آموزش ابزار قنادی

طرز استفاده از ایربراش قنادی

ایربراش دستی کیک

ایربراش قنادی کیک چیست؟

ایربراش یا فیکساتور دستگاهی است که ذرات رنگ را با فشار هوا به سطح مورد نظر شما می پاشد. این دستگاه که مانند یک اسپری رنگ عمل می کند، از اجزای مختلفی تشکیل شده است: مخزنی به عنوان جایگاه رنگ مایع مورد نظر داشته که با یک لوله به منبع خوای فشرده متصل است. این هوای فشرده هنگام فشار دادن دسته ی قلم بادی دستگاه، از آن خارج می شود و ذرات رنگ را به همراه خود بیرون می پاشد. بدین ترتیب شما می توانید با استفاده از آن یک رنگ آمیزی یکدست و منظم داشته باشید.

ایربراش چند نوع دارد؟

ایربراش بر دو نوع می باشد

1- ایربراش برقی

که با استفاده از برق و موتور برای ایجاد فشار هوا

2- ایربراش دستی

که با استفاده از پمپ دستی فشار هوا ایجاد می شود

موارد استفاده از دستگاه ایربراش قنادی دستی

ایربراش قنادی بهترین وسیله برای طراحی کیک های فوندانت و خامه ای با تکنیک سایه روشن است. در نتیجه برای این که رنگ ها خودشان را بهتر نشان دهند باید از کیک سفید (کیک خامه ای یا کیک با روکش فوندانت) استفاده کنید. اگر به دنبال طرح انداختن روی کیک با استفاده از شابلون هستید، دستگاه های ایربراش بهترین گزینه برای شما هستند. کافی است شابلون را روی سطح مورد نظر قرار دهید و با فشار دادن نازل دستگاه روی شابلون رنگ بپاشید تا طرح آن روی کیک بیفتد. ایبراش ها بهترین وسیله برای طراحی های ظریف روی کیک هستند. خروجی دستگاه بسیار ظریف است و حالت سوزنی دارد در نتیجه می توانید روی خامه ی کاپ کیک خود نیز رنگ بپاشید و آن را به راحتی تزیین کنید. البته همان طور که پیش تر گفتیم کاربرد این دستگاه تنها به تزیین کیک و شیرینی و طراخی آن محدود نمی شود. از دستگاه ایربراش برای نقاشی، طراحی روی ناخن، گل آرایی، گریم، میکاپ و حتی برنزه کردن بدن نیز استفاده می شود.

 

روش استفاده از دستگاه ایربراش قنادی

شاید به محض شنیدن نام دستگاه تصور کنید که استفاده از آن دشوار است و شما از پس استفاده از آن بر نمی آیید. اما این تصور اشتباه است. ما روش استفاده از دستگاه ایربراش قنادی را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید به راحتی بعد از درست کردن کیک، آن را با این دستگاه تزیین کنید. همان طور که گفتیم این دستگاه مخزنی برای ریختن رنگ در آن دارد.

 

کافی است رنگ خوراکی مورد نظر خود را داخل این مخزن بریزید، پمپ پشتی را فشار دهید هوای فشرده باعث پاشش رنگ می شود ید و رنگ را به سطح مورد نظر بپاشید.

به همین سادگی! چیزی که در استفاده از دستگاه ایربراش قنادی باید به آن توجه کنید، نحوه و سرعت حرکت دستانتان است. با دور و نزدیک کردن دستتان هنگام استفاده از دستگاه ایبراش کیک می توانید رنگ را سایه روشن و تیره بزنید. حتما کیک های طرح کهکشان را دیده اید. این کیک ها با استفاده از دستگاه ایربراش رنگ آمیزی شده اند.

 

موارد استفاده از دستگاه ایربراش

 

ایربراش قنادی بهترین وسیله برای طراحی کیک های فوندانت و خامه ای با تکنیک سایه روشن است. در نتیجه برای این که رنگ ها خودشان را بهتر نشان دهند باید از کیک سفید (کیک خامه ای یا کیک با روکش فوندانت) استفاده کنید. اگر به دنبال طرح انداختن روی کیک با استفاده از شابلون هستید، دستگاه های ایربراش بهترین گزینه برای شما هستند. کافی است شابلون را روی سطح مورد نظر قرار دهید و با فشار دادن نازل دستگاه روی شابلون رنگ بپاشید تا طرح آن روی کیک بیفتد. ایبراش ها بهترین وسیله برای طراحی های ظریف روی کیک هستند.

 

یه آموزش دیگه از نحوه استفاده از ایربراش قنادی دستی در دکور کیک براتون آوردم که خیلی بدردتون می خوره حتما تا آخر ویدئو تماشا کنید

 

 

 

 

خوب آموزش استفاده از ایربراش قنادی را دیدید. اگر می خواهید یک ایربراش قنادی دستی داشته باشید می توانید ایربراش قنادی دستی ما با بهترین کیفیت و بهترین قیمت تهیه کنید.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *