работ.

 55. снабжение организаций строительства

 56. Mеханизированная штукатурка стен – это выбор современных людей. Узнайте больше на mehanizirovannaya-shtukaturka-moscow.ru.

 57. It’s in reality a nice and helpful piece of information. I’m satisfied that you simply shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 58. I’m not sure where you are getting your info, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for fantastic information I was looking for this information for my mission.

 59. If some one needs expert view concerning blogging then i advise him/her to pay a visit this blog, Keep up the nice job.

 60. Yes! Finally something about %keyword1%.

 61. ekaraganda.kz گفت:

  Whoa! This blog looks exactly like my old one! It’s on a completely different topic but it has pretty much the same layout and design. Excellent choice of colors!

 62. Thanks for finally writing about > %blog_title% < Liked it!

 63. bitokvesnuhin گفت:

  Хотите лучшего для своего дома? Механизированная штукатурка стен с mehanizirovannaya-shtukaturka-moscow.ru – это то, что вам нужно.

 64. Great article! This is the type of information that are supposed to be shared around the internet. Disgrace on the seek engines for not positioning this publish upper! Come on over and discuss with my site . Thank you =)

 65. buy autocad گفت:

  What a information of un-ambiguity and preserveness of precious familiarity concerning unexpected feelings.

 66. glavdachnik.ru گفت:

  Excellent write-up. I definitely love this website. Stick with it!

 67. Hi are using WordPress for your blog platform? I’m new to the blog world but I’m trying to get started and create my own. Do you need any coding knowledge to make your own blog? Any help would be greatly appreciated!

 68. My programmer is trying to persuade me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the expenses. But he’s tryiong none the less. I’ve been using Movable-type on a variety of websites for about a year and am anxious about switching to another platform. I have heard very good things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress content into it? Any kind of help would be really appreciated!

 69. Hi there, all is going perfectly here and ofcourse every one is sharing information, that’s really fine, keep up writing.

 70. Hello there, You have done an excellent job. I will definitely digg it and personally recommend to my friends. I am sure they will be benefited from this web site.

 71. If you desire to take much from this piece of writing then you have to apply such techniques to your won weblog.

 72. Thank you for another informative website. Where else may just I am getting that kind of info written in such a perfect means? I have a venture that I am simply now running on, and I have been at the glance out for such information.

 73. A fascinating discussion is worth comment. I do think that you should write more on this issue, it might not be a taboo subject but usually people don’t discuss such topics. To the next! Kind regards!!

 74. I got this web site from my pal who told me concerning this website and now this time I am visiting this web site and reading very informative posts here.

 75. I blog quite often and I truly appreciate your content. The article has really peaked my interest. I am going to bookmark your site and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your RSS feed as well.

 76. Autode kokkuost گفت:

  We stumbled over here from a different page and thought I may as well check things out. I like what I see so now i am following you. Look forward to looking over your web page for a second time.

 77. This is very interesting, You are an excessively professional blogger. I have joined your feed and sit up for in the hunt for more of your fantastic post. Also, I have shared your web site in my social networks

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *