آموزش کیک

آموزش کامل نحوه جداسازی کیک از قالب | کاملاً تصویری

جدا سازی کیک از قالب

آموزش کامل نحوه جداسازی کیک از قالب | کاملاً تصویر را اگر یاد نگیرید اتفاق زیر برای شما خواهد افتاد! شما تمام زمان را صرف یافتن دستور العمل مناسب برای تهیه کیک مناسب برای تحت تأثیر قرار دادن خانواده و دوستان خود کردید. شما با دقت خمیر را مخلوط کرده و در قالب ریخته و مشاهده می کنید که چگونه در فر قهوه ای طلایی می شود.

اکنون وقت آن است که کیک خود را از قالب خارج کنید … و کیک تکان نمی خورد! آیا زمانی را که برای  پخت کیک می گذارید به کیکی پاره و تکه تکه شده خواهید رسید

نگران نباشید ، چند کار وجود دارد که می توانید آن کیک را از قالب خارج کرده و روی بشقاب بگذارید. و چند کار را می توانید برای جلوگیری از چسبیدن آن به قالب در وهله اول انجام دهید .

 

قالب کیک گرد

قالب کیک گرد گالوانیزه

 

نحوه خارج کردن کیک از قالب بعد از پخت

 

در اینجا تکنیک هایی است که من برای بیرون آوردن موفقیت آمیز کیک ها از قالب استفاده می کنم ، بنابراین کیک های شما عالی به نظر می رسند.

 

1 – خنک شدن کیک

 

مهم نیست چه کیکی پخته اید یا از چه قالبی استفاده کرده اید ، اولین قدم برای بیرون آوردن کیک از قالب این است که بگذارید کاملاً خنک شود و به دمای اتاق برسد.

اگر حتی سعی کنید کیک را از قالب گرم بیرون بیاورید ، احتمال دارد کیک با تکه های چسبیده به قالب بیرون بیاید.

به عنوان یک قاعده کلی ، بگذارید قالب برای حداقل 30 دقیقه خنک شود ، برای کیک های بزرگتر بیشتر از آین مدت. وقتی کاملاً خنک شد ، می توانید کار برگرداندن کیک را از قالب شروع کنید.

 

2 – از توری خنک کننده استفاده کنید

 

توری خنک کننده کیک

توری خنک کننده کیک و شیرینی نیاز هر آشپزخانه

 

من اکیداً توصیه می کنم از یک توری خنک کننده برای خنک کردن کیک در حالی که در ظرف است استفاده کنید. یک توری خنک کننده به هوا اجازه می دهد تا در اطراف قالب ، از جمله قسمت زیرین که بیشتر چسبندگی در آن اتفاق می افتد ، جریان یابد.

 

3 – برای جداسازی کیک از قالب ، قالب را در یخچال سرد کنید

 

سرد کردن کیک در یخچال

برای سرد کردن سریع کیک از یخچال استفاده کنید

 

اگر برای بیرون آوردن آن کیک از قالب عجله دارید ، می توانید آن را در یخچال بگذارید تا روند کار سریعتر شود. اجازه دهید ظرف حدود 15 دقیقه در دمای اتاق خنک شود تا ولرم شود و دیگر داغ نباشد. سپس ظرف را به مدت 10 تا 15 دقیقه دیگر در یخچال قرار دهید.

با این کار کیک به اندازه کافی سرد می شود تا بتوانید آن را  بهتر و راحت تر از قالب جدا کنید. این روش خنک کننده برای استفاده در ماه های گرمتر زمانی که آشپزخانه شما گرم است بسیار عالی است.

 

4 – کیک را شل کنید

 

با استفاده از چاقو کیک را از قالب جدا کنید. چاقو را با دقت بین کیک و قالب بکشید و به آرامی در اطراف لبه حرکت کنید. سعی کنید چاقو را روی قالب نگه دارید تا در کیک بریده نشود.

وقتی کیک شل شد ، قالب را وارونه کرده و به آرامی کیک را بیرون آورده و روی توری یا بشقاب خنک کننده بریزید. بهترین نوع چاقو برای استفاده چاقوی بدون دندانه یا پالت است. یا از یک کاردک نایلونی نازک استفاده کنید.

 

5 – برای جداسازی کیک از قالب روش ضربه زدن را امتحان کنید

 

یک بشقاب بزرگ را روی قالب کیک قرار دهید ، ترجیحاً بشقابی که قرار است از آن برای سرو کیک خود استفاده کنید. صفحه را محکم در جای خود نگه دارید ، قالب را وارونه کرده و صفحه را در قسمت پایین قرار دهید.

ضربه بزنید و به آرامی قالب  را تکان دهید تا کیک به آرامی آزاد شود و کامل بیرون بیاید.

 

6 – قالب  را مدتی وارونه بگذارید

 

مانند روش قبلی ، کیک خود را وارونه در بشقاب کنید. به جای ضربه زدن و تکان دادن ، کیک را 10 تا 15 دقیقه وارونه بگذارید. سپس به آرامی سعی کنید ظرف را بردارید.

این روش اجازه می دهد تا کم کاری که برای چرب کردن قالب استفاده می کردید کمی بیشتر به کناره های کیک نفوذ کرده و به آزاد شدن آن کمک کند.

 

7 – از دستمال سفره استفاده کنید

 

اگر کیک شما سرسخت است و قالب روی بشقاب نمی افتد ، از یک دستمال ظرف برای صرفه جویی در زمان استفاده کنید.

یک دستمال را در آب گرم خیس کنید. آب اضافی را از پارچه بیرون بیاورید و آن را در زیر قالب بپیچید. اجازه دهید ظرف حدود 15 دقیقه داخل پارچه قرار بگیرد.

این تکنیک اجازه می دهد تا قالب کمی گرم و منبسط شود ، بنابراین از کناره های کیک شما خارج می شود.

 

8 – روش مایکروویو

 

مایکرو ویو

برای پختن کیک می توانید از دستگاه مایکرو ویو استفاده کنید

 

اگر کیک سرسختی دارید که نمی خواهد از قالب آن بیرون بیاید؟ این روش دیگری است که می توانید کیک را از قالب خارج کنید.

آب جوشانده را در یک لیوان بریزید. لیوان را داخل مایکروویو قرار دهید و قالب کیک را روی لیوان قرار دهید. چند دقیقه بدون روشن شدن در مایکروویو بگذارید. بخار به دام افتاده باید کیک را از قالب جدا کند.

 

9 – از فر گرم استفاده کنید

 

وقتی کیک خنک شد ، فر را دوباره با دمای 250 درجه فارنهایت گرم کنید. کیک را حدود 5 دقیقه داخل فر قرار دهید. از فر خارج کرده و قالب را برگردانید تا روی توری خنک کننده استراحت کند. کیک باید به خوبی از قالب خارج شود.

من مطمئن هستم که این روش با قالب های تفلون بسیار خوب عمل می کند ، که گاهی اوقات هنگام بیرون آوردن کیک زیبا و صاف می تواند چالش برانگیزتر از سایر قالب ها باشد.

 

10 – غوطه ور کردن در یخ بیرون آوردن کیک

 

این تکنیک برای قالب های گرد و تخت ایده آل است. قالب را روی بشقاب یا توری خنک کننده وارونه کنید. تکه های یخ را در یک کاسه بریزید و کاسه را در زیر قالب قرار دهید.

پس از چند دقیقه ، باید بتوانید کیک را بدون هیچ گونه اتفاق بد سالم بردارید.

 

11 – استفاده از فریزر برای جداسازی کیک از قالب

 

کیک را در قالب کاملاً خنک کنید. یک چاقوی بدون دندانه یا کاردک نایلونی در لبه های قالب بچرخانید. سپس ظرف را در فریزر قرار دهید و حدود 1 تا 2 ساعت در فریزر قرار دهید.

از فریزر خارج کرده و چاقو را یکبار دیگر دور لبه های قالب بچرخانید. قالب را زیر و رو کنید ، به آرامی روی بالا و کناره ها ضربه بزنید.

کیک شما باید به زیبایی در یک تکه  و سالم بیرون بیاید.

 

چگونه از چسبیدن کیک به قالب جلوگیری کنیم

 

قالب کیک گرد

قالب کیک گرد گالوانیزه

 

برخی کارها را می توانید انجام دهید تا کیک های شما به قالب نچسبند.

در اینجا برخی از تکنیک هایی است که من برای جلوگیری از چسبیدن خلاقیت های پخت خود به قالب استفاده می کنم ، بنابراین درآوردن کیک پس از پخت آسان تر است.

 

برای جداسازی کیک از قالب ، قالب را چرب کنید

 

از پنبه یا کاغذ دستمال یا قلمو ( فرچه ) قنادی برای پوشاندن کف و کناره های ظرف با روغن استفاده کنید. مطمئن شوید که به تمام گوشه های قالب روغنی شده است و تمام سطح قالب با روغن پوشانده شود.

 

برای راحت تر جدا شدن کیک از قالب ، به قالب آرد بپاشید

 

بعد از اینکه قالب به طور کامل با روغن پوشانده شد ، یک یا دو قاشق چایخوری آرد را در کف قالب بپاشید.

در حالی که یک طرف قالب را گرفته اید ، روی طرف دیگر را بزنید تا آرد به خوبی توزیع شده و یک لایه نازک روی قالب ایجاد کند.

مطمئن شوید که آرد را به تمام گوشه ها و لبه های قالب بریزید. مقداری آرد اضافی خواهید داشت که به روغن قالب نمی چسبد – فقط قالب را برگردانید و آرد اضافی را بریزید.

 

روکش با کاغذ روغنی

 

طرز استفاده از کاغذ روغنی در قالب کیک

 

قرار دادن یک لایه کاغذ روغنی (یا یک جایگزین) در ظرف یکی دیگر از اقدامات پیشگیرانه است ، بنابراین می توانید بعد از پخت کیک خود را به راحتی از قالب خارج کنید. کاغذ روغنی فقط در قالب هایی که کف صاف و لبه های مستقیم دارند کار می کند.

طرز استفاده از کاغذ روغنی در قالب کیک را اگر می خواهید بدانید این چند جمله به شما کمک خواهد کرد قالب را روی کاغذ روغنی قرار دهید سپس با استفاده از یک مداد در لبه های قالب روی کاغذ بکشید. کاغذ را برش دهید و داخل قالب قرار دهید ، کاغذ را به گوشه ها فشار دهید. کاغذ را با دقت روی کف و کناره های قالب صاف کنید تا حباب یا چین و چروک ایجاد نشود. این روش برای قالب های ساده و بدون طرح مثل قالب گرد ساده و مربع ساده و مستطیل بهتر است.

 

کاغذ روغنی روغنی و آردی

 

یک قدم اضافی که می توانید بردارید تا کیک شما از قالب جدا شود این است که کاغذ روغنی را چرب کرده و آردپاشی کنید. فقط از روش بالا بصورت تلفیقی استفاده کنید.

 

اسپری روغن

 

اسپری روغن برای چرب کردن قالب های کیک خوب عمل می کند و کمی کثیف کاری و وقت گیرتر از استفاده از روغن و آرد است.

از هر اسپری روغنی برای این کار استفاده نکنید – در فروشگاه های تخصصی لوازم قنادی یا به صورت آنلاین به دنبال اسپری مخصوص روغن باشید.

 

یک کلمه در مورد قالب های تفلون

 

این روزها می توانید قالب های کیک و شیرینی تفلون خریداری کنید. ترجیح شخصی من این است که با قالب های تفلون همانطور که با یک قالب سنتی رفتار می کنید ، رفتار کنید ، حداقل قالب را چرب و آردپاشی کنید.

حتی قالب های نچسب باعث چسبندگی برخی از کیک ها می شود. و اینکه یک بار این اتفاق بوفتد  تا کیک شما عالی به نظر نرسد ، روزی است که چسبندگی اتفاق می افتد!

 

یک کلمه دیگر … درمورد قالب های لوله دار

 

وقتی قرار است کیک شما را در یک تکه دوست داشتنی بدون هیچ تکه ای از دست رفته بیرون بیاورید ، قالب های لوله دار با چالش های خاص خود روبرو می شوند.

 

قالب کیک در فر

کیک در قالب داخل فر تهیه می شود

 

حتی زمانی که قالب های لوله دار را با دقت چرب می کنید و آماده می کنید ، آنها بیشتر از هر قالب دیگری تمایل دارند تا کیک به راحتی از بین نرود. این به دلیل طراحی پیچیده برخی از قالب های لوله دار با تمام آن برجستگی ها و گوشه های کوچک است.

یکی از تکنیک هایی که به خوبی کار کرده ام این است که مانعی ایجاد کنیم که فراتر از آرد باشد. با استفاده از آرد بادام ، یک لایه را روی تمام سطح قالب چرب شده ، این قالب ها بپاشید.

این راه حل اضافی به شما کمک می کند تا کیک شما را با خیال راحت از قالب بدون خرد شدن خارج کنید.

نکته: اگر کیک با قالب لوله دار با شکلات درست می کنید از پودر کاکائو استفاده کنید. شکر جایگزین دیگری است – شکر نه تنها به خارج کردن کیک از قالب کمک می کند ، بلکه می تواند یک پوسته قندی خوب به کیک پخته شده شما اضافه کند.

 

چگونه کیک را از قالب کمربندی جدا کنیم

 

قالب کمربندی

قالب کمربندی کیک

 

قالب کمربندی نیز شامل قالب های گرد ساده می شود و به همین جهت شما می توانید روش های بالا را برای جدا کردن کیک از قالب کمربندی اجرا کنید

اکنون که می دانید چگونه کیک را از قالب خارج کنید ، دیگر لحظه های خسته کننده و فاجعه آمیزی وجود نخواهد داشت که کیک شما خراب شود زیرا از بیرون آمدن آن مطمئن هستید!

با استفاده از نه تنها یک ، بلکه از چندین روش ، کیک های خوشمزه شما هر بار که می پزید کاملاً از قالب براحتی خارج می شوند.

اکنون که کیک خود را با موفقیت از قالب خارج کرده اید ، نحوه صحیح درست کردن آن را در این مطلب بیاموزید!

بازگشت به لیست

1 نظر در “آموزش کامل نحوه جداسازی کیک از قالب | کاملاً تصویری

  1. Beaurse گفت:

    generic cialis tadalafil Perforation Abscesses Fistula formation Obstructions

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *