آموزش تزیین کیک

4 نکته طلایی در فرم دادن خامه قنادی

فرم دادن خامه

4 نکته طلایی در فرم دادن خامه قنادی را با هم در این مقاله خواهیم خواند و فیلم آن را تماشا خواهیم کرد .فرم دادن خامه خیلی راحت است بشرطی که 4 نکته داده شده در فیلم توسط استاد یوسف www.cakeyousef.com   را رعایت کنید

 

در این فیلم به انواع خامه ها و انواع میکسر ها نیز اشاره شده است که برای شما حتما جالب می باشد تا با این میکسرخامه زنی ها نیز آشنا شوید.

 

لوازم قنادی حاج مهدی نیز با ارائه آموزش های سطح بالا و البته لوازم و ابزار قنادی شما را در تبدیل شدن به یک قناد خانگی همراه شما عزیزان می باشد

 

www.lavazemganadi.com

 

 

 
 
 

خامه قنادی چیست ؟

 

خامه قنادی خامه ی سفت و پوک شده ای است که با نام خامه ی فرم گرفته نیز شناخته می شود و می توان آن را هم در منزل و هم به صورت آماده تهیه کرد.

 

خامه قنادی آماده

 

با استفاده از مواد تشکیل دهنده خامه قنادی می توانید خامه قنادی درست کنید یا خامه قنادی آماده تهیه کنید. خامه قنادی فرم گرفته غالبا به عنوان خامه شیرین برای تزیین کیک و شیرینی استفاده می شود. میتوان کیک را با خامه قنادی فرم گرفته و انواع ماسوره و قیف در طرح های مختلف تزیین کرد.

 

طرز تهیه کیک اسفنجی را نیز در مقاله ی مفصلی  طرز تهیه کیک اسفنجی متفاوت تهیه کرده ایم که حتما خواندن آنرا به شما توصیه می کنیم.

 

 

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *